Zilver voor junioren bij EK Jardy

HARAS DE JARDY  – Na de gouden teammedaille voor de Young Riders won Duitsland op stoeterij Haras de Jardy, nabij Parijs, tijdens het EK voor de jeugd ook goud met het juniorenteam (14 – 18 jaar). Dat ging niet zonder slag of stoot. Pas in de spannende barrage lieten de Duitse springruiters Nederland achter zich. Zowel Duitsland als Nederland hield – na twee manches over het pittige 1,40 meter-parcours – het scorebord op nul.

Een barrage moest uitsluitsel geven wie naast de bronzen Belgen plaats mochten nemen op het hoogste podium. Dennis van den Brink (Nijkerkerveen) met Royal Dream opende foutloos en snel, waarmee hij Nederland in evenwicht hield met de als eerste gestarte Duitsers. De tweede Duitse combinatie bleef eveneens foutloos. Dennis’ zus Stefanie (Nijkerkerveen) maakte met Wapper een springfout, waarna Josch Loden met de KWPN-gefokte Robbedoes voor onze Oosterburen de derde nul liet noteren. De druk lag bij Jesper Romp (Riel). Met routinier Van Schijndel’s Kris moest hij niet alleen foutloos rijden, hij mocht er geen ‘buitenritje’ van maken. Drie springfouten maakten een eind aan de droom van Oranje. Duitsland was onbereikbaar geworden. Rabo Talent Sjaak Sleiderink (Denekamp, foto), die als laatste moest starten, hoefde met BMC Laksha de Breve niet meer te rijden.

Bondscoach Sven Harmsen was desondanks een tevreden mens. "Ze hebben fantastisch gereden. In een barrage moet het lopen, dat gebeurde niet. Maar met deze zilveren medaille en het brons van de Young Riders is het nu al een prachtig kampioenschap. En het kan nog mooier worden. Stefanie, Dennis en Sjaak staan nog op nul. En Jesper zit met vijf strafpunten ook in de finale. Het zijn allen ruiters die in staat zijn iets moois te presteren."

Ook bij de Young Riders plaatsten vier Nederlandse combinaties zich voor de finale. Ruben Romp staat met Cobos op de tweede plaats. Rabo talent Hendrik Jan Schuttert, Melvin Greveling en Stephanie Brugman staan op respectievelijk de zeventiende, negentiende en twintigste plaats in het individuele klassement.
Zondag worden de individuele finales verreden. In beide categorieën moeten de deelnemers nog twee maal aan de bak. (Bron KNHS)

Meer Springen

ROTTERDAM – Willem Greve lag lang op koers om net als in 2023 de Grote Prijs van Rotterdam te winnen. Hij finishte uiteindelijk als derde met zijn... (21-06-2026)
ROTTERDAM – Annelies Vorsselmans eindigde zaterdag verdienstelijk als tweede in de rubriek over 1,50 meter met barrage tijdens het CHIO Rotterdam. (20-06-2026)
ROTTERDAM – Na de winst vorig jaar was er vrijdagavond een vijfde plaats voor de springruiters van TeamNL in de Longines League of Nations van... (19-06-2026)
VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)
Voor Emma Sophia Spanko ging in het tweede weekend van mei een droom in vervulling. Nog young rider mocht ze in het Belgische Lier voor Tsjechië in... (28-05-2026)