OOK HOOFDROL VOOR GERT-JAN BRUGGINK BIJ START TWENTSE RUITERDAGEN

Stef Veldhuis duldt geen concurrentie

Stef Veldhuis met Myrbalia O. Onder Gert-Jan Bruggink bij de prijsuitreiking op Noaber van de Wolfsslenke met Charlotte Steenbeke van de organisatie. Foto's © Julia d'Ailly.orijsuitrei

SAASVELD – Stef Veldhuis duldde geen concurrentie in de strijd om de zege in de rubriek over 1,35 met twee fasen op de eerste dag van de Twentse Ruiterdagen in Saasveld. Een niveautje lager eiste Gert-Jan Bruggink de hoofdrol op.

Stef Veldhuis was oppermachtig in de toprubriek van woensdag. De Haaksbergenaar bezette met de zevenjarige bruin geboren schimmelmerrie Myrbalia O (v. Davenport VDL) de eerste plaats en werd met de even oude schimmelruin Bugs Bunny (v. Berlin) ook nog eens tweede.
Achter de Haaksbergenaar maakten Willem Greve met de zevenjarige bruine hengst Mees van de Watermolen, Wesley Mulder met de even oude bruine merrie C-Livia RV Z en Vasco Campana met de tien jaar oude bruine ruin J. Kilermo de top vijf vol.

“Het zijn twee lekkere paarden voor dit niveau”, keek Stef Veldhuis na afloop terug op zijn dubbele triomf. “Myrbalia rijd ik al sinds haar vierde. Ze heeft heel veel vermogen en een prima instelling, het is een merrie die voor je wil werken. Bugs Bunny heb ik nu een jaar. Dit was pas zijn derde wedstrijd over deze hoogte. Hij is wel een beetje met haar te vergelijken. Die heeft een grotere galop, terwijl Myrbalia wat wendbaarder is. Zij heeft al over 1,45 meter gelopen. In Vragender werden we nog vierde in de Grote Prijs, maar ik wil niet iedere keer alles van haar eisen. Ze ligt altijd op schema.”

Sport niet de hoofdzaak
Sport speelt niet de hoofdrol in het leven van Stef Veldhuis, die samen met zijn vader Steven de handel op stal levendig moet houden. “Dat is uiteindelijk waar het om draait. Ons eigen bedrijf is het belangrijkste. Als de kans er is ook op een mooi niveau te springen, wil ik dat natuurlijk wel graag.” 

Ook Gert-Jan Bruggink beleefde een puike dag in de fraai ingerichte en verlichte Ankerhal. De ruiter uit De Lutte bevestigde zijn puike vorm, nadat hij afgelopen weekend in Riesenbeck met Vigalio SHO Z al een derde plaats opeiste in de Grote Prijs en twee dagen eerder met Viggo de kwalificatie voor het hoofdnummer als vijfde afsloot.

Met de pas zesjarige bruine ruin Noaber van de Wolfsslenke (v. I’m Special de Muze) eiste Bruggink de winst op over 1,30 meter met twee fasen. Met de een jaar oudere vosruin Fellow de Will (v. For Pleasure) eindigde hij achter Jessie Wiefferink en haar zevenjarige bruine merrie Modushi (v. Quasimodo van de Molendreef) als derde. Tom Brinkman nam met de achtjarige bruine merrie Lola Fomia en de zeven jaar oude bruine ruin Charimo de vierde en vijfde positie voor zijn rekening.

‘Onkruid vergaat niet’
“Onkruid vergaat niet”, aldus een breed lachende en tegelijk realistische Gert-Jan Bruggink. “Maar je bent net zo goed als je laatste paard. In Joël had ik er ooit een van abnormaal niveau. Op hem kon ik altijd blind vertrouwen. Ik ben blij met de paarden die ik nu heb en dat ik het weer kan.”

Bruggink lijkt een lange periode van tegenslag, waarin hij onder meer geruime tijd werd uitgeschakeld na het breken van een heup, te boven te zijn. “Maar een belemmering blijft het natuurlijk wel. Ik wil nu vooral lachen en plezier hebben.”

Zijn vrouw Pia-Luise Aufrecht herstelt ondertussen goed van een zware knieblessure, die ze in april opliep en die haar lang uit competitie hield.

Tessa Tigcheler reed met de merrie Next Devil naar de zege over 1,20 meter met twee fasen. Ze had nog het meest te duchten van Joël Lustenberger met de merrie Manabelle-S en Natasha Carolan met de vosmerrie Omthago S, die tweede en derde werden.

