RUITER UIT MARKELO HOEFT IN OMMEN ALLEEN EK-GANGER VOOR TE LATEN GAAN

Greve maakt buiging voor Houtzager

OMMEN - De voorbereiding op het Europees kampioenschap over twee weken is voor Marc Houtzager (foto) geslaagd. Hij won met Sterrehof’s Calimero de Grote Prijs van het Vechtdal op CSI Ommen door zijn kameraad Willem Greve op Carambole met 0,33 seconden af te troeven. “Er kan er maar één de winnaar zijn en dat ben ik”, geint Houtzager door de microfoon, waarna duizenden toeschouwers in lachen uitbarsten. Het tekent voor de sfeer die dit jaar van start tot finish op CSI Ommen hing.

De perfectionistische insteek van de familie Schuttert, de kracht achter het internationaal concours, heeft zich vertaald in een topevenement waar de beste ruiters ter wereld op afkwamen en die volgens bondscoach Rob Ehrens ‘vleugels kregen door al het publiek.’

Parcoursbouwer Henk Linders kreeg het zondagmiddag warm toen de Grote Prijs meteen foutloos werd afgelegd door startnummer 1 en 3. “Heb ik het dan helemaal mis gezien, dacht ik nog?” Want als de tendens zich zou voortzetten, zouden er misschien wel twintig ruiters in de barrage terugkomen. Uiteindelijk vielen er toch nog balken, vooral in de driesprong richting het eind, en kwamen er negen terug in de barrage.

De ene foutloze rit na de andere volgde elkaar op en Willem Greve besloot nog een tandje bij te zetten op de geweldig springende Carambole N.O.P. (v. Cassini). Frank Schuttert, de grote winnaar van vorig jaar, had zin in een tweede thuisfeest met Winchester HS (v. Numero Uno) die op eigenzinnige wijze door het parcours huppelde. Hij was zelfs een seconde sneller, maar tikte net één keer te hard tegen een balk en zou zesde worden.

Slotruiter Marc Houtzager wist waar de winst te behalen viel en reed de winnende rit op Sterrehof’s Calimero (v. Quidam de Revel), naar eigen zeggen ‘één van de beste springpaarden ter wereld.’ “In overleg met Rob Ehrens heb ik wat risico genomen in de barrage, maar niet té. Hier heeft Calimero met het oog op het EK niets te lijden van gehad. Op zo’n groot concours in de buurt, dan wil je toch graag je best doen”, vertelt Houtzager, die in 2013 ook al de Grote Prijs van CSI Ommen won. Vandaag nam hij 24.750 euro prijzengeld mee en zijn vrouw Julia Houtzager-Kayser 11.250 euro door derde te worden op Sterrehof’s Cayetano Z (v. Caretano).

Willem Greve , die na de 6.000 euro op vrijdagavond nu 15.000 euro incasseerde, schudt zijn hoofd voordat hij de prijsuitreiking betreedt. “Ik had vandaag toch wel heel graag gewonnen, maar ik ben super blij met hoe Carambole hier sprong. Ik ben blij dat hij terug is op topniveau en dat we hier mooie sport hebben laten zien voor al dat publiek.”

Bondscoach Rob Ehrens beaamt dat. “Ik ben hier drie dagen geweest en ik heb me kostelijk geamuseerd. Het was hier één woord geweldig. Chapeau voor alle mensen die hier hun schouders onder zetten. Marc was hier om zijn vorm te behouden voor het EK, maar we hebben ook gezien dat Willem met Carambole weer ongelooflijk in de lift zit. Op het EK gaan we voor het hoogst mogelijke. Dat zit in onze aard, maar we kijken alweer een straatje verder. Dat is het WK in Tryon en ik heb hier combinaties gezien die daar zeker kans op maken.”

Hendrik Jan Schuttert, die met Balboa HS (v. Tygo) één foutje in de zware Grote Prijs opliep, straalt van top tot teen. “Het was een drukke week, maar we zijn zeer tevreden. We hebben ingezet op topsport en willen een publieksevenement zijn en daar zijn we in geslaagd. Ik kwam bijna in de knoop met alle aanvragen van topruiters. Of we een vijfsterren evenement ambieren? Dit is onze eerste viersterren. We bekijken alles per jaar en dat gaan we nu ook doen. Vijfsterren is nog wel heel ver weg, daar moeten we naar toe groeien. Maar we hebben zeker weten ambitie.”

