Eerste puntje voor springequipe

SANKT GALLEN - Nederland heeft dankzij de achtste plaats in de Meydan FEI Nations Cup-wedstrijd in het Zwitserse Sankt Gallen het eerste punt gepakt. “Ik word er toch niet echt vrolijk van”, was het summiere commentaar van bondscoach Rob Ehrens direct na de wedstrijd. Frankrijk won voor de derde maal op rij.

Na de eerste manche stond Nederland met achttien punten op een goede vijfde plek en alle mogelijkheden leken voorhanden om  te kunnen klimmen in het klassement. Ook omdat Groot Britannie, dat derde stond na de eerste ronde, op vijftien strafpunten was komen te staan. De wedstrijd was niet echt zwaar gebouwd omdat de bodem erg veel te lijden had gehad van de regen, die het programma een dag eerder onmogelijk maakte. Mede daardoor konden in de eerste manche slechts vier foutloze rondes worden genoteerd en bleef het aantal combinaties dat in de tweede manche zonder springfouten bleef beperkt tot zes. Slechts twee Franse combinaties, Penelope Leprevost met de KWPN-gefokte Topinambour (v. Heartbreaker) en de Selle Francais gekeurde hengst Luccianno HN bleven in beide manches zonder springfout. Frankrijk won de wedstrijd met een totaal van vier strafpunten voor de Duitse équipe met 13 strafpunten, terwijl de Britten als derde eindigden met 19 strafpunten.

Voor Nederland ging Leon Thijssen (Baarlo) met Tyson als eerste van start. “Ik kwam in de eerste manche niet lekker in mijn ritme en daardoor maakten we een foutje op de sloot. In de tweede ronde raakten we het witte lint achter de sloot schijnbaar net en kregen we een fout op de driesprong”, aldus Thijssen. Vincent Voorn (Dinteloord) noteerde met de schimmel Audi’s Alpapillon-Armanie in beide manches twee springfouten. Voor Harrie Smolders (Hooge Mierde) werden vijf strafpunten in de eerste en acht in de tweede manche genoteerd. “We tikten tot tweemaal toe de planken steilsprong naar beneden en dat was echt balen”, aldus Smolders. De laatste starter voor Nederland was Marc Houtzager met de gelouterde goedgekeurde KWPN-hengst Opium VS. Op de eerste hindernis weigerde Opium te springen. Iets waar Houtzager absoluut niet op had gerekend. Het leidde tot een val en diskwalificatie. In de tweede ronde noteerde deze combinatie drie springfouten plus een fout voor het overschrijden van de tijd. De jury had echter niet gezien dat Houtzager drie springfouten had gemaakt en rekende hem er twee aan. Niet dat het iets uitmaakte, want Houtzager zorgde geheel tegen zijn doen in in beide manches voor het weg te strepen resultaat.

“We zitten in een stijgende lijn”, concludeerde Rob Ehrens met een zware ondertoon van ironie. Of was het sarcasme in zijn stem? “Ik ga echter weer hoopvol richting het CHIO Rotterdam en denk dat we daar een goede kans hebben om voor eigen publiek weer eens te gaan winnen”, aldus de bondscoach, aan wie duidelijk te merken was dat ditmaal de wens de vader van de gedachte was. (KNHS)

Meer Springen

»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)
»
Ze waren alle drie nog maar twee jaar jong, toen ze voor het eerst op een pony werden gezet. Zeven jaar later deden ze stuk voor stuk al ervaring op... (14-04-2025)
»
Jennifer Munsterhuis kende een geslaagd weekend bij het CSI1* in het Italaanse Busto Arsizio. Met haar negenjarige vosmerrie Pebble Beach (v. Arezzo... (13-04-2025)
»
Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij liefhebbers van de paardensport ... (13-04-2025)
»
Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij paardensportliefhebbers in de... (13-04-2025)
»
Alweer vijf jaar is Hessel Hoekstra de topruiter van Stal Wiefferink in Wierden. Een samenwerking die al resulteerde in mooie successen. Tijdens het... (12-04-2025)
»
Het succes van haar paard Imagine met Kim Emmen in 2024 galmt voor Conny Viscaal ook het jaar erop nog behoorlijk na. In Den Bosch werd de door haar... (11-04-2025)
»
KRONENBERG - Hessel Hoekstra is het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg goed begonnen. De ruiter van Stal Wiefferink legde in de eerste kwalificatie... (10-04-2025)
»
Met Michael Greeve, Willem Greve, Hessel Hoekstra, Marc Houtzager en Gerco Schröder als kartrekkers mag het concours van Het Twentse Ros zich in de... (10-04-2025)
»
HAAKSBERGEN – Steven Veldhuis liet zich woensdag van zijn sterkste kant zien tijdens de tweede editie van het midweekse Sectolin Springen bij de... (10-04-2025)
»
Voorzitter Jos Brinkman kijkt uit naar een opnieuw succesvolle editie van het concours van Het Twentse Ros uit Albergen. Het evenement wordt van... (09-04-2025)
»
BASEL - Willem Greve eindigde zondag in zijn  eerste finale van de strijd om de Wereldbeker springen op een heel mooie zevende plaats. De nationaal... (06-04-2025)
»
BASEL - Hoewel Willem Greve en Kim Emmen in het basisparcours van het tweede onderdeel van de wereldbekerfinale in Basel een springfout kregen... (04-04-2025)
»
ERMELO –De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft springpaard Imagine vastgelegd. De twaalfjarige ruin (v. Cassini Gold) van de eigenaren Conny... (04-04-2025)
»
BASEL - Willem Greve begon zijn eerste wereldbekerfinale donderdag met de vijftiende plaats in het eerste onderdeel, een wedstrijd op snelheid en... (03-04-2025)
»
BASEL – Willem Greve bijt donderdagavond in Basel tijdens zijn eerste deelname aan de finale voor de Wereldbeker springen het spits af voor Nederland... (03-04-2025)
»
Gerco Schröder sloot zondag de derde week van de Mediterranean Equestrian Tour (MET) in het onder de rook van Valencia gelegen Oliva met zijn... (31-03-2025)