DENEKAMPER IN DILEMMA OVER VOORTZETTING CARRIĒRE ALS SPRINGRUITER

Sjaak Sleiderink verlaat BWG Stables

TUBBERGEN – Sjaak Sleiderink verlaat de BWG Stables per 1 mei van dit jaar. De ruiter uit Denekamp heeft besloten zijn baan als stalruiter voor de gebroeders Ben, Gerco en Wim Schröder op te zeggen, omdat hij er naar zijn mening te weinig toekomst in ziet om wedstrijden op hoog niveau te rijden. Wat hij hierna gaat doen, weet Sleiderink nog niet. “Na deze stap, die ik naar mijn gevoel eerst moest zetten, ga ik in alle rust kijken wat ik wil. Het kan ook zijn dat ik weer stop met springen.”

Dat deed de 25-jarige Sleiderink enkele jaren geleden ook al eens om in het bedrijf van zijn vader te gaan werken. Om vervolgens met veel animo te beginnen bij de Schröders. “Laat ik voorop stellen dat ik er een geweldig mooie tijd heb gehad en nog heb met super goede jongens. Maar ik wil toch graag wat hogere en betere concoursen rijden. Dat was ook het plan toen ik er in stapte, maar was jammer genoeg niet mogelijk met de paarden die ik had en die ik daar kreeg. Dat snap ik ook best hoor, want het is natuurlijk wel een handelsstal en paarden worden er nu eenmaal ook verkocht. Maar ik rijd nu op het niveau van drie sterren en soms een twee ster, terwijl ik wel graag richting vier en zelfs vijf sterren zou willen.”

Sjaak Sleiderink beseft terdege dat de werkgevers bij wie hij dat kan niet in rijen van drie staan te dringen. “Daarom is het allemaal ook een beetje dubbel en weet ik eerlijk gezegd op dit moment ook niet precies wat ik straks wil. Ik zou het ook heel moeilijk vinden om te zeggen dat ik stop, maar uitsluiten kan ik het niet. Het zijn erg lastige keuzes, ik neem er rustig de tijd voor.”

Bij BWG Stables is de naam van de opvolger van Sjaak Sleiderink al bekend. Lennard de Boer neemt per 1 mei zijn plaats in.

Meer Springen

DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)