Chantal Regter zoekt uitdaging elders

GILDEHAUS – Chantal Regter moet op zoek naar een nieuwe uitdaging. De amazone uit Albergen hoopte in dienst van Willy van der Ham een internationale doorbraak te kunnen realiseren, maar de wegen van het duo scheiden binnenkort. Van der Ham wil van zijn bedrijf in het Duitse Gildehaus geen topsportstal maken, terwijl Regter juist een sprong naar de echte top ambieert. In goed overleg hebben beiden besloten dat er binnen afzienbare tijd een einde aan hun samenwerking komt.

Chantal Regter kwam in februari 2011 in dienst bij Van der Ham, nadat ze daarvoor een maand werkzaam was geweest voor Stal Eurocommerce in Lochem. “Daar klikte het niet en dan moet je een beslissing nemen niet door te gaan. Met Willy was die klik er wel. Ik heb het hier nog altijd goed naar de zin, maar ik zal zijn beslissing moeten accepteren. Hij houdt zeker nog paarden en het is mogelijk dat ik voor hem paarden blijf rijden, maar het internationale is er af. En dat ik wil doorgaan in de sport is een ding dat zeker is. Ik ben nog jong en ze zeggen dat ik er goed in ben. Het laatste jaar heb ik ook veel gewonnen.”

Ze heeft voor zichzelf nog niet duidelijk hoe ze verder gaat met haar loopbaan. “Het is de harde waarheid en het moet bij mij nog bezinken dat het echt zo is. Het is best onverwacht aangekomen. Maar ik snap het ook wel. Het is niet zo simpel om aan betaalbare goede paarden te komen. En ik heb met Viando wel een best paard waarmee ik goed presteer, maar de jonge paarden moeten nog eerst naar een hoger niveau worden toegewerkt. Ik ben iemand die op concours gaat en dan wil winnen. Maar dat kost wat, daarvoor moet je investeren en dat wil Willy niet. Daar moet ik begrip voor opbrengen. Ik moet het nu eerst goed beseffen en daarna nadenken. Voor mezelf beginnen is een optie, maar de tijden zijn al moeilijk genoeg.”

Samen met vriend Tom Brinkman een stal opzetten dan? Chantal Regter: “Nee, Tom is prima op zijn plek bij de BWG Stables van de broers Schröder. Waarom zouden we het allemaal in de war gooien?

Willy van der Ham: “Laat ik vooropstellen dat Chantal en ik nog altijd met plezier samenwerken. Het is een topruitertje  dat het liefst naar alle concoursen gaat en dan wil winnen. Ze wil internationaal rijden, wat ik gezien haar mogelijkheden ook niet zo gek vind. Dat kan ook hier, maar met beperkingen. Zij heeft wat anders voor ogen dan ik . Ik denk dat ze absoluut de kwaliteiten heeft om haar ambities waar te maken, maar als je dat plaatje rond wilt breien is dat een moeilijk verhaal. Het is allemaal anders dan vijf jaar geleden. We hebben nu alleen in Rapide Viando SFN een paard dat geschikt is om met haar naar internationale concoursen te gaan. De andere paarden hier zijn voorlopig nog lijstinvulling. De sport zet ik hier op een lager pitje, voorlopig wil ik ook geen andere ruiter terug voor Chantal. En zij wil meer dan ik haar kan bieden. Dan  moet je verstandig zijn en het er met elkaar over hebben. Dit is daarom de beste oplossing.”

Ook al omdat Van der Ham zelf zich nog maar zelden in ruitertenue zal vertonen. De paardenman pur sang, met al een lange en succesvolle carrière achter zich die hem onder meer topruiter van Oranje maakte en langs Stal Zangersheide in Lanaken voerde: “Volgende week word ik 59. Ik vind de sport nog steeds mooi, maar ik hoef niet meer zo nodig op concours. Soms moet je een beslissing nemen en dan zie je later wel of die goed is geweest. Mensen blijven me wel zien bij wedstrijden hoor, misschien wel vaker dan de laatste tijd, maar dan meer om te kijken.”

Chantal Regter hoopt ook in de toekomst verder te kunnen met Rapide Viando SFN, haar beschikbaar gesteld door het Sportpaarden Fonds Nederland en waarmee ze onder meer in oktober de Grote Prijs van Wierden won. Willy van der Ham is een van de selecteurs van het SFN, dat ook Bengel bij Regter heeft gestald. Van der Ham:  “Ze presteert  prima met Viando, maar het is allemaal nog te fris om er nu al wat van te kunnen zeggen. Dat hangt er mede van af wat ze zelf gaat doen. Het is nu nog koffiedik kijken.”

Tekst en foto © Willem Pfeiffer/Hippisch Twente

Meer Springen

»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)
»
Thijmen Vos was goed in vorm tijdens het CSI in Riesenbeck. De ruiter uit Wierden boekte donderdag een fraaie zege over 1,40 meter op tijd met zijn... (25-05-2025)
»
MARTOFTE – Mart IJland boekte donderdag een mooie zege tijdens het concours in het Deense Martofte. Met de tienjarige bruine ruin Phenix van de... (25-05-2025)
»
ERMELO - De springruiters van TeamNL met Willem Greve en Hessel Hoekstra in de gelederen eindigden vrijdag in de prestigieuze wedstrijd voor de... (23-05-2025)
»
HAAKSBERGEN – Steven en Stef Veldhuis stalen afgelopen weekend de show tijdens Sectolin Jumping Haaksbergen met samen liefst vijf zeges. Vader Steven... (20-05-2025)
»
KESSEL – Bas van der Aa schreef zaterdag tijdens het CSI3* Jumping Peel & Maas International in het Limburgse Kessel op fraaie wijze de... (19-05-2025)
»
KESSEL – Amke Bekhuis reed op de eerste dagen van Jumping Peel & Maas International in Kessel goed vooraan mee. In beide rubrieken over 1,40... (17-05-2025)
»
WIERDEN – Jennifer Munsterhuis vertolkte na donderdag ook zaterdag een hoofdrol tijdens het meiconcours van De Eschruiters in Wierden. Met opnieuw... (11-05-2025)
»
WIERDEN – Hessel Hoekstra en Wesley ter Harmsel van Stal Wiefferink sprongen er donderdag uit in de hoofdrubriek over 1,40 meter op de eerste dag van... (09-05-2025)
»
MANNHEIM – Zoe Osterhoff boekte dinsdag een mooi succes in de Grote Prijs van Mannheim over 1,60 meter met barrage. De Duitse amazone van Stal De... (07-05-2025)
»
DEURNE – Lars Schröder imponeerde de afgelopen dagen tijdens het Riders Festival op de terreinen van Green Valley Estate in Deurne. De jonge... (05-05-2025)
»
ERMELO – Op de twee slotdagen van het CSI1* op het sportcentrum van de KNHS in Ermelo waren er overwinningen voor Jeroen Dubbeldam over 1,35 meter... (05-05-2025)
»
MANNHEIM - Hessel Hoekstra was zondag een van de beste Nederlandse ruiters tijdens de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in Mannheim. De ruiter van... (05-05-2025)