Drietal Oranje start als zesde

ABU DHABI – Nederland start vrijdag tijdens de landenwedstrijd in Abu Dhabi als zesde land. De Denen gaan als eerste van start, voor de Duitsers. Saoedi-Arabië gaat als elfde en laatste land naar binnen. Ook hebben de Oranje ruiters, die alle drie twee paarden mee gevlogen hebben naar Abu Dhabi, hun keuze gemaakt welk paard ze starten in de landenwedstrijd. Gerco Schröder kiest voor Eurocommerce New Orleans, voor Gert-Jan Bruggink is dat Primeval Wings. Piet Raijmakers jr berijdt Van Schijndel’s Rascin.

De hippische federatie van de Verenigde Arabische Emiraten heeft kosten noch moeite gespaard om in korte tijd een prestigieuze wedstrijd neer te zetten op de Ghantoot Polo en Racingclub gelegen tussen Dubai en Abu Dhabi. Net zoals overal in de oliestaat draait het om mooi, mooier, mooist. Het wedstrijdterrein van de ‘President of the UAE Showjumping Cup’’, dat veel luxe uitstraalt, is in zes dagen opgebouwd. Behalve het prijzengeld van 500.00 euro dat er voor de ruiters te verdienen is, kan het publiek iedere dag een auto winnen. Alle vijfsterren rubrieken tellen mee in de Rolex Rankings en de Grote Prijs op zaterdag heeft met  300.000 euro aan prijzengeld een van de hoogste prijzengelden bij paardensportconcoursen ter wereld.

Het trio dat Nederland vertegenwoordigt, blijft er nuchter onder dat het de klus met z’n drieën moet klaren. Vanwege de vele formaliteiten en bloedproeven, benodigd om een paard te mogen transporteren naar dit land, was het na het uitvallen van Marc Houtzager niet meer mogelijk een vervanger in te zetten.
“Je moet gewoon je best doen”, laat Gerco Schröder weten. De 31-jarige Schröder heeft als enige meer ervaring op Arabische evenementen. Hij reed ook in Doha en Dubai. Van gesluierde vrouwen die meehelpen het concours opbouwen en mannen in lange gewaden en kefiyahs, roodwit geblokte hoofddoeken, kijkt hij niet meer op. Ook Raijmakers junior is nuchter over de landenwedstrijd: “We hebben wel vaker met drie gewonnen.”
Gedrieën laten ze met een lach weten: “We hebben onze bondscoach Rob Ehrens vandaag nog geprobeerd over te halen om mee te doen op een van onze paarden, maar het is niet gelukt.”

Twee fasenwedstrijd
Er was donderdag veel wind in Abu Dhabi en van mooie vergezichten was dus geen sprake, tenzij een woestijnstorm die in de verte waar te nemen was, daaronder valt. De Poloclub is eigenlijk een soort oase midden in de woestijn. Van indoorwedstrijden bij temperaturen onder nul, naar een buitenwedstrijd bij zo’n dertig graden is een grote overgang. Een buitenpiste met weersomstandigheden is toch wat anders dan een binnenpiste met een stabiele omgeving. Hoewel het volgens Gert-Jan Bruggink meer een overgang voor de mensen is dan voor de paarden: “Primeval Wings heeft volgens mij juist meer een hekel aan de kou! De overgang terug naar de kou zal moeilijker zijn.”

Eurocommerce New Orleans en Gerco Schröder hadden donderdagmiddag tijdens de openingsrubriek, een twee fasenrubriek op 1.45m, een weigering. “New Orleans schrok van een klapperend zeil”. Gerco liep ook nog drie extra strafpunten op wegens tijdsoverschrijding.
Gert-Jan Bruggink stuurde Cash Junior wel foutloos door het eerste deel van het traject, maar kende een misser in het tweede deel. Hij werd elfde. Raijmakers scoorde in de openingsrubriek het hoogst van de Nederlanders door foutloos te rijden. Hij eindigde op de tiende plaats. Voormalig wereldkampioen Dermott Lennon won de rubriek. Donderdagavond wordt na de officiële openingsceremonie de kwalificatie voor de Grote Prijs verreden bij kunstlicht.

Meer Springen

BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)