VERONIQUE TWEEDE, CLAUDIA DERDE EN ELIKE ELFDE IN KRONENBERG

Drie zussen Morsink foutloos

KRONENBERG - De drie zussen Morsink deden het zaterdag prima op Brabantse bodem tijdens het CSI in het Limburgse Kronenberg.

Veronique legde beslag op de tweede plaats in de wedstrijd over twee fasen voor het CSI2 met hindernissen tot en met 1,35 meter. Ze hoefde met Narthino Z, de negenjarige zwarte ruin v. Namelus R, alleen Jack Ansems op Iron Man voor te laten gaan.

Claudia volgde haar op de voet met de negenjarige vosmerrie Cekina Z (v. Carthino Z) en Elike viel met een eveneens foutloze ronde op de zevenjarige vosmerrie Jokina op de elfde plek net buiten de top tien. 

Fabiënne Roelofsen sloot de proef met de vijftienjarige vosmerrie Gioia van de Neerenbosch (v. Nagano) als achtste af en boekte eenzelfde klassering met de zesjarige bruine merrie C. Kulotte Z (v. Comme il Faut) over twee fasen voor het CSI1 (1,10 meter). De amazone uit Raalte sloot de dag af met een zeer verdienstelijke derde plaats in de dtrijd iom de Grote Prijs over 1,45 meter met haar twaalfjarige ruin Eldorado S (v. Diarado). Eric ten Cate werd vijfde met de achtjarige schimmelruin Incredible (v. Clinton).  

Veronique Morsink bezette vrijdag tijdens het concours met de zeventienjarige bruine hengst Faithfull (v. For Keeps) al een keurige zesde positie. Fabiënne Roelofsen reed die dag twee keer naar een plek binnen de top tien over twee fasen. Op het parcours over 1,35 meter werd ze zevende met haar vijftienjarige vosmerrie Roelofsen Horse Trucks Gioia van het Neerenbosch (v. Nagano). De proef over 1,40 meter sloot ze met de tienjarige bruine ruin Canto Bruno (v. Cantoblanco) als tiende af.

Madée Schuttenbeld
Madée Schuttenbeld (rechts) haalde vrijdag twee keer het podium tijdens het CSI2 in het Slowaakse Samorin. Ze veroverde een tweede en een derde plaats. In een rubriek voor young riders over 1,40 meter tegen de klok stuurde de jonge Almelose haar achtjarige vosruin Nikias van de Bisschop (v. Echo van het Spieveld) naar de derde tijd. Met haar dertienjarige bruine ruin Piccolo RE (v. Centauer) was ze de op een na snelste deelnemer op een parcours over 1,25 meter voor de Bronze Tour.

In het Belgische Opglabbeek mocht Emiel Richter zich vrijdag tijdens de prijsuitreiking als vierde opstellen na de rubriek over twee fasen van het CSI1. Richter zadelde de donkere merrie Kikidola (v. Etoulon).

Foto midden: Fabiënne Roelofsen met Eldordado.
Onderste foto Madée Schuttenbeld met Piccolo R © www.fototrailer.nl

Meer Springen

KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)
HAAKSBERGEN – Wesley Mulder en Joanne Wes maakten woensdag de dienst uit in de toprubrieken van de eerste editie van het Sectolin Springen van 2026.... (09-04-2026)
Bart Haselbekke kijkt verlangend uit naar het concours van het Albergse Twentse Ros bij de BWG Stables in Tubbergen. De Wierdenaar beschouwt het... (09-04-2026)
Lars Schröder is een van de deelnemers, die het concours van Het Twentse Ros uit Albergen als een heuse thuiswedstrijd mag beschouwen. Al is het nog... (08-04-2026)
Mart IJland presteerde ook afgelopen week weer goed tijdens de Toscana Tour in Arezzo. In de Italiaanse plaats reed de ruiter uit Hengelo onder meer... (08-04-2026)
Voorzitter Jos Brinkman kijkt verwachtingsvol uit naar een nieuwe editie van het jaarlijkse concours van PSV Het Twentse Ros Albergen. Van woensdag... (07-04-2026)
RIJSSEN – Eric ten Cate lachte vrijdag het laatste tijdens de drie dagen durende eerste editie van TCN Jumping in Rijssen van dit jaar. (04-04-2026)
WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)