Broers Dijks weer ijzersterk in Caen

CAEN - De broers Nuri en Demi Dijks zijn ook in het Franse Caen weer uitstekend op dreef. Beiden wonnen de afgelopen dagen een rubriek. Nuri was donderdag met Tobias de sterkste in een wedstrijd over 1,45 meter, Demi (foto) volgde zijn voorbeeld vrijdag door de rubriek over 1,35 meter superieur op zijn naam te schrijven. Met hetzelfde paard werd Demi Dijks donderdag al derde in zijn klasse. Ook eindigde hij met Vogue nog een keer als tweede in de rubriek over 1,25 meter.

Gerco Schröder boekte een goed resultaat in de hoofdrubriek van vrijdag. Na barrege kwam hij op een parcours over 1,50 meter met Eurocommerce Pennsylvania uit op de zesde plaats. De eind september voor de tweede keer vader geworden Gerco - van dochter Lisa - zag Michael Whitaker op Simon met de zege aan de haal gaan. De Engelsman was 2,36 seconde rapper dan de Tubbergenaar.

In de door Nuri gewonnen wedstrijd kwam Chantal Regter net iets te laat door de finish om zich in de barrage met de besten te mogen meten. Ze werd nu tiende met Eurocommerce Vigo. Net als Nuri Dijks met Roadster maakte ze in de rubriek waarin Demi triomfeerde met Eurocommerce Baltimore een springfout.

In het 1,25 meter-springen direct op tijd moest Demi Dijks alleen Annelies Vorsselmans met Warlod negenhonderdste seconde voor laten gaan. Chantal Regter noteerde met BMC Casper de Muze twee strafpunten wegens tijdsoverschrijding en werd dertiende, Nuri Dijks zag een balk vallen met Thoran en finishte als twintigste.

Donderdag was Demi Dijks derde geworden in een rubriek over 1,35 meter direct op tijd. Broer Nuri volgde als negende met Roadster, Chantal Regter na een eveneens foutloze rit met Eurocommerce Baltimore als zestiende.

In het springen over 1,25 meter eindigden Demi met Chelsea Z en Nuri met Thoran direct achter elkaar als achtste en negende. Chantal Regter had een tijdfoutje. 

Zaterdag finishte Nuri Dijks met Roadster als vierde in een rubriek over 1,45 meter tegen de klok. Chantal Regter werd na een springfout vijftiende met Eurocommerce Baltimore. Demi Dijks zag zijn inspanningen met Vogue in een wedstrijd over 1,35 meter beloond met de achtste stek.

In de Grote Prijs van het CSI2 van Caen konden de broers Dijks en Chantal Regter geen rol van betekenis spelen. Nuri Dijks liet twee obstakels niet ongeschonden achter. Chantal Regter overkwam hetzelfde met Eurocommerce Vigo en noteerde daarnaast ook nog een tijdfout en Demi Dijks moest het voor zijn doen ongebruikelijke totaal van liefst zestien strafpunten incasseren. De Grand Prix werd gewonnen door de Franse topper Eric Navet met Volare van de Bunte.

Gerco Schröder bezette zaterdag na een foutloze rit de vijfde positie in een twee fasenparcours met Eurocommerce London. In dezelfde rubriek eindigde Rossella de Simone met Lagon de'l'Abbaye als dertiende met een springfout.

Zondag konden de twee in een rubriek over 1,45 meter op tijd met dezelfde paarden geen potten breken. Beiden noteerden een balk en dat leverde ze niet meer dan de 29ste en dertigste plaats op.

Gerco Schröder slaagde er ook in de Grote Prijs van Caen (1,50 meter) niet in op de voorgrond te treden. Met Eurocommerce Pennsylvania kreeg hij drie balken aan de rijbroek met een 29ste plek als resultaat. Florian Angot won met Made in Semilly.

Meer Springen

Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden het concours hippique in het Belgische Lier. De amazone uit De Lutte... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)
MANNHEIM – Twee foutloze ritten van uitblinker Willem Greve met zijn negenjarige voshengst Party in de Hus (v. Kannan) konden niet voorkomen dat... (06-05-2026)
ERMELO – Meike Zwartjens en Thijmen Vos speelden afgelopen weekend hoofdrollen tijdens het CSI2* in Ermelo. Vooral de amazone uit Raalte was op dreef... (04-05-2026)
BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)