LINDA KLAASSEN TWEEDE, SVEN PETERS DERDE EN VIERDE IN TWENTSE BARRAGE

Joanne Wes regiokampioen klasse M

GENEMUIDEN – In een volledig Twentse barrage troefde Joanne Wes zaterdag in Genemuiden Linda Klaassen en twee keer Sven Peters af in de strijd om de springtitel in de klasse M van de Regio Overijssel. Met haar dertienjarige merrie Ailie (v. Concorde x Fuego du Prelet) was de amazone uit Ambt Delden ruim vier seconden sneller dan Linda Klaassen met Hidiene. Sven Peters moest genoegen nemen met de posities drie en vier met achtereenvolgens Dolce Vita en Farishta.

“Het liep gewoon lekker”, reageerde de nuchtere Joanne Wes na het zeker stellen van de titel. “Ailie heeft veel vermogen en ze keek vandaag heel mooi mee. Vooral in de barrage, want in de tweede was het wat minder, toen had ik het idee dat ze wat moe was. Maar in de barrage had ze daar helemaal geen last meer van.”

Voor Joanne Wes was de zege in Genemuiden een mooie bekroning van een geslaagde come-back met Ailie. “Het was vooraf moeilijk in te schatten hoe het zou gaan”, vervolgt de 24-jarige Joanne Wes. “Ailie, die bij ons thuis is geboren, is vier jaar uit de sport geweest en heeft in de tussentijd drie veulens gekregen. In november heb ik haar voor het eerst weer gereden in de klasse B. Dit was pas de derde keer dat ik haar in de M heb gestart. Ze heeft veel ervaring, maar pas in de wedstrijd kun je aanvoelen of het goed gaat.”

Hoewel Joanne Wes enkele jaren geleden met Ailie al op ZZ-niveau uitkwam, heeft de gedachte dat ze zich zou kunnen plaatsen voor het NK in Ermelo vooraf geen moment door haar gedachten gespeeld. “Daar ben ik niet echt mee bezig geweest. Bij de selectiewedstrijden was de klasse L op zaterdag en toen dat goed ging, heb ik besloten dat we ook best de M-selectie konden rijden. Ik ben Ailie echt weer helemaal aan het opbouwen. Maar natuurlijk is het super dat het zo goed gaat, daar ben ik echt heel blij mee.”

Meer Springen

AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)