TUBBERGENAAR ZEGEVIERT OVER 1,30 METER IN EERSTE WEDSTRIJD TWENTSE GRASCOMPETITIE

Lars Schröder verrast Hessel Hoekstra

Lars Schröder tijdens de prijsuitreiking.

BENTELO – Lars Schröder verraste Hessel Hoekstra zaterdag in de eerste wedstrijd van de Twentse Grascompetitie in Bentelo. Met Diablo won de Tubbergenaar de klasse over 1,30 meter met een voorsprong van precies een kwart seconde op Hoekstra, die Black Friday had gezadeld.

Achter Coen Kerbert met Kelesta bezette Schröder ook nog de vierde plek met Mr. Vagabond S. Vasco Campana completeerde de top vijdf met J. Kilermo.

De Engelse amazone Anja Moret (foto hieronder) trok met Ilamine de Thuret de zege naar zich toe over 1,35 meter. Op liefst 4,56 seconde volgde Hans van der Kolk als tweede. Matt Garrigan was met Lincoln LB nog aanzienlijk sneller dan Moret, maar maakte onderweg een springfout in de barrage. Jasmin Seppälä werd vierde.

Hessel Hoekstra met Comthago en Willem Greve met Leonardo S bleven eveneens foutloos in het basisparcours, maar sprongen ‘hors concours’ mee. Ze kwamen daarom niet aan de start in de barrage. 

Veruit de snelste
Esmee Nijland was met Kalineke veruit de snelste foutloze deelnemer over 1,20 meter. Jesse Seiger volgde op 3,4 seconde als tweede met N’Avicii en Anne-Lotte Tijhuis bezette de derde plek met Nemmadi TI.
Rens Grootelaar won op Butterflay met een riante voorsprong over 1,10 meter. Jarno Hesselink met Olympia en Herman Koorman met Ocean S Eleven sloten als tweede en derde bij hem aan.
Jesse Seiger scoorde met Donna Lucardi Z de meeste stijlpunten (85) in de rubriek over 1,00 meter. Annemijn Wolters met Ollie (83) en Bo Vloothuis met Osammy (82,5) bleven niet ver bij hem achter.

Op naar Lattrop
De tweede voorronde van de Twentse Grascompetitie wordt donderdag 1 en vrijdag 2 augustus afgewerkt in Lattrop. De derde selectiewedstrijd vindt op 30 en 31 augustus plaats in Langeveen. Daar zijn op 1 september ook de finales. Om zich daarvoor te plaatsen moeten de deelnemers tenminste aan twee van de drie concoursen hebben deelgenomen.

Meer Springen

MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)