Cindy Kosse was met haar bruine ruin KSH Hero d’Itoo Z een klasse apart over 1,10 meter met twee fasen. Ze was bijna twee seconden sneller dan nummer twee Wesley Mulder op de schimmelruin Chacco Reve de la Vita WM. De derde prijs ging naar Jesse Berkers met de lichtbruine hengst Oklahoma Vg.

De resultaten van het verloop van de Twentse Ruiterdagen zijn live per rit te volgen via de app van Equipe.

Meer Springen

»
VALENCIA – Gert-Jan Bruggink boekte afgelopen week goede resultaten tijdens de Moura Tours in het Spaanse Valencia. Hij viel met drie verschillende... (03-02-2025)
»
DEN BOSCH – Conny Viscaal-Emondt is de trotse fokker en eigenaresse van het beste Nederlandse springpaard van 2024. De twaalfjarige schimmelruin... (01-02-2025)
»
AMBT-DELDEN – In een uitstekend gevulde manege De Hoffmeijer versloeg Vincent Geerink vrijdagavond elf opponenten in de barrage van de strijd om de... (31-01-2025)
»
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra mocht donderdag een feestje vieren in de Brabanthallen van Den Bosch. Met de in 2017 geboren donkerbruine ruin Stargos... (31-01-2025)
»
AMBT-DELDEN – Stef Veldhuis was woensdag een maatje te groot voor de concurrentie in de rubriek over 1,35 meter tijdens het concours van Indoor Ambt... (30-01-2025)
»
WIERDEN – Steven Veldhuis trotseerde vrijdag in beide hoofdrubrieken van het concours van De Eschruiters tot twee keer toe de in prijzen grossierende... (30-01-2025)
»
AMSTERDAM - De strijd om de zege in de wedstrijd voor de Wereldbeker springen kende zondag een bijzonder verloop. Slechts zes van de veertig gestarte... (26-01-2025)
»
AMSTERDAM – Met een keurige vierde plaats op de elfjarige bruine hengst Comthago (v. Comme il Faut) in de rubriek over 1,50 meter met barrage sloot... (26-01-2025)
Willem Greve met Highway TN NOP © Foto Ashley Claus.
»
AMSTERDAM – Nog geen week na zijn succesvolle optredens in Leipzig toonde Willem Greve vrijdagavond laat ook in Amsterdam aan zijn toppaarden in vorm... (25-01-2025)
»
AMSTERDAM – Op de eerste dag van Jumping Amsterdam reed Jarno Hesselink donderdag naar een keurige derde plaats. De in goede vorm verkerende... (24-01-2025)
»
SAASVELD – Nuri Dijks gold al weer aardig wat jaren geleden als een groot talent van de Twentse springsport. Ondertussen verblijft hij al weer... (23-01-2025)
»
DIEPENHEIM – Mart IJland zet zijn loopbaan per 1 februari voort bij Stal Sander Geerink in Diepenheim. Na een kort verblijf bij Stal Berkhof in... (22-01-2025)
»
LEIPZIG – Willem Greve schreef zondag een nieuw hoofdstuk bij in zijn toch al fraaie carrière. De nationaal kampioen uit Markelo won voor het eerst... (19-01-2025)
»
LEIPZIG – Willem Greve speelde zaterdag een van de hoofdrollen in het Championat van Leipzig. Tijdens het evenement Partner Pferd reed hij met zijn... (19-01-2025)
»
SAASVELD – Hanzel (Hung Shen) Chen is pas weer een week in Nederland, maar het vormde voor de jonge Taiwanees geen beletsel om meteen in zijn eerste... (17-01-2025)
»
GEESTEREN – In de deze week afgesloten precies vijftig jaar lange historie van het CSI Twente lukte het slechts twee Twentenaren ooit op het Erve... (17-01-2025)
»
GEESTEREN – Het dinsdag bekendgemaakte besluit van de organisatie van CSI Twente het internationale concours hippique op het Erve Maathuis na vijftig... (15-01-2025)
»
GEESTEREN - De organisatie van CSI Twente zet na 50 jaar een punt achter het traditierijke internationaal concours hippique op het Erve Maathuis in... (14-01-2025)
»
SAASVELD – Met het veroveren van de titel van Kring Twente met No Mercy in de klasse over 1,30 meter bewees Jarno Hesselink afgelopen weekend voor de... (14-01-2025)
»
SAASVELD – Joanne Hietbrink-Wes had woensdag alle reden om in haar sas te zijn tijdens de eerste editie van het springen in de Ankerhal van Saasveld... (09-01-2025)