MET AKARAD TIVOLI Z BIJ NK YOUNG RIDERS.  MAYKE LEUSINK VIJFDE BIJ JUNIOREN

Brons voor Meike Zwartjens in Deurne

Vanaf links Nick Nanning, Siebe Leemans en Meike Zwartjens. Foto © Ashley Claus.

DEURNE - Meike Zwartjens veroverde zondag brons in het NK voor young riders. De amazone uit Raalte had voldoende aan een vijfde plaats op de slotdag met de negenjarige Akarad Tivol Z (v. Akarad Hero Z).

Ashley Spiele-te Wierik eindigde als vijfde met de even oude bruine merrie Lady-Rubertha (v. Glenfiddich VDL) en Thijmen Vos met een tweede plaats op het laatste onderdeel als zevende met de tienjarige bruine ruin Cadillac Z (v. Carrera VDL).

De titel ging naar Siebe Leemans, die zondag als enige twee rondes foutloos bleef met Gem van de Riloo Z. Het zilver was voor Nick Nanning met Horse Gym’s Classina. Op de slotdag haalde slechts de helft van de aan het NK begonnen deelnemersveld het eindklassement. Dat werd op de veertiende plaats afgesloten door Wesley ter Harmsel met Fleur.

Eindstand young riders
1.   Siebe Leemans met Gem van de Riloo Z 2,50 strafpunt
2.   Nick Nanning Horse Gym’s Classina 10,10
3.   Meike Zwartjens met Akarad Tivol Z 10,76
6.   Ashley Spiele-te Wierik met Lady-Rubertha 14,11
7.   Thijmen Vos met Cadillac Z 14,64
10. Mart IJland met Lucardi 18,43.
14. Wesley ter Harmsel met Fleur 37,15.

Mayke Leusink reed naar een vijfde plaats in het NK junioren met haar negenjarige vosmerrie Galobke Z (v. Guidam Sohn). Faye-Louise Vos completeerde de top tien met haar dertien jaar oude bruine ruin Cartier D.  Jesse Berkers werd dertiende met Aragon Floyd, Rens Grootelaar veertiende met Bonanza. Yves Willems mag zich kampioen van Nederland noemen met Highway.

Eindstand junioren
1.   Yves Willems met Highway 2,05 strafpunt
5.   Mayke Leusink met Galobke Z 14,13
10. Faye-Louise Vos met Cartier D 20,59
13. Jesse Berkers met Aragon Floyd 22,18
14. Rens Grootelaar met Bonanza 22,69

Twents tintje
Het kampioenschap voor children kende geen Twentse deelname, maar wel een Twents tintje. Winnaar Joep Schaap, met onder het zadel Cadeauminka, is namelijk een kleinzoon van Jan Greve en een neef van Willem Greve (op de foto hiernaast). Schaap versloeg onder het toeziend oog van beiden in de strijd om het goud na barrage Lieselot Kooremans met Elando van de Roshoeve. 

Bij de pony’s was Maurie Slagman goed voor de zesde positie in de eindrangschikking van het kampioenschap van Green Valley Estate. Met haar vijftienjarige bruine ruin Robin Hood verzamelde ze twintig strafpunten. De winst was in deze categorie wel voor Lieselot Kooremans, die met Elando van de Roshoeve aan de start kwam.

STARTLIJSTEN EN UITSLAGEN
 

 

Meer Springen

DENEKAMP – Met voor het eerst een heuse afsluitende strijd om de Grote Prijs op het programma is manege De Zonnebeek in Denekamp van donderdag 21 tot... (16-05-2026)
EINDHOVEN – Hessel Hoekstra was vrijdag tijdens het CSI Eindhoven dichtbij een overwinning in de rubriek over 1,40 meter met twee fasen. (15-05-2026)
ST. MARGARETHEN – Nina Stegeman liet donderdag en vrijdag opnieuw een prima indruk achter bij wedstrijden in het Oostenrijkse St. Margarethen. Ze... (15-05-2026)
Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden. De amazone uit De Lutte eindigde met haar tienjarige vosmerrie Pebble... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)
MANNHEIM – Twee foutloze ritten van uitblinker Willem Greve met zijn negenjarige voshengst Party in de Hus (v. Kannan) konden niet voorkomen dat... (06-05-2026)
ERMELO – Meike Zwartjens en Thijmen Vos speelden afgelopen weekend hoofdrollen tijdens het CSI2* in Ermelo. Vooral de amazone uit Raalte was op dreef... (04-05-2026)
BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)