SPONSOR KUIPERS LOGISTICS KOOPT SAMEN MET BWG STABLES PAARDEN AAN

Extra steun in rug Sjaak Sleiderink

Een kleine twee jaar onderbrak Sjaak Sleiderink zijn veelbelovende loopbaan als springruiter om in het bedrijf van zijn vader te werken. Sinds augustus is hij terug waar zijn grote passie ligt, fulltime tussen de paarden. Bij de BWG Stables van de broers Ben, Wim en Gerco Schröder pakte hij de draad weer op. Zijn ambitie is duidelijk: de Denekamper hoopt als stalruiter van het drietal in Tubbergen in de toekomst veel internationale wedstrijden op hoog niveau te kunnen rijden. De steun van zijn sponsor Kuipers Logistics is daarbij een welkome flinke extra steun in de rug.

Bij wereldtopper Jeroen Dubbeldam in Weerselo legde hij een stevige basis voor een mooie loopbaan. “Een betere leerschool kon ik me niet wensen”, aldus Sjaak Sleiderink. “Daar heb ik super mee gekregen hoe het werkt. Ook dat het laatste stapje naar de top hartstikke moeilijk is. In de paardensport heb je daarvoor paarden nodig met veel vermogen én een goed karakter. Ze moeten met je meewerken. En het kost nu eenmaal tijd en geld om die te vinden. Dat lukt niet als je geen goede sponsors hebt.”

Niet overhaast
Harry Kuipers reikte hem vanuit zijn betrokkenheid bij de paardensport een helpende hand toe. Dochter Amber ontwikkelde zich als een belofte in de eventingsport en Mark Weusthof hield mede door de steun van Kuipers Logistics aansluiting bij de vaderlandse vierspantop. Kuipers: “Je kunt helaas niet alles blijven doen. Sjaak kwam op mijn pad en is een getalenteerde ruiter die graag wat meer internationaal wil kunnen rijden. Samen met de broers Schröder hebben we twee paarden voor hem gekocht, die de potentie lijken te hebben naar de top te kunnen. Het is de bedoeling dat we er nog een paar meer aanschaffen en dat die dan ook langer voor Sjaak beschikbaar blijven dan anders waarschijnlijk had gekund. Maar we nemen liever de tijd om te kijken wat een goed paard is dan dat we overhaast te werk gaan. Het gaat voor mij om twee dingen: Sjaak naar een hoger plan brengen en samen paarden langer aanhouden. Maar niet voor het verlies…”

Na zijn overstap naar de BWG Stables kreeg Sjaak Sleiderink al de beschikking over de dertienjarige donkerbruine ruin Complemento (v. Contender x Voltaire) -waarmee hij in januari de Grote Prijs van Drachten won-  en de negenjarige bruine hengst Dexter (v. Namelus R x Contender).  Door de samenwerking tussen de BWG Stables en Kuipers Logistics heeft hij nu ook de negenjarige bruine ruin Dento (v. Zento) en de achtjarige schimmelruin Enjoy (v. Dubai) onder het zadel. “Ze hebben allebei een mooie leeftijd om door te stromen”, vindt Sleiderink. “Enjoy heb ik al sinds december. Die doet het heel goed en ontwikkelt zich lekker. Het kan aardig snel gaan, maar ik heb geduld met ze en dat is ook nodig.”

In eigen omgeving
Voorlopig richt de Denekamper zijn pijlen op grotere evenementen in eigen omgeving. “Zoals natuurlijk Jumping Schröder Tubbergen op zijn ‘thuisbasis’, het CSI Twente in Geesteren en Jumping De Driehoek op de terreinen van de familie Schuttert in Ommen. “Daar wil ik vanzelfsprekend zo goed mogelijk presteren”, toont Sjaak Sleiderink zich strijdlustig. “En ik hoop dit jaar ook nog een paar mooie internationale wedstrijden in het buitenland te doen.”

Samen  met zijn werkgevers en sponsor geeft hij de komende tijd zijn ogen goed de kost op zoek naar meer paarden die hem de sprong naar de absolute top gemakkelijker kunnen maken. “Ik heb ze graag met veel bloed. Want het gaat allemaal heel hard in de barrages. Heb je geen snelle, dan ben je nergens meer.”

Tekst en foto's © Willem Pfeiffer/HT
 

Meer Springen

RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)