ZO VADER ZO ZOON: STEVEN EN STEF REGEREN OP EERSTE SPRINGDAG INDOOR AMBT DELDEN

De Veldhuis en Veldhuis-show

AMBT DELDEN – De eerste springdag van Indoor Ambt Delden draaide woensdag uit op een ware show van het duo Veldhuis en Veldhuis. Zoon Stef won de klasse M, vader Steven pakte de eerste twee plaatsen in de klasse Z en zegevierde ook nog eens in de klasse ZZ.

Zo vader, zo zoon dus in De Hoffmeijer en dat zou zomaar het scenario kunnen worden van het verdere verloop van de carrières van senior en junior. De zeventienjarige Stef hoopt dit jaar zijn studie aan het VWO op Het Assink in Haaksbergen met een diploma af te ronden en is vast van plan het spoor van zijn vader te volgen en zich ook verder te bekwamen in het vak van het scouten en opleiden van jonge paarden.

Niet veel aan
“Tot mijn elfde vond ik er eerlijk gezegd niet zo veel aan”, bekent Veldhuis junior, “maar nadat ik een keer met mijn  vader was mee geweest heb ik hem gevraagd of ik een pony mocht. En daarna ben ik het steeds leuker gaan vinden. Ik wil pa graag achterna in de paardenhandel en vind het een uitdaging om een goed jong springpaard te ontdekken en dat op te leiden en bij de juiste klant te brengen. Ik denk dat ik zeker de eerste vijftien tot twintig jaar wil proberen ook in de sport verder te komen, maar ik wil me niet helemaal verliezen in het trainen van paarden en dan het risico lopen de handel te vergeten.”

In de klasse M van woensdag hoefde Stef Veldhuis naar eigen zeggen niet tot het uiterste te gaan om de winst binnen te halen. Met de achtjarige bruine ruin Hangelo (v. Tangelo van de Zuuthoeve) legde hij beide fases foutloos en als snelste af. Don Willemsen met Orange Clover Corretja en Gerben Morsink met Colina Z moesten genoegen nemen met de tweede en de derde prijs. Stef Veldhuis: “Het liep lekker. Het was een mooi rondje, zonder dat ik serieus gas hoefde te geven. Hangelo is van zichzelf al snel en als je kort kunt rijden en kunt doorgalopperen, kun je aardig goed meedoen. Hij heeft een goed achterbeen en ik denk dat hij later hoog kan meelopen. In het begin had hij nog wel eens moeite om zichzelf te verzamelen, maar dat gaat steeds beter.”

Trotse vader
Vader Steven Veldhuis kijkt met veel plezier naar de vorderingen van zijn zoon. “Ik ben een trotse vader, inderdaad. Dit had ik zes jaar geleden echt niet gedacht. Omdat hij altijd nog liever voetbalde hebben we bewust lange tijd geen pony voor hem klaar gezet. Maar op een gegeven moment wilde hij graag met me mee om paarden te scouten en te ontdekken. Daar ben ik heel blij mee. Samen kunnen we een heel goede combinatie worden. Als ruiter zie ik het ook wel voor hem zitten. Stef heeft in elk geval de intelligentie en de wil om te slagen. Hij kan gemakkelijk afstanden vinden, daar heeft hij een goed oog voor. Zelf heb ik natuurlijk al veel ervaring met alle soorten paarden. Die handigheid kan hij alleen krijgen door zelf veel te rijden. Maar daar heb ik alle vertrouwen in.”

Een kwestie van tijd dus of zoon Stef neemt de teugels in het bedrijf van Stal Veldhuis over? Steven Veldhuis lachend: “Voorlopig vind ik het zelf nog allemaal veel te leuk. Vandaag ging het ook weer gemakkelijk. Ik heb niet overdreven hard gereden, maar wel korte wendingen gemaakt. Van bochten nemen worden paarden scherp, maar hardrijden doe ik alleen als het echt nodig is. Ik hoop dit nog wel een tijdje te doen, ik ben nog lang niet klaar.”

Steven Veldhuis bewees het eens te meer met zijn prestaties in Ambt-Delden. Met Installera Balia RS zegevierde hij in de klassen Z en met Ido W werd hij ook nog eens tweede. Sander Geeerink met Jacobus S, Frank Buitenhuis met Idrigill en Bas van den Burg met Ivar completeerden de top vijf. Ook in de klasse was er geen kruid gewassen tegen de combinatie Veldhuis met Installera Balia RS. Iris Hakvoort werd op ruim drie seconden tweede met Bordeaux Z en vierde met Hercules. Maikel Schennink eindigde als vierde met Hercules en Steven Veldhuis zelf bezette met Hoselinde ook de vijfde plek.

Foto's Stef Veldhuis met Hangelo (boven) en Steven Veldhuis met Installera Balia RS © Ashley Claus
 

Meer Springen

»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)