PETER GEERINK: ‘HEARTBREAKER BESTE PAARD DAT IK OOIT HEB GEHAD’ 

Bij het afscheid van een legende

Peter Geerink met Heartbreaker op weg naar de vierde plaats tijdens de Grote Prijs van Aken in 1999.

DIEPENHEIM – Peter Geerink bewaart louter mooie herinneringen aan zijn voormalige toppaard Heartbreaker (v. Nimerdor x Silvano). De al bij zijn leven legendarische bruine hengst overleed zaterdag op 32-jarige leeftijd.
  
 

​​​​​Geerink beleefde zijn absolute sportieve hoogtepunt met de door de Fries Koopmans gefokte en al na enkele maanden door Team Nijhof aangekochte hengst, toen de combinatie in 1999 vierde werd in de Grote Prijs van Aken. “Het is überhaupt al een hele eer om daar te mogen rijden, dat is niet voor iedereen weggelegd. Dat ik daar mocht starten kwam dankzij hem.”

Teugels in de nek

“Heartbreaker was zonder meer het beste paard dat ik ooit onder het zadel heb gehad”, vervolgt Peter Geerink (foto rechts). “Hij zou bij wijze van spreken nu nog moeiteloos op topniveau kunnen meedoen. Misschien was hij dan nog wel beter tot zijn recht gekomen dan destijds, omdat de hindernissen nu veel luchtiger worden gebouwd. Hij was in de tijd dat ik ‘m reed al een heel modern paard. Qua kwaliteit, abnormaal goed. Als ik met hem een parcours over 1,50 meter reed, wist ik zeker dat ik nul zou rijden, als ik tenminste zelf geen stomme dingen deed. Je kon de teugels in de nek leggen, dan nog raakte hij geen paal. Je hoort vaak van ruiters en amazones dat hun paard super voorzichtig is, maar dat weet je pas echt als je ooit op een ET, Baloubet, Ratina of Heartbreaker hebt gezeten.”

Toch telt de erelijst van Peter Geerink met Heartbreaker relatief weinig grote overwinningen. “Dat kwam puur omdat we in die tijd moesten opboksen tegen concurrenten met toppaarden als Ratina Z, Baloubet de Rouet en ET. We werken vaak derde in een Grote Prijs, heel vaak zelfs. Heartbreaker was op zich wel snel, maar hij liep niet altijd de bochten zoals je dat graag zou willen. Hij was niet groot (1,69 meter, red.) en super braaf. Maar als de bel ging en hij eenmaal binnen de ring was, groeide hij enorm. Poeh…”

Heel goed als stempelhengst
Uit de mond van Peter Geerink echter geen negatief woord over Heartbreaker, die zich vanaf 1998 ontpopte tot een legendarische vererver en tal van uiterst talentvolle en succesvolle nazaten achterlaat. “Vooral in België en in het bijzonder in de moederlijn heeft hij het heel goed gedaan als stempelhengst”, stelt Peter Geerink. “Als ik op concours ben, haal ik er zo uit of er een Heartbreaker bij zit, dat zie je meteen.”

In 2016 werd Heartbreaker nog uitgeroepen tot Paard van het Jaar. Eerder werd hem in 2005 al het keer predicaat toegekend, sinds 2009 was hij preferent. Peter Geerink tot slot: “Hij heeft een goed leven en een mooie oude dag gehad.”

Meer Springen

Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORTWORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fortworth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel van... (09-04-2026)
HAAKSBERGEN – Wesley Mulder en Joanne Wes maakten woensdag de dienst uit in de toprubrieken van de eerste editie van het Sectolin Springen van 2026.... (09-04-2026)
Bart Haselbekke kijkt verlangend uit naar het concours van het Albergse Twentse Ros bij de BWG Stables in Tubbergen. De Wierdenaar beschouwt het... (09-04-2026)
Lars Schröder is een van de deelnemers, die het concours van Het Twentse Ros uit Albergen als een heuse thuiswedstrijd mag beschouwen. Al is het nog... (08-04-2026)
Mart IJland presteerde ook afgelopen week weer goed tijdens de Toscana Tour in Arezzo. In de Italiaanse plaats reed de ruiter uit Hengelo onder meer... (08-04-2026)
Voorzitter Jos Brinkman kijkt verwachtingsvol uit naar een nieuwe editie van het jaarlijkse concours van PSV Het Twentse Ros Albergen. Van woensdag... (07-04-2026)
RIJSSEN – Eric ten Cate lachte vrijdag het laatste tijdens de drie dagen durende eerste editie van TCN Jumping in Rijssen van dit jaar. (04-04-2026)
WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)