ALBERGENAAR DRAAGT WINST OP AAN ZIJN VADER NA DIENS HARTAANVAL

Bas van der Aa pakt GP De Wolden

Foto Bas van der Aa tijdens zijn ereronde met Gaen © Hans Khoe.

ZUIDWOLDE - Een mooie overwinning van Bas van der Aa in de Grote Prijs van CSI2* De Wolden over 1,45 meter met barrage en een zege met een bijzonder tintje. De ruiter uit Albergen droeg de winst op aan zijn vader. “Die heeft in Ommen een hartaanval gehad. Gelukkig is hij er nog, maar de winst is voor hem.”

 

Van der Aa sloeg in de laatste barragerit met de dertien jaar oude vosruin Gaen toe en verwees Michael Greeve naar de tweede plaats. De Duitser Jens Baackmann legde beslag op de derde plek. Tien van de 42 combinaties uit het basisparcours mochten zich opmaken voor de belangrijkste ronde van het concours in Veeningen. Nadat alle ruiters de eerste ronde hadden voltooid, werd duidelijk dat zich geen unicum zou voordoen. De winnaar van verleden week, de Amerikaan Angar Holtgers Jr, die opnieuw met zijn toen winnende paard Pixel-K van ’t Kattenheye in de ring kwam, bleef in het basisparcours niet foutloos en drong dus niet door tot de laatste ronde.

In de barrage was het aan Julian de Boer om een tijd neer te zetten en dat  deed de ruiter uit Nieuwleusen: 33,90 seconde. Maar hij bleef niet foutloos. Dat deden de twee daaropvolgende combinaties wel. Michiel Brusse reed naar 38,70 en daar dook Julia Houtzager-Kayser onder: 38,03 seconde.

Plaatselijk favoriet Michael Greeve maakte in rit vier duidelijk welke aspiraties hij had. Met La Vie Est Belle Tcs startte de Veeninger voortvarend en hij hield zijn snelheid prima vast tot en met de laatste hindernis. Hij zette de voor hem gereden tijd maar liefst drieënhalve seconde scherper en pakte met 34,58 de eerste plaats in de tussenstand. Dat bleef tot aan de laatste rit, want ook de Duitse topruiter Christian Ahlmann lukte het niet sneller dan Greeve te rijden. Hij bleef steken op 36,70 en werd daarmee vijfde.
Nog even mocht Michael Greeve dromen van een tweede overwinning in Veeningen na zijn eerste in 2016, maar het bleef bij dromen. In de laatste barragerit werd de droom verstoord door Bas van der Aa. Met Gaen, de dertienjarige ruin die hij gedeeltelijk in bezit heeft, snelde Van der Aa door het pittige barrageparcours van bouwer Louis Konickx in een tijd van 33,56 seconde.
Glunderend nam hij in de uitrijbak alle felicitaties in ontvangst. “Ik wist dat het erin zat. De hele week gaat dit paard al snel en erg safe”, aldus de winnaar. “Het was een lastige barrage met niet veel lange lijnen en vooral een moeilijke laatste draai naar de drie laatste hindernissen. Gaen heeft het perfect gedaan.” Even later liet Van der Aa weten dat hij de Grote Prijs van het concours hippique in Ommen, drie weken geleden, had moeten laten schieten. “Daar kreeg mijn vader een hartaanval. Gelukkig is hij er nog. Maar daarom is deze winst voor hem”, aldus de winnaar, die met de zege 10.000 euro opstreek.

Wesley ter Harmsel
Ook Wesley ter Harmsel kan terugkijken op een prima geslaagd CH De Wolden. Met de achtjarige bruine ruin le Grande (v. Kannan) won de Enternaar zondag de Grote Prijs van het CSI1*, waarin broer Quinten als derde finishte met de dertienjaroge bruine ruin Geronimo (v. Carthino Z).  Zaterdag zegevierde Wesley ter Harmsel met de zesjarioge bruine merrie Niarma (v. Dakar VDL) ook al in de finale van de Youngster Tour over 1,20 meter met barrage. In de rubriek over 1,40 meter met twee fasen werd hij derde met de elfjarige bruine ruin IOts a AStar (v. Big Star Jr Kz). Vincent Geerink sloot die proef als negende af met de dertienjarige vosruin Gelster (v. Carthino Z).

Annelies Vorsselmans nam zondag in de finale van de Big Tour over 1,35 meter met barrage de derde plek voor haar rekening met de zevenjarige vosmerrie Maggie Mae B (v. Casall). Frank Schuttert volgde als vierde met de achtjarige bruine merrie La Luna Especiale (v. Cape Coral Rbf Z) en Joanne Wes werd achtste met de negenjarige bruine merrie Koh-I-Noor (v. Cornet Obolensky).

Sally Schuttert tenslotte bezette de zevende plek in de rubriek over 1,35 meter met twee fasen van zaterdag op haar achtjarige bruine merrie Luana (v. Gaspahr).

Onderste foto: Wesley ter Harmsel, hier met Its a Star.
 

Meer Springen

»
STEGEREN – Steven en zoon Stef Veldhuis heersten vrijdag in de hoogste rubrieken tijdens het concours van de Heideruiters op de terreinen van de... (16-08-2025)
»
TUBBERGEN – De Schröder Masterclass is een garantie voor spektakel. De 24ste editie van het evenement op het Tubbergse stadhuisplein voor de... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het plein voor de Pancratius Basiliek in Tubbergen was op de maandag tijdens de Schröder Masterclass gebruikelijk het domein voor de... (12-08-2025)
»
HOUTEN – Amke Bekhuis presteerde zondag uitstekend met de tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* in Houten. Met haar tienjarige... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het venijn in de strijd om de Ladies Cup tijdens de 24ste editie van de Schröder Materclass zat zaterdag weer eens in de... (10-08-2025)
»
Organisaties van sportieve evenementen drijven doorgaans in hoge mate op de inzet van vrijwilligers. Ze vormen vaak het cement van het bouwwerk, dat... (09-08-2025)
»
HOUTEN – Gerco Schröder is aardig op dreef bij het CSI in Houten. Met zijn negenjarige vosruin Chactula PS (v. Exelero 2) bezette hij vrijdag de... (08-08-2025)
»
DUBLIN – Willem Greve won vrijdag met de foutloos gebleven springruiters van TeamNL met overmacht en overtuiging de landenwedstrijd van het... (08-08-2025)
»
Hij moest er aardig wat jaren op wachten, maar in 2024 mocht Bas van der Aa zich als winnaar laten huldigen van de Schröder Masterclass, waar hij al... (08-08-2025)
»
Terwijl de ruitertop zich opmaakt voor spectaculaire sport is er op dinsdagmiddag (12 augustus bij de Schröder Masterclass volop ruimte voor jonge... (07-08-2025)
»
HAAKSBERGEN – Eric ten Cate liet er woensdag geen misverstand over bestaat wie de sterkste was in de hoogste klassen tijdens het Sectolin springen in... (07-08-2025)
»
Legendarisch. Zo mag het traditionele ruiterbal inmiddels wel worden genoemd. Elk jaar barst het feest los, na afloop van de Grote Prijs van... (06-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
De piste van de Schröder Masterclass is op maandagavond het podium waarop deelnemers van de Golden Oldies schitteren als vanouds. Als... (05-08-2025)
»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)
»
Wat ooit begon als een spannende wedstrijddag op haar pony is voor Lisa Spikkert (29) uitgegroeid tot een belangrijke rol binnen de organisatie van... (02-08-2025)
»
LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet... (02-08-2025)
»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)