ZO VADER ZO ZOON: STEVEN EN STEF REGEREN OP EERSTE SPRINGDAG INDOOR AMBT DELDEN

De Veldhuis en Veldhuis-show

AMBT DELDEN – De eerste springdag van Indoor Ambt Delden draaide woensdag uit op een ware show van het duo Veldhuis en Veldhuis. Zoon Stef won de klasse M, vader Steven pakte de eerste twee plaatsen in de klasse Z en zegevierde ook nog eens in de klasse ZZ.

Zo vader, zo zoon dus in De Hoffmeijer en dat zou zomaar het scenario kunnen worden van het verdere verloop van de carrières van senior en junior. De zeventienjarige Stef hoopt dit jaar zijn studie aan het VWO op Het Assink in Haaksbergen met een diploma af te ronden en is vast van plan het spoor van zijn vader te volgen en zich ook verder te bekwamen in het vak van het scouten en opleiden van jonge paarden.

Niet veel aan
“Tot mijn elfde vond ik er eerlijk gezegd niet zo veel aan”, bekent Veldhuis junior, “maar nadat ik een keer met mijn  vader was mee geweest heb ik hem gevraagd of ik een pony mocht. En daarna ben ik het steeds leuker gaan vinden. Ik wil pa graag achterna in de paardenhandel en vind het een uitdaging om een goed jong springpaard te ontdekken en dat op te leiden en bij de juiste klant te brengen. Ik denk dat ik zeker de eerste vijftien tot twintig jaar wil proberen ook in de sport verder te komen, maar ik wil me niet helemaal verliezen in het trainen van paarden en dan het risico lopen de handel te vergeten.”

In de klasse M van woensdag hoefde Stef Veldhuis naar eigen zeggen niet tot het uiterste te gaan om de winst binnen te halen. Met de achtjarige bruine ruin Hangelo (v. Tangelo van de Zuuthoeve) legde hij beide fases foutloos en als snelste af. Don Willemsen met Orange Clover Corretja en Gerben Morsink met Colina Z moesten genoegen nemen met de tweede en de derde prijs. Stef Veldhuis: “Het liep lekker. Het was een mooi rondje, zonder dat ik serieus gas hoefde te geven. Hangelo is van zichzelf al snel en als je kort kunt rijden en kunt doorgalopperen, kun je aardig goed meedoen. Hij heeft een goed achterbeen en ik denk dat hij later hoog kan meelopen. In het begin had hij nog wel eens moeite om zichzelf te verzamelen, maar dat gaat steeds beter.”

Trotse vader
Vader Steven Veldhuis kijkt met veel plezier naar de vorderingen van zijn zoon. “Ik ben een trotse vader, inderdaad. Dit had ik zes jaar geleden echt niet gedacht. Omdat hij altijd nog liever voetbalde hebben we bewust lange tijd geen pony voor hem klaar gezet. Maar op een gegeven moment wilde hij graag met me mee om paarden te scouten en te ontdekken. Daar ben ik heel blij mee. Samen kunnen we een heel goede combinatie worden. Als ruiter zie ik het ook wel voor hem zitten. Stef heeft in elk geval de intelligentie en de wil om te slagen. Hij kan gemakkelijk afstanden vinden, daar heeft hij een goed oog voor. Zelf heb ik natuurlijk al veel ervaring met alle soorten paarden. Die handigheid kan hij alleen krijgen door zelf veel te rijden. Maar daar heb ik alle vertrouwen in.”

Een kwestie van tijd dus of zoon Stef neemt de teugels in het bedrijf van Stal Veldhuis over? Steven Veldhuis lachend: “Voorlopig vind ik het zelf nog allemaal veel te leuk. Vandaag ging het ook weer gemakkelijk. Ik heb niet overdreven hard gereden, maar wel korte wendingen gemaakt. Van bochten nemen worden paarden scherp, maar hardrijden doe ik alleen als het echt nodig is. Ik hoop dit nog wel een tijdje te doen, ik ben nog lang niet klaar.”

Steven Veldhuis bewees het eens te meer met zijn prestaties in Ambt-Delden. Met Installera Balia RS zegevierde hij in de klassen Z en met Ido W werd hij ook nog eens tweede. Sander Geeerink met Jacobus S, Frank Buitenhuis met Idrigill en Bas van den Burg met Ivar completeerden de top vijf. Ook in de klasse was er geen kruid gewassen tegen de combinatie Veldhuis met Installera Balia RS. Iris Hakvoort werd op ruim drie seconden tweede met Bordeaux Z en vierde met Hercules. Maikel Schennink eindigde als vierde met Hercules en Steven Veldhuis zelf bezette met Hoselinde ook de vijfde plek.

