Bruggink met Andrea dichtbij dubbel

MUNSTER - Als het om een Championat gaat in een Duitse plaats, is het goed om Gert-Jan Bruggink en Andrea als favoriet te tippen. De combinatie was in 2010 goed voor de zege in het Championat van Bremen en Frankfurt. Zaterdag was het duo in een tijd van 33,92 seconde niet af te stoppen in het Championat van Münster (1,50 meter). Philippe Weishaupt was in de barrage met Leoville 1,17 seconde langzamer. Bruggink verdiende er in de Halle Münsterland een personenauto mee.

Een springfout in de barrage was er de oorzaak van dat Gert-Jan Bruggink en de Marome-merrie Andrea zondag het huzarenstukje van een dag eerder niet konden herhalen in de Grote Prijs van Münster (1,55 meter). Bruggink realiseerde wel de snelste tijd (33,92 seconde), die bij een foutloze ronde goed was geweest voor 10.000 euro. Nu moest de ruiter uit De Lutte het met 1000 euro doen. De zege was voor Hans-Thorben Rüder met Orlanda, die in 33,54 de snelste foutloze deelnemer was in de extra omloop en onder anderen Ludger Beerbaum met Coupe de Coeur (34,17) en Denis Lynch met Lacroix (34,67) voor bleef.

Ook met Venus (v. Ohorn x Jus de Pomme) presteerde Gert-Jan Bruggink goed in Munster. Vrijdag werd de combinatie in 49,62 seconde tweede in de kwalificatiewedstrijd voor de finale van de Medium Tour, achter Heiko Schmidt met Coverlady (48,86). In de eindstrijd zelf moest Bruggink genoegen nemen met de vierde positie. Hij noteerde in de barrage een chrono van 30,16 seconde. Winnaar Krucso had met KNSeicalla precies anderhalve seconde minder nodig (28,66).

Willem Greve eindigde zaterdag in de tweede kwalificatiewedstrijd voor de Medium Tour als derde met Perpetua.

Foto Gert-Jan Bruggink van Frans Nikkels/TC Tubantia

Meer Springen

De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)