BRITT SCHAPER WINT GROTE PRIJS TWENTSE RUITERDAGEN IN SAASVELD

Drie amazones maken de dienst uit

Britt Schaper met Bokito vd Woesteneinde op weg naar de zege in de Grote Prijs van Saasveld. Foto © Julia d’Ailly.

SAASVELD – Drie amazones maakten vrijdag de dienst uit in de strijd om de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen. In de barrage, waarin zestien combinaties hun opwachting mochten maken, bleek Britt Schaper met haar zevenjarige voshengst Bokito vd Woestenheide (v. Brantzau VDL) uiteindelijk de snelste foutloze deelnemer.

De jonge amazone uit Ommen passeerde op het door Jos Brinkman uitgestippelde parcours over 1,45 meter, waarin de dichtbij de zijwand opgestelde muur vaak een struikelblok bleek, de finish na 38,10 seconde. Daarmee bleef ze naaste concurrente Berber Dijkman met de tienjarige merrie Imoya Dice (v. Eldorado van de Zeshoek) 0,22 seconde voor. Martina Kempkes stuurde haar eveneens tien jaar oude bruine  merrie Norhaya Z (v. Nabab de Reve) naar de derde plaats, op 0,64 seconde van de winnares. 

Vincent Geerink finishte als vierde met zijn veertienjarige vosruin Fifty-Fifty (v. Zirocco Blue) en Peter Olthof als vijfde met zijn tien jaar oude bruine merrie Juwel SFN (v. Etoulon). DXe plekken zes tot en met tien werden bezet door achtereenvolgens Zoë Osterhoff met Kentucky TN, Wesley ter Harmsel met Le Grande, Ashley Spiele-te Wierik met Lady-Rubertha, Wybe Scholten met Laquinta SW en Lars Wigger met Chloe la Quadra. Wigger plaatste zich ook met Jascarilla en Zucerros voor de extra omloop, maar kwam daarmee niet verder dan de vijftiende en zestiende plek.

Eerder op de dag was Britt Schaper met Pablo Escobar ook al de sterkste gebleken in de wedstrijd voor vierjarige paarden. Ashley Spiele-te Wierik met Platina en Manon Damhuis met Piurpel Rain-S volgden als nummers twee en drie. In de strijd voor vijfjarige paarden was 
de winst voor Joël Lustenberger met Balarous Z. Zoë Osterhoff met Ottilie en Pascalle Lienesch met O’Tandessa Dh volgden als tweede en derde.

Pascalle Lienesch
Pascalle Lienesch trok met de zevenjarige bruine merrie My Flower Mp (v. Dallas VDL) aan het langste eind in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Justin Zwartjens bleef met de zes jaar jonge donkerbruine merrie Gin Lady Tivoli Z (v. Gaillard de la Pomme) het dichtst in haar buurt en zijn zus Meike tekende voor de derde prijs met de eveneens zesjarige vosmerrie Toberlina Tivoli Z (v. Twister de la Pomme). De top vijf werd gecompleteerd door Manon Damhuis met de achtjarige donkerbruine merrie Imperia (v. Connor) en Stef Veldhuis met de zevenjarige schimmelruin Bugs Bunny Z (v. Berlin).

Net als Britt Schaper boekte Joël Lustenberg vrijdag twee zeges. Hij won ook over 1,20 meter met twee fasen, waarvoor hij Chaccocini zadelde. Tom Brinkman werd tweede met SP Kannapolis en de derde plaats werd gedeeld door Jarno Hesselink met Olympia en Ivo Busscher met Mandyfee.

Donderdag was Lustenberger met Olympia al niet te kloppen over 1,20 meter met twee fasen, waarbij Roderick van den Engh met Radja de Muze en Casco Campana met Aquira Z zijn naaste belagers waren. Judith Vermeulen-Vetker met Othello WV en Eva Oude Wolcherink met Oude Griep’s Lady SDH reden naar overwinningen over 1,10 meter met twee fasen. Anna Danneberg met Octograaf en Nikki Nijenkamp met Nutella grepen ze zeges in de stijlrubrieken over 1,00 meter, waarin ze met respectievelijk 80,5 en 80 punten werden beloond.

De Twentse Ruiterdagen staan zaterdag in het teken van de wedstrijden om de Twente Cup in  vier verschillende categorieën.

Meer Springen

»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)
»
Vorig jaar was ze er vanwege vakantie niet bij, maar bij de komende editie van Hippisch Geesteren hanteert ze weer enthousiast haar camera. Els ten... (21-08-2025)
»
TUBBERGEN – Albert Nijhof sloeg woensdag een dubbelslag in de toprubriek van Hippisch Geesteren, dat voor het eerst wordt gehouden bij de BWG Stables... (20-08-2025)
»
Al sinds 1 januari 1973 is Rudy Maathuis een trouw lid van Sint Joris. Hij is zo aan de vereniging verknocht, dat er nooit vergeefs een beroep op hem... (20-08-2025)
»
In navolging van de Almelose Ruiterdagen, de Schröder Masterclass én de KNHS omarmt ook Hippisch Geesteren het razendsnel in populariteit groeiende... (19-08-2025)
»
Al tientallen jaren is Marian Boerman een zeer gewaardeerde verschijning bij concoursen binnen de gemeente Tubbergen. Dat is ze nog steeds, ook nu ze... (18-08-2025)
»
Hippisch Geesteren brengt van woensdag 20 tot en met zondag 24 augustus vijf dagen lang vanaf 8.00 uur springsport op alle niveaus. Dit keer dus voor... (17-08-2025)
»
Bij het momenteel ontbreken van een voorzitter verdeelt Rob Scherphof de taken van preses van PSV Sint Joris samen met de andere bestuursleden Robert... (16-08-2025)
»
STEGEREN – Steven en zoon Stef Veldhuis heersten vrijdag in de hoogste rubrieken tijdens het concours van de Heideruiters op de terreinen van de... (16-08-2025)
»
TUBBERGEN – De Schröder Masterclass is een garantie voor spektakel. De 24ste editie van het evenement op het Tubbergse stadhuisplein voor de... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het plein voor de Pancratius Basiliek in Tubbergen was op de maandag tijdens de Schröder Masterclass gebruikelijk het domein voor de... (12-08-2025)
»
HOUTEN – Amke Bekhuis presteerde zondag uitstekend met de tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* in Houten. Met haar tienjarige... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het venijn in de strijd om de Ladies Cup tijdens de 24ste editie van de Schröder Materclass zat zaterdag weer eens in de... (10-08-2025)
»
Organisaties van sportieve evenementen drijven doorgaans in hoge mate op de inzet van vrijwilligers. Ze vormen vaak het cement van het bouwwerk, dat... (09-08-2025)
»
HOUTEN – Gerco Schröder is aardig op dreef bij het CSI in Houten. Met zijn negenjarige vosruin Chactula PS (v. Exelero 2) bezette hij vrijdag de... (08-08-2025)
»
DUBLIN – Willem Greve won vrijdag met de foutloos gebleven springruiters van TeamNL met overmacht en overtuiging de landenwedstrijd van het... (08-08-2025)
»
Hij moest er aardig wat jaren op wachten, maar in 2024 mocht Bas van der Aa zich als winnaar laten huldigen van de Schröder Masterclass, waar hij al... (08-08-2025)