Foto's Stef Veldhuis met Hangelo (boven) en Steven Veldhuis met Installera Balia RS © Ashley Claus
 

Meer Springen

LANGEVEEN – Lars Schröder bevestigde vrijdag zijn goede vorm door met zijn 12-jarige vosruin EIC Ambiance du Signeur de zege op te eisen in de... (05-09-2026)
VEENINGEN – Hessel Hoekstra lijkt dit jaar een abonnement te hebben op het winnen van een Grote Prijs. Zondag deed hij het voor de derde jaar op rij... (30-08-2026)
ERMELO - Steven Veldhuis veroverde vrijdag met Pardi de nationale titel bij de zesjarige sportpaarden. In de finale van de strijd om de Van Santvoort... (29-08-2026)
ERMELO – De KNHS heeft besloten het contract met bondscoach Wout-Jan van der Schans dat eind dit jaar afloopt, stop te zetten.  (28-08-2026)
LATTROP - Jan Roelink uit Lattrop, tientallen jaren een zeer gewaardeerd nationaal jurylid bij hippische evenementen, is maandagochtend op 84-jarige... (25-08-2026)
VRIEZENVEEN – Het voor dinsdagavond 25 augustus geplande masterspringen bij Horse Centre Twente in Vriezenveen gaat niet door. In verband met... (24-08-2026)
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voelt zich prima thuis in Tubbergen. Met zijn VDL Mindset ES zegevierde de ruiter uit Enter zondag in de strijd om de... (23-08-2026)
Lars Schröder met Orlando.
TUBBERGEN – Lars Schröder eiste zaterdag de zege op in de ‘kleine’ Grote Prijs tijdens Hippisch Geesteren. Op het parcours over 1,35 meter met... (22-08-2026)
ERMELO – Wesley Mulder was zaterdag dicht bij de zege in de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* Ermelo. Met C-Livia RV Z eindigde hij als tweede... (22-08-2026)
TUBBERGEN – Drie weken nadat ze in Lattrop al veel indruk maakte, imponeerde Mayke Leusink met haar tienjarige topmerrie Galobke Z (v. Guidam Sohn)... (21-08-2026)
AKEN – Voor Willem Greve zit het WK springen in Aken er op. In de tweede ronde van de landenwedstrijd maakte Greve al op de eerste hindernis een... (21-08-2026)
AKEN - De springruiters van TeamNL zijn er bij het WK in Aken niet in geslaagd om een Olympisch ticket voor de Spelen van Los Angeles te bemachtigen. (20-08-2026)
TUBBERGEN – Het tempo dat Isabel Starke donderdag met haar tienjarige bruine merrie Lellebel (v. Eldorado van de Zeshoek) hanteerde in de rubriek... (20-08-2026)
ERMELO – Jessie Wiefferink leverde woensdag een puike prestatie tijdens het CSI2* in Ermelo. Met de achtjarige voshengst New Pleasure VDL zegevierde... (20-08-2026)
TUBBERGEN – Nadieh Plegt was de meest succesvolle deelnemer op de eerste dag van Hippisch Geesteren, het concours van Sint Joris dat voor de tweede... (19-08-2026)
AKEN – Willem Greve is woensdagmiddag met zijn vijftienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de Zeshoek x Carolus II) foutloos... (19-08-2026)
Jarno Hesselink is een van de negen bestuursleden van PSV Sint Joris uit Geesteren, dat dit jaar tachtig jaar bestaat. Een officiële functie heeft... (18-08-2026)
KRONENBERG – In het weekend voordat voor hem de strijd om de wereldtitel springen in Aken begint, mengde Willem Greve zich met enkele paarden vijf... (16-08-2026)
BENTELO – Amke Bekhuis was zaterdag met haar zestien jaar oude donkere vosruin Acuero (v. Acorado I) de concurrentie royaal te snel af in de rubriek... (09-08-2026)
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra staat sinds dinsdag in de boeken als winnaar van de 25ste editie van de Schröder Masterclass. Met de negenjarige... (04-08-2026)