Drietal Oranje start als zesde

ABU DHABI – Nederland start vrijdag tijdens de landenwedstrijd in Abu Dhabi als zesde land. De Denen gaan als eerste van start, voor de Duitsers. Saoedi-Arabië gaat als elfde en laatste land naar binnen. Ook hebben de Oranje ruiters, die alle drie twee paarden mee gevlogen hebben naar Abu Dhabi, hun keuze gemaakt welk paard ze starten in de landenwedstrijd. Gerco Schröder kiest voor Eurocommerce New Orleans, voor Gert-Jan Bruggink is dat Primeval Wings. Piet Raijmakers jr berijdt Van Schijndel’s Rascin.

De hippische federatie van de Verenigde Arabische Emiraten heeft kosten noch moeite gespaard om in korte tijd een prestigieuze wedstrijd neer te zetten op de Ghantoot Polo en Racingclub gelegen tussen Dubai en Abu Dhabi. Net zoals overal in de oliestaat draait het om mooi, mooier, mooist. Het wedstrijdterrein van de ‘President of the UAE Showjumping Cup’’, dat veel luxe uitstraalt, is in zes dagen opgebouwd. Behalve het prijzengeld van 500.00 euro dat er voor de ruiters te verdienen is, kan het publiek iedere dag een auto winnen. Alle vijfsterren rubrieken tellen mee in de Rolex Rankings en de Grote Prijs op zaterdag heeft met  300.000 euro aan prijzengeld een van de hoogste prijzengelden bij paardensportconcoursen ter wereld.

Het trio dat Nederland vertegenwoordigt, blijft er nuchter onder dat het de klus met z’n drieën moet klaren. Vanwege de vele formaliteiten en bloedproeven, benodigd om een paard te mogen transporteren naar dit land, was het na het uitvallen van Marc Houtzager niet meer mogelijk een vervanger in te zetten.
“Je moet gewoon je best doen”, laat Gerco Schröder weten. De 31-jarige Schröder heeft als enige meer ervaring op Arabische evenementen. Hij reed ook in Doha en Dubai. Van gesluierde vrouwen die meehelpen het concours opbouwen en mannen in lange gewaden en kefiyahs, roodwit geblokte hoofddoeken, kijkt hij niet meer op. Ook Raijmakers junior is nuchter over de landenwedstrijd: “We hebben wel vaker met drie gewonnen.”
Gedrieën laten ze met een lach weten: “We hebben onze bondscoach Rob Ehrens vandaag nog geprobeerd over te halen om mee te doen op een van onze paarden, maar het is niet gelukt.”

Twee fasenwedstrijd
Er was donderdag veel wind in Abu Dhabi en van mooie vergezichten was dus geen sprake, tenzij een woestijnstorm die in de verte waar te nemen was, daaronder valt. De Poloclub is eigenlijk een soort oase midden in de woestijn. Van indoorwedstrijden bij temperaturen onder nul, naar een buitenwedstrijd bij zo’n dertig graden is een grote overgang. Een buitenpiste met weersomstandigheden is toch wat anders dan een binnenpiste met een stabiele omgeving. Hoewel het volgens Gert-Jan Bruggink meer een overgang voor de mensen is dan voor de paarden: “Primeval Wings heeft volgens mij juist meer een hekel aan de kou! De overgang terug naar de kou zal moeilijker zijn.”

Eurocommerce New Orleans en Gerco Schröder hadden donderdagmiddag tijdens de openingsrubriek, een twee fasenrubriek op 1.45m, een weigering. “New Orleans schrok van een klapperend zeil”. Gerco liep ook nog drie extra strafpunten op wegens tijdsoverschrijding.
Gert-Jan Bruggink stuurde Cash Junior wel foutloos door het eerste deel van het traject, maar kende een misser in het tweede deel. Hij werd elfde. Raijmakers scoorde in de openingsrubriek het hoogst van de Nederlanders door foutloos te rijden. Hij eindigde op de tiende plaats. Voormalig wereldkampioen Dermott Lennon won de rubriek. Donderdagavond wordt na de officiële openingsceremonie de kwalificatie voor de Grote Prijs verreden bij kunstlicht.

