KAMPIOEN VAN NEDERLAND MET CHANNEL

Sven Peters verrast met juniorentitel

MIERLO – Hij had op een plaats bij de eerste tien gehoopt en met een beetje geluk zou er misschien een positie bij de beste vijf in zitten. Maar na vier vlekkeloze rondjes met zijn tienjarige vosmerrie Channel (v. Rascin x Wolfgang) stond Sven Peters zaterdagmiddag met de gouden medaille om zijn nek na het Nederlands kampioenschap voor junioren. De achttienjarige ruiter uit Lonneker verbaasde daarmee niet alleen de concurrentie, maar ook zichzelf.

“Heel gaaf dit”, was de eerste reactie van Sven Peters, zoon van manegehouders Dennis en Jolanda Peters van Het Twentsche Veld. “Channel sprong echt heel goed. De eerste ronde van vandaag vond ik eerlijk gezegd nog wel meevallen, toen kon ik mooi mijn eigen ding doen. Die ging ons vrij gemakkelijk en goed af.”

Het uitzicht op de titel “zorgde echter voor een dimensie erbij. “Het begin was nog aardig relaxed en de afstanden waren goed. Maar vanaf hindernis acht in de tweede ronde voelde ik helemaal niets meer en trilden mijn armen enorm. Eerlijk gezegd kon ik toen alleen maar hopen dat het goed kwam. Man, ik ben ongelooflijk blij, dit had ik echt nooit verwacht. Al kreeg ik wel hoop dat er wat moois in zat toen ik de eerste twee dagen foutloos bleef en ik leuk bovenin meedraaide. Toen dacht ik wel: het zal toch niet..?”

En het zou. Met dank aan Channel. “Die springt de derde dag van een wedstrijd vaak het best. Op de eerste dag is ze vaak nog wat heet, maar op de derde dag is ze goed te sturen.”Sven Peters heeft ere en topper aan. “Ze is heel lief, heeft veel vermogen en een enorme wil om foutloos te blijven. In het parcours is ze heet, maar ze kijkt goed mee, let op en is een echt wedstrijdpaard.”

Als het aan Sven Peters ligt, is het goud van Mierlo een voorbode van meer successen. “We moeten maar zien wat het wordt. Ik volg nu de opleiding Managing Retail aan het ROC van Twente. Ooit wil ik graag het bedrijf van mijn ouders overnemen. Maar school is voor mij voorlopig wel plan B.  Als de mogelijkheden er zijn, zou ik het liefst verder willen in de sport en grotere wedstrijden rijden.

Ruim een jaar geleden, net voor het NK junioren van 2016, startte hij de samenwerking met Remco Been, bij wie hij in Wierden eenmaal per week traint. “Er is een geweldige klik tussen ons twee”, laat Sven Peters zijn leermeester delen in de feestvreugde. “Remco wijst me er echt op waar de fouten zitten.” 

Remco Been staat voorlopig vierde bij de senioren in het NK te Mierlo. Zondag kan hij het feestje voor Sven Peters alleen nog maar mooier maken…  

Uitslag NK junioren Mierlo
1.   Sven Peters - Channel 3,91 strafpunt
2.   Niels Kersten - Carefull 4,92
3.   Rowen van de Mheen - Qverdi 5,75
10. Elike Morsink - Dakina II 11,82
11. Hessel Hoekstra - Q Star 12.00
12. Britt Wiefferink - Brunetti II 13,64
14. Bibi van Ooijen - Contagio Girl 16,36
23. Claudia Morsink- Carthino Z 31,18
 

Meer Springen

»
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
»
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
»
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
»
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
»
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
»
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
»
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
»
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)