BLOEDSTOLLEND SPANNENDE TITELSTRIJD REGIO IN HOOGSTE KLASSE PONYRUITERS

Mart IJland blijft zus Myrthe net voor

GENEMUIDEN - Mart en Myrthe IJland beheersten vrijdag in Genemuiden de strijd om de springtitel van de Regio Overijssel in de zwaarste ponyklasse ZZ (DE). De dertienjarige Mart klopte in de barrage met Fantasia zijn eerder gestarte ruim drie jaar oudere zus op Okidoki met een minimale marge van vijfhonderdste seconde. Zondag herhaalde Mart IJland zijn succes door in Saasveld ook nog winnaar te worden van de Zware Tour in de KNHS-Luzac Jeugdcompetitie.

Het jonge duo uit Hengelo maakte er vrijdag een bloedstollend spannende wedstrijd van, waarbij de concurrentie verbleekte. Pascalle Lienesch werd op behoorlijke afstand derde met Jup.

Moeder Mireille IJland: “Myrthe is best goed in het rijden van een barrage, maar Mart heeft iets meer ervaring in het hogere werk. Nadat Myrthe aan de leiding kwam, had hij iets van: Ik laat me niet door mijn oudere zus op de kop zitten.”  

Erg enthousiast
Beide havoleerlingen -Myrthe aan het Montessori College, Mart aan De Grundel in hun woonplaats- zijn volgens hun moeder erg enthousiast voor de paardensport. “Vooral Mart is er heel erg mee bezig, Myrthe heeft wat meer haar blik op de studie”. Beiden veroverden al eens een nationale titel met hun pony. Myrthe won in 2014 in de klasse L (categorie D), Mart deed het haar twee jaar later na in de klasse L (D) met de pony Bentley, die nu als Fantasia door het leven gaat en nog steeds door hem wordt uitgebracht.

Wesley de Boer eiste na twee foutloze ritten met Denver de regiotitel op in de klasse Z(DE). Iris Elshof met Dessert Girl en Anna Schuttert met Kantje’s Cobra waren na een springfout goed voor de tweede en derde plek. In categorie C van de klasse Z was het kampioenschap voor Niels Elshof met Twister.

Daphne van den Berg greep de titel in de klasse M(DC) met Jackpot. Kim Loman eindigde met Kelologs als tweede, Lisa Dragt met Gucci als derde. Mel van der Kamp was een klasse apart in categorie C met De Mensinghe’s Sophie. Evi Wiefferink met Victor en Julia Vermue met Bailey pakten de andere medailles.

In de klasse L was Louise van den Berg met Snowfoxy de sterkste in categorie DE. Britt Schrijver met Miss Donna Do en Britt Schaper met Orchid’s Tonny bleven niet ver bij haar achter. Justin Koopmans bleef in categorie AB met Lucky Me Alisha Korf met Spirit en Yfke Vos met Tomahawk voor.

Glenn Donders veroverde met DL Dijon de meeste stijlpunten in categorie DE van de klasse B (87). Lisa Joosse met Bo (85) en Renske Pikkemaat met Prodise’s Judy (77,5) meldden zich als nummers twee en drie bij de prijsuitreiking. Alisha Korf won op Rintintin met forse voorsprong in categorie C. Ze scoorde 89 punten en dat waren er aanzienlijk meer dan Lonneke Zwienenberg met Spirit (82,5) en Jesse Berkers met Ramona MB (81,5).

Jolijn van Niel tenslotte deed een geslaagde greep naar de zege in categorie AB. Met Spring Surprise haalde ze 85 punten, net genoeg om Vince Nanning met Knirremeis (84,5) voor te blijven. De derde stek was voor Juliette Kappert met Amanda (81,5).

Droomronde in jeugdcompetitie
Mart IJland mocht zondag als afgetekende winnaar van de Zware Tour bij de pony’s tijdens de KNHS-Luzac Jeugdcompetitie rekenen op heel mooi commentaar van bondscoach Edwin Hoogenraat: “Mart heb ik nog nooit zo goed zien rijden als vandaag. In de eerste competitiewedstrijd had hij wat ruis met zijn pony, maar daar heeft hij goed aan gewerkt. De pony sprong echt fantastisch, dat was een droomronde.”

Bij de young riders is de deelname nooit heel groot. De beste ruiters uit deze leeftijdsklasse rijden vaak al internationaal, maar ook hier was er mooie sport en strijd. Met plaats één en twee op Celina Z en Faithfull deed Veronique Morsink het bijzonder goed. Zus Elike eindigde als derde bij de junioren op Dakina II, achter Beau Schuttelaar met Drogba en Jamie Schlief met Diorrike.

Archieffoto Veronique Morsink (hierboven met Narthono) © www.fototrailer.nl

 

Meer Springen

WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)
MANNHEIM – Twee foutloze ritten van uitblinker Willem Greve met zijn negenjarige voshengst Party in de Hus (v. Kannan) konden niet voorkomen dat... (06-05-2026)
ERMELO – Meike Zwartjens en Thijmen Vos speelden afgelopen weekend hoofdrollen tijdens het CSI2* in Ermelo. Vooral de amazone uit Raalte was op dreef... (04-05-2026)
BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)