Meer Springen

»
LEIPZIG – Willem Greve schreef zondag een nieuw hoofdstuk bij in zijn toch al fraaie carrière. De nationaal kampioen uit Markelo won voor het eerst... (19-01-2025)
»
LEIPZIG – Willem Greve speelde zaterdag een van de hoofdrollen in het Championat van Leipzig. Tijdens het evenement Partner Pferd reed hij met zijn... (19-01-2025)
»
SAASVELD – Hanzel (Hung Shen) Chen is pas weer een week in Nederland, maar het vormde voor de jonge Taiwanees geen beletsel om meteen in zijn eerste... (17-01-2025)
»
GEESTEREN – In de deze week afgesloten precies vijftig jaar lange historie van het CSI Twente lukte het slechts twee Twentenaren ooit op het Erve... (17-01-2025)
»
GEESTEREN – Het dinsdag bekendgemaakte besluit van de organisatie van CSI Twente het internationale concours hippique op het Erve Maathuis na vijftig... (15-01-2025)
»
GEESTEREN - De organisatie van CSI Twente zet na 50 jaar een punt achter het traditierijke internationaal concours hippique op het Erve Maathuis in... (14-01-2025)
»
SAASVELD – Met het veroveren van de titel van Kring Twente met No Mercy in de klasse over 1,30 meter bewees Jarno Hesselink afgelopen weekend voor de... (14-01-2025)
»
SAASVELD – Joanne Hietbrink-Wes had woensdag alle reden om in haar sas te zijn tijdens de eerste editie van het springen in de Ankerhal van Saasveld... (09-01-2025)
»
GRONINGEN – Hessel Hoekstra duldde ook maandag in Groningen geen tegenstander voor zich in de wedstrijd over 1,30/1,35 meter voor de Blom... (09-01-2025)
»
GRONINGEN – Willem Greve sloot zondag het ICCH Groningen in stijl af met een derde plaats in de Grote Prijs van Groningen over 1,45 meter met barrage... (06-01-2025)
»
GRONINGEN – Gerco Schröder eiste zaterdag tijdens het IICH Groningen met zijn negenjarige vosmerrie Chactula PS (v. Exelero 2) de tweede plaats op in... (05-01-2025)
»
GRONINGEN – Wesley en Quinten ter Harmsel waren goed op dreef tijdens het IICH Groningen, waarvan het internationale programma zondag wordt... (04-01-2025)
»
ERMELO - Wout-Jan van der Schans (63) is de nieuwe bondscoach van de TeamNL springruiters. Van der Schans volgt Jos Lansink op, die vorig jaar te... (02-01-2025)
»
MARIENHEEM – Jarno Hesselink ontpopte zich tot een van de uitblinkers tijdens de Sallandse Ruiterdagen in manege Bartels in Mariënheem. Hesselink... (31-12-2024)
»
MECHELEN – Willem Greve bezette zaterdag met zijn twaalf jaar oude bruine hengst Highway TN NOP (v. Eldorado van de Zeshoek) een knappe derde plaats... (28-12-2024)
»
IJSSELMUIDEN – Hessel Hoekstra bleek dinsdag met zijn zesjarige donkere voshengst New Pleasure VDL (v. For Pleasure (v. For Pleasure uit Lady-A ter... (11-12-2024)
»
POZNAN – Hessel Hoekstra kan terugkijken op een prima weekend in het Poolse Poznan. Met zijn tienjarige bruine hengst Comthago VDL (v. Comme il Faut... (09-12-2024)
»
SAASVELD – De Twente Cup met de grote oren staat ook het komend jaar te pronken op Stal Wiefferink in Wierden. Jessie Wiefferink troefde zaterdag in... (08-12-2024)
»
SAASVELD – Drie amazones maakten vrijdag de dienst uit in de strijd om de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen. In de barrage, waarin zestien... (07-12-2024)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis duldde geen concurrentie in de strijd om de zege in de rubriek over 1,35 met twee fasen op de eerste dag van de Twentse... (05-12-2024)