HENGELOËR WINT DRIE PROEVEN OP RIJ OP TWEEDE DAG TCN JUMPING TOUR

Groots machtsvertoon van Mart IJland

Mart IJland tijdens de prijsuitreiking na de rubriek over 1,40 meter. Foto © Dirja Veneberg.

RIJSSEN – Met een groots vertoon van macht zegevierde Mart IJland vrijdag tijdens de TCN Jumping Tour in Rijssen in de rubrieken over de drie grootste hoogtes. Een prachtig succes voor de Hengeloër, die sinds 1 februari uitkomt voor de stal van Sander Geerink. Daar is hij Luciano Zandvliet opgevolgd.

Met de tienjarige ruin Phenix van de Noordheuvel (v. Zambesi) was Mart IJland over 1,40 meter ruim een seconde sneller dan stalgenote Jasmijn Seppälä op de negen jaar oude hengst Lord Toulon (v. Zento). Met de achtjarige hengst Magnum Ve (v. Harley VDL) eiste IJland ook nog eens de derde plek op. Achter hem werden Jurre van Bommel met Grigia BR Z en Jasmin Seppälä met Most Wanted vierde en vijfde.

Geen kruid gewassen
Ook over 1,35 meter was er geen kruid gewassen tegen Mart IJland. Met de zevenjarige hengst Niancard EB (v. Apardi) had hij alleen serieuze concurrentie van zichzelf met de even oude merrie A Golden Coco Z (v. Aganix du Seigneur). Jurre van Bommel incasseerde met Grigia BR Z een achterstand van bijna 2,5 seconde op de winnaar en na hem volgden Jasmin Seppälä met Nindita en Hessel Hoekstra met Stargos als vierde en vijfde.

Ook de rubriek over 1,30 meter werd een prooi voor Mart IJland, die voor deze gelegenheid de zesjarige merrie Oiva had gezadeld. Op ruim een volle tel kwam Johan Olde Bolhaar met Christiano Z als tweede uit de strijd. Gerwilmer Ton pakte de derde pek op Eastcoast.

Prima thuis
Het behoeft geen nader betoog dat Mart IJland zich prima thuis voelt op stal bij Sander Geerink. “Het bevalt super. Ik heb er een mooi koppeltje paarden te rijden.” IJland bleef na zijn triomftocht de nuchterheid zelve. “Het ging op allemaal goed. Ik heb niet eens hard gereden. Normaal eigenlijk, maar dat bleek genoeg. Phenix heb ik nog maar een week of drie. Hij heeft veel vermogen en is erg voorzichtig. Magnum heeft ook veel in zich, ik ben gek met hem. Niancard heeft net als Phenix veel vermogen en heeft een geweldige instelling. Coco is een echte vechter in de ring en een heel goede merrie.”

In de door Henk Frederiks en Ruben Rouweler gejureerde rubrieken voor jonge paarden zegevierde Justin Zwartjens met Pharao bij de vijfjarigen. Eric ten Cate werd tweede met Nancy en Puck Haverkate namens Stal Wiefferink derde met Jersey Girl.
Jessie Wiefferink, later op de dag in Ermelo met brons beloond tijdens het nationaal kampioenschap van de KNHS over 1,40 meter, greep de zege bij de vijfjarigen met Prelude. Mart IJland met Platina en Anja Moret met Prasha volgden in haar spoor.
 

Meer Springen

BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)