MET GRANDORADO STERKSTE IN GP INDOOR FRIESLAND, MATT GARRIGAN DERDE

Willem Greve is helemaal terug

Foto Willem Greve met Grandorado TN © Ashley Claus

LEEUWARDEN – Willem Greve won zaterdagavond met zijn tophengst Grandorado TN NOP de Grote Prijs van het CSI3* Indoor Friesland. Het was voor Greve de eerste Grote Prijs sinds hij in juli twee weken voor het WK in Herning zijn enkel en arm brak.

De regerend Nederlands kampioen uit Markelo overtuigde met een voortreffelijke barrage. Pim Mulder kon als laatste starter het resultaat van uit Greve niet verbeteren en was super blij met de tweede plaats.

Willem Greve was uitzinnig van vreugde na zijn superieure barragerit, waarin zijn tophengst Grandorado TN NOP liet zijn tot de beste springpaarden van de wereld te behoren. Als tiende van de elf starters in de barrage finishte Greve foutloos in 31,77 seconden. Dat leek goed voor de winst. Laatste starter Pim Mulder deed zijn uiterste best en kwam heel dicht bij de tijd van Greve (32,11) voor uitverkochte tribunes bij de succesvolle herstart van Indoor Friesland, dat jaren niet meer gehouden was. 

Roerige periode
“Ik heb een roerige periode achter mij gehad na mijn blessure in juli. Dat was echt een domper twee weken voor het WK”, vertelt Greve tijdens de prijsuitreiking. “Ik wil dan ook iedereen bedanken die mij gesteund heeft en zeker de mensen op stal, Ria van Team Nijhof die Grandorado in die periode gereden heeft en ook Marc Houtzager die elke week met hem gesprongen heeft. Zonder hun was deze overwinning niet mogelijk geweest.”

De overwinning is een opsteker voor Greve, die met Grandorado TN NOP in alle landenwedstrijden die hij dit seizoen reed dubbel foutloos bleef en het WK in Herning moest missen. "Deze overwinning is geen toeval, maar een bevestiging van de vorm die we afgelopen zomer hadden. Ik ben er blij mee. Ik heb mijn blik nu op de Spelen van Parijs gericht. Dat is het ultieme doel met Grandorado." 

Matt Garrigan eindigde knap foutloos als derde met zijn negenjarige vosruin HHS Seattle (v. Pacino). Conor Drain reed met zijn negen jaar oude schimmelruin Imagine na een springfout in de barrage naar de tiende plaats.

Zege Eric ten Cate
Eric ten Cate (rechts) pakte op de slotdag van Indoor Friesland een fraaie overwinning mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd. Met zijn negenjarige bruine ruin Ivoor (v. Eldorado van de Zeshoek) was hij de complete concurrentie de baas. Frank Schuttert bleef het dichts bij de ruiter uit Geesteren in de buurt met zijn negenjarige schimmelruin Irish Coff (v. Emerald).

Madée Schuttenbeld eindigde zaterdag tijdens het CSI1* De Peelbergen in Kronenberg met haar veertienjarige bruine ruin Piccolo R (v. Centauer Z) als tweede in de wedstrijd over 1,20 meter op tijd. Jesse Berkers legde in deze rubriek beslag op de vierde plaats met de zevenjarige bruine merrie Cillbhrid Julie (v. Querlybet Hero).

Een dag later kwamen dezelfde combinaties uit in de rubriek over 1,25 meter met twee fasen. Dit keer eindigde Jesse Bekers als vijfde en Madée Schuttenbeld als zesde. 
In de Grote Prijs van het CSI1* over 1,35 meter met barrage finishte Coen Kerbert met zijn zevenjarige bruine merrie Kelesta (v. Berlin) als tiende.

Pascalle Lienesch reed ook in het weekend goed mee tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. In het Sentower Park eindigde ze zaterdag met haar zevenjarige bruine merrie Krandessa (v. Carrera VDL) als derde op een parcours over 1,25 meter op tijd.  Met hetzelfde paard werd ze zondag achtste in de Grote Prijs van het CSI1 over 1,30 meter met barrage. 
 

Meer Springen

»
KESSEL – Bas van der Aa schreef zaterdag tijdens het CSI3* Jumping Peel & Maas International in het Limburgse Kessel op fraaie wijze de... (19-05-2025)
»
KESSEL – Amke Bekhuis reed op de eerste dagen van Jumping Peel & Maas International in Kessel goed vooraan mee. In beide rubrieken over 1,40... (17-05-2025)
»
WIERDEN – Jennifer Munsterhuis vertolkte na donderdag ook zaterdag een hoofdrol tijdens het meiconcours van De Eschruiters in Wierden. Met opnieuw... (11-05-2025)
»
WIERDEN – Hessel Hoekstra en Wesley ter Harmsel van Stal Wiefferink sprongen er donderdag uit in de hoofdrubriek over 1,40 meter op de eerste dag van... (09-05-2025)
»
MANNHEIM – Zoe Osterhoff boekte dinsdag een mooi succes in de Grote Prijs van Mannheim over 1,60 meter met barrage. De Duitse amazone van Stal De... (07-05-2025)
»
DEURNE – Lars Schröder imponeerde de afgelopen dagen tijdens het Riders Festival op de terreinen van Green Valley Estate in Deurne. De jonge... (05-05-2025)
»
ERMELO – Op de twee slotdagen van het CSI1* op het sportcentrum van de KNHS in Ermelo waren er overwinningen voor Jeroen Dubbeldam over 1,35 meter... (05-05-2025)
»
MANNHEIM - Hessel Hoekstra was zondag een van de beste Nederlandse ruiters tijdens de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in Mannheim. De ruiter van... (05-05-2025)
»
ERMELO – Matt Garrigan met de elfjarige bruine merrie Grace V (v. London) en Anke Bekhuis met de vijftien jaar oude ruin Acuero (v. Acorado,... (03-05-2025)
»
SAASVELD -  Het vrij springen van maandag in Saasveld draaide voor Emily Sanders uit op een bijzondere avond. De Hengelose won met twee loten... (30-04-2025)
»
SAASVELD – De vierjarige bruine ruin Ribolensky (v. Ibolensky x Action Breaker x Canturano I) werd maandag in de prima gevulde Ankerhal te Saasveld... (29-04-2025)
»
HAGEN – Annelies Vorsselmans legde zondag beslag op een fraaie tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het toernooi Horses & Dreams... (28-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve hield op de laatste dag van het NK springen in Deurne zijn hoofd koel. De titelverdediger en koploper na twee onderdelen was... (27-04-2025)
»
DEURNE - Meike Zwartjens veroverde zondag brons in het NK voor young riders. De amazone uit Raalte had voldoende aan een vijfde plaats op de slotdag... (27-04-2025)
»
DEURNE – Uitgerekend bij de strijd om de nationale springtitel meldde Gert-Jan Bruggink zich vrijdag nadrukkelijk terug aan het front. Met een knappe... (26-04-2025)
»
DEURNE – Met Willem Greve op goudkoers, Hessel Hoekstra op de vierde en Gert-Jan Bruggink op de zevende plaats gaat hippisch Twente met een hoopvol... (25-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)