Beijing Masters voor Jos Lansink

BEIJING - Jos Lansink heeft zaterdag de tweede editie van de Beijing Masters op zijn naam gebracht. In het 'Vogelnest', het Olympisch stadion in Beijing, was Lansink de sterkste in een wedstrijd tussen twaalf wereldtoppers en 26 Chinese ruiters. De Masters werden verreden op een parcours, dat vergeleken kan worden met het niveau van een CSI2 en elke ruiter reed op een voor hem vreemd paard. Dat werd ze bij loting toegewezen.

Jos Lansink: "Met steun van een goede sponsor (Longines) willen ze wat opbouwen. Dat kan ook voor ons als Europeanen met het oog op de handel heel interessant zijn. De mogelijkheden hebben ze wel."

Voor de Europese toppers was het ook een mooie gelegenheid alsnog kennis te maken met het Olympisch stadion, dat negentigduizend toeschouwers kan herbergen. Bij de Spelen van 2008 werden de paardensportdisciplines afgewerkt in Hongkong. Lansink: "Toch mooi dat we er nu in elk geval een keer zijn geweest. Het is toch uniek in zo'n stadion te mogen rijden." Achter twee Chinezen werd Christian Ahlmann vierde in Beijing in een wedstrijd, die rechtstreeks op Eurosport werd uitgezonden.

Meer Springen

»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)
»
Thijmen Vos was goed in vorm tijdens het CSI in Riesenbeck. De ruiter uit Wierden boekte donderdag een fraaie zege over 1,40 meter op tijd met zijn... (25-05-2025)
»
MARTOFTE – Mart IJland boekte donderdag een mooie zege tijdens het concours in het Deense Martofte. Met de tienjarige bruine ruin Phenix van de... (25-05-2025)
»
ERMELO - De springruiters van TeamNL met Willem Greve en Hessel Hoekstra in de gelederen eindigden vrijdag in de prestigieuze wedstrijd voor de... (23-05-2025)
»
HAAKSBERGEN – Steven en Stef Veldhuis stalen afgelopen weekend de show tijdens Sectolin Jumping Haaksbergen met samen liefst vijf zeges. Vader Steven... (20-05-2025)
»
KESSEL – Bas van der Aa schreef zaterdag tijdens het CSI3* Jumping Peel & Maas International in het Limburgse Kessel op fraaie wijze de... (19-05-2025)
»
KESSEL – Amke Bekhuis reed op de eerste dagen van Jumping Peel & Maas International in Kessel goed vooraan mee. In beide rubrieken over 1,40... (17-05-2025)
»
WIERDEN – Jennifer Munsterhuis vertolkte na donderdag ook zaterdag een hoofdrol tijdens het meiconcours van De Eschruiters in Wierden. Met opnieuw... (11-05-2025)