Zie verder www.csiommen.nl

Meer Springen

VEENINGEN – Hessel Hoekstra lijkt dit jaar een abonnement te hebben op het winnen van een Grote Prijs. Zondag deed hij het voor de derde jaar op rij... (30-08-2026)
ERMELO - Steven Veldhuis veroverde vrijdag met Pardi de nationale titel bij de zesjarige sportpaarden. In de finale van de strijd om de Van Santvoort... (29-08-2026)
ERMELO – De KNHS heeft besloten het contract met bondscoach Wout-Jan van der Schans dat eind dit jaar afloopt, stop te zetten.  (28-08-2026)
LATTROP - Jan Roelink uit Lattrop, tientallen jaren een zeer gewaardeerd nationaal jurylid bij hippische evenementen, is maandagochtend op 84-jarige... (25-08-2026)
VRIEZENVEEN – Het voor dinsdagavond 25 augustus geplande masterspringen bij Horse Centre Twente in Vriezenveen gaat niet door. In verband met... (24-08-2026)
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voelt zich prima thuis in Tubbergen. Met zijn VDL Mindset ES zegevierde de ruiter uit Enter zondag in de strijd om de... (23-08-2026)
Lars Schröder met Orlando.
TUBBERGEN – Lars Schröder eiste zaterdag de zege op in de ‘kleine’ Grote Prijs tijdens Hippisch Geesteren. Op het parcours over 1,35 meter met... (22-08-2026)
ERMELO – Wesley Mulder was zaterdag dicht bij de zege in de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* Ermelo. Met C-Livia RV Z eindigde hij als tweede... (22-08-2026)
TUBBERGEN – Drie weken nadat ze in Lattrop al veel indruk maakte, imponeerde Mayke Leusink met haar tienjarige topmerrie Galobke Z (v. Guidam Sohn)... (21-08-2026)
AKEN – Voor Willem Greve zit het WK springen in Aken er op. In de tweede ronde van de landenwedstrijd maakte Greve al op de eerste hindernis een... (21-08-2026)
AKEN - De springruiters van TeamNL zijn er bij het WK in Aken niet in geslaagd om een Olympisch ticket voor de Spelen van Los Angeles te bemachtigen. (20-08-2026)
TUBBERGEN – Het tempo dat Isabel Starke donderdag met haar tienjarige bruine merrie Lellebel (v. Eldorado van de Zeshoek) hanteerde in de rubriek... (20-08-2026)
ERMELO – Jessie Wiefferink leverde woensdag een puike prestatie tijdens het CSI2* in Ermelo. Met de achtjarige voshengst New Pleasure VDL zegevierde... (20-08-2026)
TUBBERGEN – Nadieh Plegt was de meest succesvolle deelnemer op de eerste dag van Hippisch Geesteren, het concours van Sint Joris dat voor de tweede... (19-08-2026)
AKEN – Willem Greve is woensdagmiddag met zijn vijftienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de Zeshoek x Carolus II) foutloos... (19-08-2026)
Jarno Hesselink is een van de negen bestuursleden van PSV Sint Joris uit Geesteren, dat dit jaar tachtig jaar bestaat. Een officiële functie heeft... (18-08-2026)
KRONENBERG – In het weekend voordat voor hem de strijd om de wereldtitel springen in Aken begint, mengde Willem Greve zich met enkele paarden vijf... (16-08-2026)
BENTELO – Amke Bekhuis was zaterdag met haar zestien jaar oude donkere vosruin Acuero (v. Acorado I) de concurrentie royaal te snel af in de rubriek... (09-08-2026)
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra staat sinds dinsdag in de boeken als winnaar van de 25ste editie van de Schröder Masterclass. Met de negenjarige... (04-08-2026)
De hoofdrubriek van de Schröder Masterclass staat dinsdag voor de 25ste keer op het programma. In 2000 won Ben Schröder (55) de eerste editie. In... (04-08-2026)