OOK CONOR DRAIN PRIMA OP DREEF OP TWEEDE DAG HIPPISCH GEESTEREN

Eric ten Cate onderstreept vorm

GEESTEREN – Eric ten Cate demonstreerde in zijn eigen Geesteren de laatste weken goed in vorm te zijn. Met de achtjarige bruine ruin Ivoor (v. Eldorado van de Zeshoek) schreef hij zaterdag op superieure wijze de klasse ZZ op tijd op zijn naam tijdens Hippisch Geesteren.

“Het gaat momenteel heel lekker”, bevestigde Eric ten Cate na afloop met een brede lach op zijn gezicht. Ook internationaal ben ik vrij veel op pad geweest en liep het goed. Ivoor heeft al 1,40 meter gelopen en is een echt toekomstpaard. Ik denk dat hij straks nog wel hoger kan. Hij heeft een super instelling en denkt altijd mee. Hij wil graag de houtjes boven laten.”

Behalve Ivoor, eigendom van Henny Groote Wolthaar uit Raalte, heeft Ten Cate met de schimmelruin Incredible (v. Clinton) nog een achtjarige potentiële topper op stal. “Het zijn allebei paarden waarmee je wel van huis kunt en dat doe je dan automatisch vaker. Vooral als het zo loopt als nu kun je met een fijn gevoel op concours.”

Alleen Conor Drain, ook al uitstekend op dreef, kon hem enigszins bedreigen en werd met Golddigger tweede op 1,47 seconde van Ten Cate. De derde plaats was voor Bas van der Aa en Isla Ibiza. Matt Carrigan, die de BWG Stables van de broers Schröder als uitvalsbasis heeft, reed met Holland van de Valckenborg naar de vierde plaats. Net voor Gerco Schröder, die met Glock’s Novellist vijfde werd.

Ook Conor Drain beleefde een prima tweede dag bij Hippisch Geesteren. Met Lovehill Archie (onderste foto) greep hij de zege in de klasse Z, waarin hij met Louis Vuitton van de Wouwerse Veld ook nog derde werd. Nick Nanning eindigde met Bandia als tweede. Hilde Veenstra klasseerde zich als vierde met Gideon dls en Matt Carrigan bezette met Quantum Robin V de vijfde stek.

Jordy Wilken voorkwam dat Eric ten Cate ook in de klasse M met de winst aan de haal ging. Met Curacao bleef hij de lokaal favoriet, die Kingston inzette, 0,72 seconde voor. Jennifer Munsterhuis reed net als een dag eerder met de besten mee. Nu werd ze derde met Hurricane M.

Eerder op dag was Jennifer Munsterhuis met hetzelfde paard al tweede geworden in de klasse L. Pietrix de Vries was in deze rubriek veel te snel voor de rest van het veld met Diamantina. Jordy Wilken sloot de proef met Buckle and Bertie als derde af.

Jesse Seiger bewees zich weer eens als stijlruiter door in de klasse B 85 punten te scoren met  Legend. Dat was ook Hans Wulferink met Leap Day (80) en Renske Geertman met Myrabalia van Seldsum (78) te machtig.

Meer Springen

Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORTWORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fortworth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel van... (09-04-2026)
HAAKSBERGEN – Wesley Mulder en Joanne Wes maakten woensdag de dienst uit in de toprubrieken van de eerste editie van het Sectolin Springen van 2026.... (09-04-2026)
Bart Haselbekke kijkt verlangend uit naar het concours van het Albergse Twentse Ros bij de BWG Stables in Tubbergen. De Wierdenaar beschouwt het... (09-04-2026)
Lars Schröder is een van de deelnemers, die het concours van Het Twentse Ros uit Albergen als een heuse thuiswedstrijd mag beschouwen. Al is het nog... (08-04-2026)
Mart IJland presteerde ook afgelopen week weer goed tijdens de Toscana Tour in Arezzo. In de Italiaanse plaats reed de ruiter uit Hengelo onder meer... (08-04-2026)
Voorzitter Jos Brinkman kijkt verwachtingsvol uit naar een nieuwe editie van het jaarlijkse concours van PSV Het Twentse Ros Albergen. Van woensdag... (07-04-2026)
RIJSSEN – Eric ten Cate lachte vrijdag het laatste tijdens de drie dagen durende eerste editie van TCN Jumping in Rijssen van dit jaar. (04-04-2026)
WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)