HESSEL HOEKSTRA DERDE IN KLEINE GROTE PRIJS, WILLEM GREVE STERK IN LA CORUNA

Eric ten Cate vijfde in GP Gelderland

Eric ten Cate met Incredible

VRAGENDER – De ruiters uit de regio speelden op de slotdag van Jumping De Achterhoek een relatief bescheiden rol. Eric ten Cate was de beste combinatie uit Twente in de strijd om de Grote Prijs van Gelderland. Hij werd vijfde met zijn tienjarige schimmelruin Incredible (v. Clinton).
 

De hoofdrubriek werd gewonnen door Dennis van den Brink met Aonia Domain, voor Pim Mulder met Viktor Z en Lars Kuster met Idylle of Romance. Zaterdag was Ten Cate met de negenjarige bruine ruin Jr RAG (v. Voltaire Pref.) al achtste geworden op een parcours over 1,35 meter. 
Steven Veldhuis legde zondag met zijn negenjarige bruine ruin Jisborn (v. Eldorado van de Zeshoek) beslag op de vijfde plek in de rubriek over 1,35 meter met twee fasen. 

In de ’kleine’ GP over 1,35 meter met barrage ging Hessel Hoekstra met de derde prijs aan de haal na zijn optreden met de achtjarige bruine ruin Le Grande (v. Kannan). Hij werd op de voet gevolgd door Lars Schröder met zijn dertien jaar oude bruine hengst Colando 21 (v. Conthargos). Remco Been werd zesde met de zevenjarige vosmerrie Lucy T (v. Comme il Faut) en Hendrik Jan Schuttert zevende met de zevenjarige bruine merrie High Energie VK Z (v. Heineken VK).

In de finale van de Medium Tour van zaterdag bezette Hessel Hoekstra met de achtjarige vosruin Jayton (v. Ludwigs Ass) de vijfde positie. Gerben Morsink eindigde als zesde met de even oude vosmerrie Colina Z (v. Ingmar), Pia-Luise Aufrecht-Bruggink achtste met de ook al acht jaar oude vosruin Surprise Dream SHO Z (v. Stakkato) en Vincent Geerink tiende met de twaalfjarige vosruinb Gelster (v. Carthino Z).

Zege David Ljungcrantz
In Vragender werden ook de finales van de GMB Jonge Springpaarden Competitie afgewerkt. Daarin was wel een regionale zege te noteren. David Ljungcrantz was in de wedstrijd met barrage voor vijfjarige paarden op Noble Apple (v. Arezzo VDL) ruim sneller dan Jarno Hesselink met No Mercy (v. Hernandez TN). De plaatsen drie tot en met vijf werden ingenomen door achtereenvolgens Pia-Luise Steggink met Nelson Pessoa (v. Harley VDL), Maud Wiefferink met No Nonsens (v. Elvaro) en Luciano Zandvliet met Nice Girl Dito (v. Arezzo VDL). 

Zandvliet reed bij de vierjarige paarden naar de tweede plaats met Balarous Z (v. Baloubet du Rouet). Alleen Myla van Andel bleef hem met O What a Girl voor.

Willem Greve 
Ondanks een puik optreden moest Willem Greve zondagavond bij de wedstrijd voor de World Cup in het Spaanse La Coruna met zijn twaalfjarige bruine hengst Highway TN NOP genoegen nemen met de zesde positie. De ruiter uit Markelo noteerde in de barrage uiteindelijk de derde tijd, maar op de laatste hindernis van het selectieve parcours viel alsnog een balk. Slechts drie combinaties, van de veertien die de extra rondgang haalden, bleven foutloos. Daarvan was de Brit Harry Charles als laatste starter met Sherlock het snelst.

Bas van der Aa
In het Duitse Riesenbeck reed Bas van der Aa zaterdag met zijn tienjarige bruine ruin Shanroe Barney naar de vierde plaats in de rubriek over 1,40 meter met twee fasen. Annelies Vorsselmans nam de negende plek voor  haar rekening in een soortgelijke proef over 1,35 meter op haar negenjarige ruin Indigo van de Zuuthoeve (v. Thunder van de Zuuthoeve). 

Meer Springen

Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)