RIK EN TOM LEUVELD OVER JUMPING SCHRÖDER IN TUBBERGEN ĖN SAASVELD:

‘Dit is een prachtige uitdaging’

Tom (links) en Rik Leuveld in de Ankerhal van Saasveld, waar in november de eerste indooreditie van Jumping Schröder Twente wordt afgewerkt.

Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is heel belangrijk dat de Grote Prijs van Twente voor de regio behouden blijft. We moeten in deze regio, de bakermat van de paardensport, een volwaardig springconcours houden.”

Tom Leuveld: “Begin januari werden we benaderd door de broers Schröder of we een keer over Jumping Schröder wilden praten. Gerco en Tom Brinkman vroegen daarna of we een voorstel voor de catering wilden maken. Dat was geen probleem, als we dan ook onderdeel konden zijn van de organisatie. Er staat nu een mooi team met Horst in ’t Veld, die de wereld van de accountancy prima kent, als voorzitter.”

Over en weer dezelfde taal
Rik Leuveld haakt in: Het was een groot nadeel dat we laat konden starten met de voorbereidingen, maar we denken dat het een prachtige wedstrijd wordt. Iedereen is super enthousiast. Over en weer wordt dezelfde taal gesproken. We zetten er met een mooi team de schouders eronder. We willen een goed concours met een eigen karakter, waar iedereen zich thuis waant. Je moet je, in welke hoedanigheid je ook komt, gast voelen. Daarom is de entree bewust voor iedereen gratis. We beginnen met een wedstrijd op het niveau van twee sterren, maar willen wel een hogere uitstraling.”

Geen ver van bed-show
Toen de Ankerhal in Saasveld in de verkoop kwam, gingen de broers in gesprek met de nieuwe eigenaren Marcel Lescher, Arjan Loohuis en Eddy Paus of het mogelijk was om de accommodatie te blijven gebruiken voor het organiseren van evenementen. Tom: “Nadat we tien minuten contact hadden gehad, vroegen ze of wij niet de exploitatie voor onze rekening wilden nemen. Toen kwam het hele hippische verhaal en rolden we er vanzelf weer in. Met Ensink uit Weerselo hebben we zeven jaar lang de catering bij het CSI Twente in Geesteren gedaan. De paardensport is voor ons geen ver van ons bed-show.”

Niet toevallig wordt aan Jumping Schröder voor het eerst een indooreditie toegevoegd, in de week van 17 tot en met 23 november in Saasveld. Rik: “Iedereen staat er positief in. Vermoedelijk beginnen we met een mooi landelijk concours. Maar eerst moet het outdoor kloppen, daarna willen we vol gas door. Het is een prachtige uitdaging.”

 

Meer Springen

ERMELO - Steven Veldhuis veroverde vrijdag met Pardi de nationale titel bij de zesjarige sportpaarden. In de finale van de strijd om de Van Santvoort... (29-08-2026)
ERMELO – De KNHS heeft besloten het contract met bondscoach Wout-Jan van der Schans dat eind dit jaar afloopt, stop te zetten.  (28-08-2026)
LATTROP - Jan Roelink uit Lattrop, tientallen jaren een zeer gewaardeerd nationaal jurylid bij hippische evenementen, is maandagochtend op 84-jarige... (25-08-2026)
VRIEZENVEEN – Het voor dinsdagavond 25 augustus geplande masterspringen bij Horse Centre Twente in Vriezenveen gaat niet door. In verband met... (24-08-2026)
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voelt zich prima thuis in Tubbergen. Met zijn VDL Mindset ES zegevierde de ruiter uit Enter zondag in de strijd om de... (23-08-2026)
Lars Schröder met Orlando.
TUBBERGEN – Lars Schröder eiste zaterdag de zege op in de ‘kleine’ Grote Prijs tijdens Hippisch Geesteren. Op het parcours over 1,35 meter met... (22-08-2026)
ERMELO – Wesley Mulder was zaterdag dicht bij de zege in de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* Ermelo. Met C-Livia RV Z eindigde hij als tweede... (22-08-2026)
TUBBERGEN – Drie weken nadat ze in Lattrop al veel indruk maakte, imponeerde Mayke Leusink met haar tienjarige topmerrie Galobke Z (v. Guidam Sohn)... (21-08-2026)
AKEN – Voor Willem Greve zit het WK springen in Aken er op. In de tweede ronde van de landenwedstrijd maakte Greve al op de eerste hindernis een... (21-08-2026)
AKEN - De springruiters van TeamNL zijn er bij het WK in Aken niet in geslaagd om een Olympisch ticket voor de Spelen van Los Angeles te bemachtigen. (20-08-2026)
TUBBERGEN – Het tempo dat Isabel Starke donderdag met haar tienjarige bruine merrie Lellebel (v. Eldorado van de Zeshoek) hanteerde in de rubriek... (20-08-2026)
ERMELO – Jessie Wiefferink leverde woensdag een puike prestatie tijdens het CSI2* in Ermelo. Met de achtjarige voshengst New Pleasure VDL zegevierde... (20-08-2026)
TUBBERGEN – Nadieh Plegt was de meest succesvolle deelnemer op de eerste dag van Hippisch Geesteren, het concours van Sint Joris dat voor de tweede... (19-08-2026)
AKEN – Willem Greve is woensdagmiddag met zijn vijftienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de Zeshoek x Carolus II) foutloos... (19-08-2026)
Jarno Hesselink is een van de negen bestuursleden van PSV Sint Joris uit Geesteren, dat dit jaar tachtig jaar bestaat. Een officiële functie heeft... (18-08-2026)
KRONENBERG – In het weekend voordat voor hem de strijd om de wereldtitel springen in Aken begint, mengde Willem Greve zich met enkele paarden vijf... (16-08-2026)
BENTELO – Amke Bekhuis was zaterdag met haar zestien jaar oude donkere vosruin Acuero (v. Acorado I) de concurrentie royaal te snel af in de rubriek... (09-08-2026)
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra staat sinds dinsdag in de boeken als winnaar van de 25ste editie van de Schröder Masterclass. Met de negenjarige... (04-08-2026)
De hoofdrubriek van de Schröder Masterclass staat dinsdag voor de 25ste keer op het programma. In 2000 won Ben Schröder (55) de eerste editie. In... (04-08-2026)
Gert-Jan Bruggink reed afgelopen weekend goed in de prijzen tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek. Op de terreinen van het Sentower Park... (03-08-2026)