OOK COLLEGA VIC VAN LOON NEEMT AFSCHEID VAN DE KNHS

Arie Hoogendoorn stopt bij TeamNL 

Arie Hoogendoorn

ERMELO - Arie Hoogendoorn en Vic van Loon van paardenkliniek De Watermolen stoppen met hun functie als teamveterinair bij de KNHS. Hoogendoorn was verantwoordelijk voor de paarden van TeamNL, Van Loon had de paarden van de Nederlandse jeugd onder zijn verantwoording.
 

Arie Hoogendoorn (53, Haaksbergen), was sinds 2011 teamveterinair van de springpaarden van TeamNL. Hoogendoorn begon in 2008 voor de KNHS als teamveterinair voor de dressuurruiters op de Olympische Spelen van Hong Kong. Daarna maakte hij de overstap naar de springruiters. In zijn functie als teamveterinair was Hoogendoorn actief bij vier Olympische Spelen, de Wereldruiterspelen van Caen en Tryon, meerdere EK’s en vele landenwedstrijden.

Hoogendoorn kan leven met zijn afscheid bij de hippische bond. “Met Rob Ehrens, die eind vorig jaar afscheid nam, heb ik jarenlang samen een fijn team gevormd. Nu hij weg is, snap ik dat er van beide kanten behoefte is aan nieuwe dingen. Ik zag ook wel dat er een keer wat anders moest gebeuren en ik denk dat de nieuwe bondscoach Jos Lansink met een helemaal schone lei wilde beginnen. Daar is van mijn kant ook alle begrip voor.”

Prima gevoel
Arie Hoogendoorn kijkt met een prima gevoel terug op een periode van ruim dertien jaren. “We hebben veel mooie dingen meegemaakt, altijd veel plezier gehad en super fijn samengewerkt met iedereen. Het was prettig om te doen en leuk om mee te maken. Ik hoop dat we met Nederland weer de goede kant opgaan en dat onze springsport weer nieuwe hoogtijdagen gaat beleven.”

Vic van Loon (40, Haaksbergen) gaf aan om persoonlijke redenen zijn taken bij de KNHS neer te leggen. Hij werd in 2017 aangesteld als teamveterinair bij de young riders, junioren en children springen. In die rol begeleidde de geboren Belg de springpaarden in de teams bij vele landenwedstrijden en Europese kampioenschappen. Ook reisde Van Loon bij diverse gelegenheden  mee naar landenwedstrijden met de senioren waar hij zijn collega Arie Hoogendoorn verving. De KNHS meldt Arie Hoogendoorn en Vic van Loon zeer dankbaar te zijn voor de jarenlange goede zorgen voor de Nederlandse toppaarden. 

Verhuisd naar Usselo
Arie Hoogendoorn en Vic van Loon zijn ondertussen verhuisd naar Usselo, waar ze met De Watermolen hun nieuwe onderkomen in de voormalige manege De Rutbeek in gebruik hebben genomen. “We zijn daar nog net niet klaar genoeg. Maar we hebben nu even wat meer tijd en dat is mooi, want er komt nog genoeg op ons af.”

Frank van Hoeck en Willem Verhaeghe van Sport Horse Clinic Belgium zijn, in samenspraak met de ruiters en Jos Lansink, aangesteld als teamveterinairs bij het springen voor de senioren en zullen ook de young riders, junioren en children begeleiden. Van Hoeck en Verhaeghe hebben een eigen praktijk in Lille en zijn gespecialiseerd in de begeleiding van sportpaarden. Daarmee hebben ze de afgelopen jaren al veel ervaring opgedaan bij sportstallen en als teamveterinair voor meerdere landen tijdens Olympische Spelen en internationale kampioenschappen. 
“Het is een voordeel dat ze een aantal van de teampaarden al kennen en heel veel ervaring hebben. Dat vind ik heel belangrijk en we zijn er met hun praktijk van verzekerd dat ze altijd op wedstrijden aanwezig zijn”, legt Lansink uit. 

Met de komende wedstrijden voor de FEI Nations Cup en het WK in augustus in het verschiet heeft de KNHS het team rondom de nieuwe bondscoach Jos Lansink compleet, zodat die zich volledig kan richten op zijn primaire taak: het coachen van zijn ruiters. 

Vorige maand werd al bekend dat Vincent Voorn Lansink gaat ondersteunen als bondscoach van de young riders en bij de wedstrijden in de EEF-serie (landenwedstrijden op driesterrenniveau). Op deze manier krijgen nieuwe combinaties en jonge ruiters eerder een kans om door te stromen naar een hoger internationaal niveau en deel uit te maken van een landenteam van Lansink.

