MET GRANDORADO TWEE KEER FOUTLOOS IN LANDENWEDSTRIJD CSIO5 ROME

Willem Greve leidt Oranje naar ‘brons’

Foto Willem Greve met Grandorado © www.fototrailer.nl

ROME – Willem Greve eiste vrijdag de hoofdrol op voor TeamNL, dat in Rome naar een fraaie derde plaats sprong tijdens de “landenwedstrijd in Rome. De Markeloër reed twee keer perfect foutloos rond met Grandorado TN (v. Eldorado van de Zeshoek).

Willem Greve was daarmee bij het debuut in een vijfsterren landenwedstrijd van de tienjarige hengst Grandorado TN de beste van het kwartet van bondscoach Jos Lansink. “Dat kan weinig beter als je dubbel nul rijdt”, aldus Lansink, die in Rome zijn debuut maakte als bondscoach. “Een mooi begin. Ik ben tevreden met de derde plaats”, is zijn eerste reactie. 

Jos Lansink verder: “Een mooi begin van het seizoen. Met wat tegenslag zijn we derde geworden. Er waren sterke teams hier. Ik ben tevreden met deze klassering. Je wilt natuurlijk altijd meer. Met nog wat verbetering is er nog meer mogelijk. Als dat lukt zullen de resultaten ook nog beter worden.”

Niet nodig
Over de acht strafpunten waar Nederland de wedstrijd op eindigde zegt de gedreven coach: “Die waren niet nodig geweest. Kriskras DV van Bart Bles springt die steilsprong volgende keer zeker weer foutloos. Marc Houtzager en zijn merrie misten iets afstemming in de eerste ronde.”

Bart Bles reed in de eerste ronde zonder strafpunten met Kriskras DV. In de tweede manche viel al vroeg in het parcours een balk, waarna Bles vervolgens superieur naar de finish reed. 
In de eerste omloop kreeg Sterrehof’s Dante NOP een licht foutje, wat een resultaat van vier strafpunten betekende voor haar ruiter Marc Houtzager. In de tweede ronde revancheerden ze zich met een subliem foutloos resultaat. Als laatste starters voor het Nederlandse team betekende dat een derde plaats op de graspiste van Piazza di Siena. 

Long John Silver 2, de tienjarige Holsteiner van Jur Vrieling, heeft een surplus aan talent en vermogen. In Rome was de schimmel net te langzaam in beide ronden en vielen er totaal drie balken. Daarmee telde het resultaat voor Vrieling niet mee. Lansink: “De schimmel was wat tegen de hulpen en het been van Jur, was wat bokkerig en heeft zeker wel eens beter gesprongen.” 

Frankrijk foutloos
Frankrijk won de wedstrijd met een foutloos resultaat. Het team van België reed sterk naar de tweede plaats met slechts vier strafpunten. 

De wedstrijd in Rome is een op zich staande wedstrijd en telt niet mee voor kwalificatie voor de FEI Nations Cup met finale in Barcelona. Volgende week komt Jos Lansink met een team aan de start in Sankt Gallen, de eerste wedstrijd van de serie om de Longines FEI Nations Cup.

Uitslag landenwedstrijd CSIO5 Rome (1.60 meter)
1. Frankrijk 0 strafpunten
2. België 4 
3. Nederland 8 str pnt
Jur Vrieling - Long John Silver 2 (v. Lasino) (5) – (9)
Bart Bles - Kriskras DV (v. Cooper van de Heffinck) 0 - 4
Willem Greve - Grandorado TN (v. Eldorado van de Zeshoek) 0 - 0
Marc Houtzager - Sterrehof’s Dante NOP (v. Canturano) 4 – 0 
4. Verenigde Staten 8 
5. Canada 10 
6. Groot-Brittannië 12 
7. Duitsland 20 
8. Ierland 20 

Meer Springen

ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)