MET BRUINE HENGST COMTHAGO VDL IN VIJF STERRENRUBRIEK VOOR WERELDBEKER

Hessel Hoekstra tweede in GP Poznan 

Foto Hessel Hoekstra met Comthago VDL © Ashley Claus.

POZNAN – Hessel Hoekstra kan terugkijken op een prima weekend in het Poolse Poznan. Met zijn tienjarige bruine hengst Comthago VDL (v. Comme il Faut 5) eindigde Hoekstra knap als tweede in de Grote Prijs van het CSI5* in de Poolse stad in een wedstrijd voor de wereldbeker over 1,55 meter met barrage.

Alleen de Ier Harry Allen bleef met Calculatus de ruiter van Stal Wiefferink de baas. Allen was 0,71 seconde sneller dan Hessel Hoekstra, die eerder dit seizoen met Comthago VDL al de hoofdrubriek van het CSI Ommen op zijn naam schreef en achter Willem Greve tweede werd in het nationaal kampioenschap in Deurne. Zijn optreden in de Grote Prijs van Poznan was goed voor een premie van 21.100 euro.

Matt Garrigan eindigde als achtste met de tienjarige bruine merrie Grace V (v. London) en werd direct gevolgd door Hendrik Jan Schuttert met de negen jaar oude bruine ruin Kailon (v. Etoulon). De Ommenaar klasseerde zich donderdag als zesde over 1,40 meter met twee fasen op de achtjarige bruine merrie High Energie VK Z (v. Heineken VK).

Zege Frank Schuttert
Zijn broer Frank Schuttert zegevierde vrijdag in Poznan in de rubriek over 1,40 meter op tijd met zijn dertienjarige bruine ruin Gream (v. Verdi TN). Een dag later was Britt ter Harmsel met haar veertienjarige bruine merrie Kitile Horta (v. Tangelo van de Zuuthoeve) goed voor de vierde plek in de proef over dezelfde hoogte met barrage. Daarin finishte Hessel Hoekstra als achtste met de acht jaar oude bruine ruin Lord Tender Tarpania (v. VDL Bubalu). Vrijdag liet hij met hetzelfde paard al een tiende positie noteren over 1,40 meter met twee fasen.

Met de twaalfjarige bruine merrie VDL Helena van Perbeemd (v. Eldorado van de Zeshoek) voegde Hessel Hoekstra er zaterdag nog een zevende prijs aan toe in de rubriek over 1,45 meter met barrage.

De Peelbergen
Willem Greve eiste donderdag met de negenjarige donkerbruine merrie Kerenia (v. Zavall VDL) de zesde plaats op in de rankingrubriek over 1,45 meter met barrage bij het CSI De Peelbergen in Kronenberg. Sally Schuttert bezette die dag op Limburgse bodem met de veertienjarige zwarte ruin Fadograaf (v. Vigaro)m de vierde plaats over 1,40 meter op tijd. De combinatie werd twee dagen later zevende over dezelfde hoogte met twee fasen.
 

Meer Springen

TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)
HAAKSBERGEN – Wesley Mulder en Joanne Wes maakten woensdag de dienst uit in de toprubrieken van de eerste editie van het Sectolin Springen van 2026.... (09-04-2026)
Bart Haselbekke kijkt verlangend uit naar het concours van het Albergse Twentse Ros bij de BWG Stables in Tubbergen. De Wierdenaar beschouwt het... (09-04-2026)
Lars Schröder is een van de deelnemers, die het concours van Het Twentse Ros uit Albergen als een heuse thuiswedstrijd mag beschouwen. Al is het nog... (08-04-2026)
Mart IJland presteerde ook afgelopen week weer goed tijdens de Toscana Tour in Arezzo. In de Italiaanse plaats reed de ruiter uit Hengelo onder meer... (08-04-2026)
Voorzitter Jos Brinkman kijkt verwachtingsvol uit naar een nieuwe editie van het jaarlijkse concours van PSV Het Twentse Ros Albergen. Van woensdag... (07-04-2026)
RIJSSEN – Eric ten Cate lachte vrijdag het laatste tijdens de drie dagen durende eerste editie van TCN Jumping in Rijssen van dit jaar. (04-04-2026)
WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)