ZUSSEN UIT WIERDEN DOEN GOEDE ZAKEN IN CSI1* INDOOR FRIESLAND

Ook succes Jessie en Evi Wiefferink

Jessie Wiefferink met Noble Ami tijdens de prijsuitreiking. Foto © Digishots.

LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week goede zaken in het CSI1* tijdens Indoor Friesland.

Jessie boekte twee zeges, over 1,35 met twee fasen en op tijd. Zus Evi reed naar een keurige tweede plaats in de Grote Prijs over 1,40 meter. Jessie Wiefferink opende donderdag met winst over 1,35 meter met twee fasen op haar zevenjarige merrie Noble Ami (v. Comthago). “Het was de bedoeling een mooi vlot rondje te rijden”, begint ze haar verklaring van het succes. “Ik rijd haar al sinds ze vier is en ik had niet verwacht dat we als laatste starter zouden winnen. Ik probeerde wel snel te zijn. Nobel is een heel voorzichtig en gemakkelijke te rijden paard, een echte medewerker.”

Best groot, maar snel
Een dag later voegde de 24-jarige amazone er met de negen jaar oude Lord Tender Tarpania (v. VDL Bubalu) over 1,35 meter een tweede zege aan toe. De zwartbruine ruin werd tot enkele maanden geleden gereden door Hessel Hoekstra, de vriend van haar oudste zus Britt (26). “Ik heb hem van Hessel overgenomen, omdat ik net wat ruimer in de tijd zat en een tweede paard naast Noble goed kon gebruiken. Lord Tender is best groot, maar kan ondanks zijn lengte heel snel en kort draaien. Ik probeer daarom de bochten kort te nemen en dat pakte dit keer goed uit. Hij is ook nog eens heel voorzichtig.” 

Na haar hbo-studie commerciële economie te hebben afgerond, koos ze nog voor een opleiding vastgoed en makelaardij in Zwolle. “Maar dat doe ik in mijn vrije tijd en daar ben ik bijna mee klaar. Ik zit de hele dag op stal.” Zus Britt sloot de rubriek als achtste af met de negenjarige schimmelruin Leomar (v. Cohinoor VDL). Jessie Wiefferink eindig zondag met Lord Tender Tarpania als vierde over 1,25 meter met barrage.

Foto Evi Wiefferink met Jucatan VDL © Digishots.
Foto Evi Wiefferink met Jucatan VDL © Digishots.
Joep Schaap sneller
Evi Wiefferink, met haar 19 jaar de jongste van de drie zussen, hoefde zondag alleen de pas dertienjarige nationaal kampioen bij de children Joep Schaap voorrang te verlenen in de hoofdrubriek over 1,40 meter met barrage. Ze was de enige die op de elfjarige schimmelhengst Jucatan VDL (v. Carrera VDL) net als de kleinzoon van Jan en neef Willem Greve in beide ritten foutloos bleef. 

Over haar prestatie in de Friese hoofdstad zegt Evi Wiefferink: “Eerlijk gezegd ging ik de wedstrijd zonder verwachtingen in, omdat er altijd wat kan gebeuren. Maar Jucatan sprong super goed en in de eerste ronde bleven we foutloos en lukte dat niet veel anderen. In de barrage nam ik niet te veel risico, ook al omdat ik wist dat Joep heel snel kan rijden. Ik ben super blij met die tweede plaats.”

Ze is al even gelukkig met Jucatan VDL. “Op concours weet hij precies wat er nodig is en doet hij altijd zijn best om van de balken af te blijven.” De studente economie en ondernemerschap leeft van wedstrijd naar wedstrijd. “Ik probeer nog wat concoursen over 1,40 meter te doen en door groeien naar de 1,45 meter. Doel is in elk geval mee te doen aan  de Grote Prijs van de Roelofsen Winter Classics. Ik ga nog vijf keer per week naar school en in Hengelo en hopelijk heb ik over twee jaar mijn diploma binnen. Dan kijk ik wel of en hoe ik eventueel verder wil in de paardensport.”

Hulp van oom Willem
Joep Schaap, eerder al goed voor een overwinning en een tweede plaats in Leeuwarden, kwam met de twaalfjarige merrie Cadeauminka (v. Kannan) over de finish in een tijd van 36,73 seconde en was ruim twee seconden sneller dan de amazone uit Wierden (38,93). Hilde Woudstra pakte de vierde prijs mee met haar negenjarige zwarte merrie Loekie-Douglas (v. Douglas).

De winnaar: “Samen met mijn vader en mijn oom Willem Greve heb ik een heel goed tactisch plan bedacht en het lukte dat uit te voeren. Cadeauminka is gefokt in Nederland. Daarna heeft Willem haar gereden en vervolgens is ze naar Amerika verkocht. Vorig jaar is ze teruggekomen en nu mag ik haar rijden. Daar ben ik super blij mee. Ik ben Willem heel erg dankbaar dat hij mij deze geweldige merrie ter beschikking stelt en me net als mijn vader zo goed helpt. Volgend jaar start ik bij de junioren en mijn doel is dan via het NK naar het EK te mogen.”

Meer Springen

RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)