Peter van der Waaij 
Peter van der Waaij krijgt de rol van teamassistent. Daarbij neemt hij ondersteunende taken op zich, tijdens de landenwedstrijden. Daardoor kan Jos Lansink zich volledig focussen op de begeleiding en coaching van zijn ruiters. Mocht de bondscoach in het weekend van de Nations Cup ook verplichtingen hebben op andere wedstrijden waar Nederlandse ruiters aan de start verschijnen, dan blijft Van der Waaij aanwezig om de ruiters te ondersteunen in het contact met de organisatie. De teamassistent is alleen tijdens de wedstrijden actief. De voorbereiding op de wedstrijden vindt plaats door de afdeling Topsport van de KNHS.  

“Het is belangrijk dat het team compleet is”, reageert Lansink positief. “We hebben de neuzen allemaal dezelfde kant op. Ik heb Peter zelf voorgesteld, in overleg met de ruiters uiteraard. Ik wil me echt kunnen richten op waar ik goed in ben, het begeleiden van de ruiters. Omdat er veel tijd gaat zitten in alles er omheen ben ik blij met de rol van teamassistent. Ik ga er vanuit dat toppaarden gezond naar de wedstrijd komen, dus hoef ik op deze manier niet bij bijvoorbeeld de veterinaire keuring voorafgaand aan de wedstrijd te zijn.”

Lees ook het eerdere interview met Arie Hoogendoorn, voorafgaande aan de Olympische Spelen in China: ‘Deel zijn van TeamNL is voorrecht’.

 

Meer Springen

»
TUBBERGEN – Albert Nijhof sloeg woensdag een dubbelslag in de toprubriek van Hippisch Geesteren, dat voor het eerst wordt gehouden bij de BWG Stables... (20-08-2025)
»
Al sinds 1 januari 1973 is Rudy Maathuis een trouw lid van Sint Joris. Hij is zo aan de vereniging verknocht, dat er nooit vergeefs een beroep op hem... (20-08-2025)
»
In navolging van de Almelose Ruiterdagen, de Schröder Masterclass én de KNHS omarmt ook Hippisch Geesteren het razendsnel in populariteit groeiende... (19-08-2025)
»
Al tientallen jaren is Marian Boerman een zeer gewaardeerde verschijning bij concoursen binnen de gemeente Tubbergen. Dat is ze nog steeds, ook nu ze... (18-08-2025)
»
Hippisch Geesteren brengt van woensdag 20 tot en met zondag 24 augustus vijf dagen lang vanaf 8.00 uur springsport op alle niveaus. Dit keer dus voor... (17-08-2025)
»
Bij het momenteel ontbreken van een voorzitter verdeelt Rob Scherphof de taken van preses van PSV Sint Joris samen met de andere bestuursleden Robert... (16-08-2025)
»
STEGEREN – Steven en zoon Stef Veldhuis heersten vrijdag in de hoogste rubrieken tijdens het concours van de Heideruiters op de terreinen van de... (16-08-2025)
»
TUBBERGEN – De Schröder Masterclass is een garantie voor spektakel. De 24ste editie van het evenement op het Tubbergse stadhuisplein voor de... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het plein voor de Pancratius Basiliek in Tubbergen was op de maandag tijdens de Schröder Masterclass gebruikelijk het domein voor de... (12-08-2025)
»
HOUTEN – Amke Bekhuis presteerde zondag uitstekend met de tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* in Houten. Met haar tienjarige... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het venijn in de strijd om de Ladies Cup tijdens de 24ste editie van de Schröder Materclass zat zaterdag weer eens in de... (10-08-2025)
»
Organisaties van sportieve evenementen drijven doorgaans in hoge mate op de inzet van vrijwilligers. Ze vormen vaak het cement van het bouwwerk, dat... (09-08-2025)
»
HOUTEN – Gerco Schröder is aardig op dreef bij het CSI in Houten. Met zijn negenjarige vosruin Chactula PS (v. Exelero 2) bezette hij vrijdag de... (08-08-2025)
»
DUBLIN – Willem Greve won vrijdag met de foutloos gebleven springruiters van TeamNL met overmacht en overtuiging de landenwedstrijd van het... (08-08-2025)
»
Hij moest er aardig wat jaren op wachten, maar in 2024 mocht Bas van der Aa zich als winnaar laten huldigen van de Schröder Masterclass, waar hij al... (08-08-2025)
»
Terwijl de ruitertop zich opmaakt voor spectaculaire sport is er op dinsdagmiddag (12 augustus bij de Schröder Masterclass volop ruimte voor jonge... (07-08-2025)
»
HAAKSBERGEN – Eric ten Cate liet er woensdag geen misverstand over bestaat wie de sterkste was in de hoogste klassen tijdens het Sectolin springen in... (07-08-2025)
»
Legendarisch. Zo mag het traditionele ruiterbal inmiddels wel worden genoemd. Elk jaar barst het feest los, na afloop van de Grote Prijs van... (06-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
De piste van de Schröder Masterclass is op maandagavond het podium waarop deelnemers van de Golden Oldies schitteren als vanouds. Als... (05-08-2025)