Enola Mulder pakt nu wel goud

ERMELO - De KNHS-kampioenschappen springen indoor bij de pony’s hebben de regio een gouden, een zilveren en twee bronzen medailles opgeleverd. Het hoogtepunt was de nationale titel die Enola Mulder zaterdag met haar achtjarige merrie Granouche met overmacht veroverde in de zwaarste categorie, de klasse ZZ/DE. 

Zilver was er voor Lars Wigger met Faith in de klasse M/DE. Britt ter Harmsel met Enterbrook’s Fury in de klasse Z/DE en Liz Meenhuis met grepen Liz Meenhuis met Woodrow Carisbrooke in de klasse L grepen brons.

Prachtig slotakkoord
Voor de zestienjarige Enola Mulder betekende het Nederlands kampioenschap het prachtige slotakkoord als amazone tussen de ponyruiters. Vorig jaar was ze met haar merrie in Ermelo al erg dicht bij de titel in de klasse Z. “Daar baalde ik enorm van, ik zat toen echt kapot. Nu was het voor mij alles of niets en het was gewoon top. Dit is alles wat ik nog wilde en het is geweldig dat het me gelukt is.”

Enola Mulder troefde als outsider in de koningsklasse internationals als Elize van der Mheen en Pam Nieuwenhuis af. De eerste reed met Gregory in 41,48 seconden foutloos naar de koppositie, maar de ervaren amazone kon de leiding niet lang vasthouden. Enola Mulder wendde nog korter, was nog sneller op de lange stukken en haar voorzichtige pony Granouche sprong heel effectief en razendsnel. De tijd van 35,59 seconde stond als een huis. Pam Nieuwenhuis, vorig jaar kampioene in het Z, deed een zeer goede aanval met Seraja. Halverwege haar rit viel een balk en waren de kansen op goud verkeken. Brons was het resultaat in de tijd van 39,31 seconden.

“Het was goed”, lacht Enola Mulder met de gouden medaille over haar blauwe rijjas en de sjerp om de hals van Granouche. “Ik weet dat als ze drie keer foutloos is we kunnen winnen, maar dit had ik niet verwacht. Ik ben nu zestien. Het houdt op, internationaal mag ik niet meer starten, dus meer zit er niet in. Granouche is te koop. Nu maar hopen dat Granouche een goede ruiter vindt die met hem naar het EK kan, want dat kan hij gewoon. Ik heb in Lichtenvoorde een keer internationaal gereden en toen wonnen we de eerste dag gelijk over 1,30 meter.”

Tien keer niks
Twee jaar geleden kreeg ze de beschikking over Granouche, afkomstig uit de handel. “Haar afstamming is niet bekend. Het was tien keer niks, ze stopte alleen maar en zag er niet uit, was echt lelijk. Maar haar moeder, een paard, had ZZ gelopen. Dus hoopten we dat het wat kon worden.”

En het werd wat, omdat ze haar eigen plan trok. “Granouche is niet de makkelijkste. Je moet niet aan haar gaan trekken, want dan wordt het helemaal niks. Maar laat je haar d’r gang gaan, dan doet ze alles voor je in de ring.”

Het leverde Enola Mulder van De Vijf Marken uit Lonneker zaterdag tot veler verrassing goud op in Ermelo. De sinds kort door Remco Been in Wierden getrainde leerlinge van de opleiding Zorg & Welzijn Breed aan de Scholingsboulevard in Enschede, hoopt dat het een voortekenis dat ze het ook bij de paarden goed gaat doen. “Want het liefst wil ik daarin verder.”

Na acht foutloze combinaties in de eerste manche slaagden slechts drie daarvan de barrage te bereiken van de klasse Z/ DE. Britt ter Harmsel werd daarin verrast door twee weigeringen van haar pony Fury (v. Sulaatik’s Fireball). Daarmee lag de weg open voor Gerrit Veenstra -in 2015 al kampioen met Quick Star- en zijn vos Funky. 

Ook Lars Wigger was niet opgewassen tegen het geweld dat Eline Slager met de razendsnelle Tomboy ontketende in de klasse M/DE. Wigger en Faith reden de barrage in 36,41 seconde bijna vijf seconden langzamer, maar het leverde wel de zilveren medaille op.

Met vijftien combinaties in barrage in de klasse L/DE was strijd verzekerd. Liz Meenhuis deed als laatste starter een zeer goede poging de titel te veroveren met de goedgekeurde New Forest hengst Woodrow Carisbrooke. Het leverde haar met de voorzichtige en veel inzet springende vos de derde plaats op in het kampioenschap.

Meer Springen

RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)