ZEGE MET ÉÉNOGIGE RUIN JEZUS VAN DE WESTZIJDE BIJ TWENTSE RUITERDAGEN

Vasco Campana lacht het laatst

Vasco Campana met Jezus van de Westzijde, die zijn linkeroog mist.

SAASVELD – Wie het laatst lacht, lacht het best. Het ging woensdagavond maar weer eens op tijdens de rubriek over 1,35 meter met twee fasen voor de Twentse Ruiterdagen in de Ankerhal in Saasveld. Als laatste starter pakte Vasco Campana de winst met Jezus van de Westzijde.

De negenjarige ruin (v. Emerald van ’t Ruytershof x Nabab de Reve) is een bijzondere verschijning in de ring. Hij mist namelijk zijn linkeroog, dat werd verwijderd na een periode van hardnekkige pijn. Vasco Campana: “Dat maakt het extra knap hoe hij presteert. Jezus heeft een heel goede instelling, is bijzonder lief en super fijn om te rijden.”

De Italiaan, die volgende week zijn 34ste verjaardag hoopt te vieren, kwam dertien jaar geleden naar Nederland. Aanvankelijk werkte hij op Stal De Meyboom van Hans Groeneveld. Ondertussen staan zijn 25 paarden gestald in Albergen: vijftien bij John Kamphuis, de andere tien bij Jeroen Verver. Campana richt zich daar samen met zijn Italiaanse collega Riccardo Baroni op de opleiding van jonge paarden tot GP-niveau.

Terwijl hij zich concentreert op het springen, is broer Manfredi Campana vooral doende met de handel. Via diens vriendin Manon Damhuis maakte Vasco Campana kennis met de door Leo Overmars gefokte Jezus van de Westzijde. “Hij is van klanten van ons, maar zij laten hem door mij rijden”, aldus de immer goedlachse ruiter.

Nog niet klaar
In Vivant van eigenaar Herman Seiger heeft hij zijn beste paard van stal. “Met hem heb ik dit jaar al de Grote Prijs van het CSI4* Deauville mogen rijden. Dat was mooi. Ik wil proberen zo ver mogelijk te komen in de sport en hoe hoog dat is weet je nooit. Maar in ben in elk geval nog niet klaar.”

In Saasveld greep Vasco Campana in de rubriek over 1,35 meter ook nog eens de vierde plek met J. Kilermo (v. Action Breaker). Als slotruiter verdreef hij Joel Lustenberger met Liberty One (v. Isterberg) van de koppositie. Jennifer Munsterhuis toonde eens te meer haar progressie door derde te worden op Hurricane M (v. Verdi). De vijfde plek was voor Pascalle Lienesch met Fermium (v. Andretti S).

Ook over 1,30 haalde Vasco Campana het podium. Met Haifa werd hij derde achter Nuri Dijks op Chopard en Frank Buitenhuis met Luna. Joost Luttikhuis bezette de vierde positie met Miss Obolensky, Nuri Dijks met Spatzl ook de vijfde.

Over 1,20 meter was de winst voor Joost Luttikhuis met Nena d’Obolensky, voor Bas van den Burg met Legandeh2 en Birgitte Meier met Mucaria. Suzet Willemsen boekte een dubbele zege over 1,20 meter. Ze werd eerste met TRC Nike en tweede met TRC Oliver, met respectievelijk 82,5 en 80,5 punt. Moniek Helthuis eindigde op Noble Minded met 78 punten als derde in deze rubriek op stijl.

Meer Springen

»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)
»
Vorig jaar was ze er vanwege vakantie niet bij, maar bij de komende editie van Hippisch Geesteren hanteert ze weer enthousiast haar camera. Els ten... (21-08-2025)
»
TUBBERGEN – Albert Nijhof sloeg woensdag een dubbelslag in de toprubriek van Hippisch Geesteren, dat voor het eerst wordt gehouden bij de BWG Stables... (20-08-2025)
»
Al sinds 1 januari 1973 is Rudy Maathuis een trouw lid van Sint Joris. Hij is zo aan de vereniging verknocht, dat er nooit vergeefs een beroep op hem... (20-08-2025)
»
In navolging van de Almelose Ruiterdagen, de Schröder Masterclass én de KNHS omarmt ook Hippisch Geesteren het razendsnel in populariteit groeiende... (19-08-2025)
»
Al tientallen jaren is Marian Boerman een zeer gewaardeerde verschijning bij concoursen binnen de gemeente Tubbergen. Dat is ze nog steeds, ook nu ze... (18-08-2025)
»
Hippisch Geesteren brengt van woensdag 20 tot en met zondag 24 augustus vijf dagen lang vanaf 8.00 uur springsport op alle niveaus. Dit keer dus voor... (17-08-2025)
»
Bij het momenteel ontbreken van een voorzitter verdeelt Rob Scherphof de taken van preses van PSV Sint Joris samen met de andere bestuursleden Robert... (16-08-2025)
»
STEGEREN – Steven en zoon Stef Veldhuis heersten vrijdag in de hoogste rubrieken tijdens het concours van de Heideruiters op de terreinen van de... (16-08-2025)
»
TUBBERGEN – De Schröder Masterclass is een garantie voor spektakel. De 24ste editie van het evenement op het Tubbergse stadhuisplein voor de... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het plein voor de Pancratius Basiliek in Tubbergen was op de maandag tijdens de Schröder Masterclass gebruikelijk het domein voor de... (12-08-2025)
»
HOUTEN – Amke Bekhuis presteerde zondag uitstekend met de tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* in Houten. Met haar tienjarige... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het venijn in de strijd om de Ladies Cup tijdens de 24ste editie van de Schröder Materclass zat zaterdag weer eens in de... (10-08-2025)
»
Organisaties van sportieve evenementen drijven doorgaans in hoge mate op de inzet van vrijwilligers. Ze vormen vaak het cement van het bouwwerk, dat... (09-08-2025)
»
HOUTEN – Gerco Schröder is aardig op dreef bij het CSI in Houten. Met zijn negenjarige vosruin Chactula PS (v. Exelero 2) bezette hij vrijdag de... (08-08-2025)
»
DUBLIN – Willem Greve won vrijdag met de foutloos gebleven springruiters van TeamNL met overmacht en overtuiging de landenwedstrijd van het... (08-08-2025)
»
Hij moest er aardig wat jaren op wachten, maar in 2024 mocht Bas van der Aa zich als winnaar laten huldigen van de Schröder Masterclass, waar hij al... (08-08-2025)
»
Terwijl de ruitertop zich opmaakt voor spectaculaire sport is er op dinsdagmiddag (12 augustus bij de Schröder Masterclass volop ruimte voor jonge... (07-08-2025)
»
HAAKSBERGEN – Eric ten Cate liet er woensdag geen misverstand over bestaat wie de sterkste was in de hoogste klassen tijdens het Sectolin springen in... (07-08-2025)