Harrie Wiering gaat amazones vooraf

SAASVELD - Harrie Wiering (foto) ging vrijdag in de klasse ZZ direct op tijd twee amazones vooraf tijdens de Twentse Ruiterdagen in Saasveld. De ruiter van Stal Hemmelhorst was een kleine twee seconden sneller dan de Duitse Denise Sulz, die met Flotte Deern tweede en met Barrichello op iets meer dan twee tellen van de Bornenaar derde werd. Marleen Bruggink was de enige die naast dit tweetal ook foutloos bleef. Met Allure gaf ze een kleine vijf seconden toe op Harrie Wiering.

Robert Vos in de tang
Twee Duitsers namen Robert Vos en Lisshy in de tang in de klasse Z direct op tijd. Vos (82,08 seconde) moest Stefan Engbers met Conrad (61,91) de winst laten. Ook de derde plek ging naar een Duitse ruiter, Markus Schlamann met Casino Royal . Steven Veldhuis greep de vierde prijs met Zassicaia en Engbers werd met zijn tweede troef Casalita ook nog vijfde.

Sharon Bijen best bestand tegen Zürich
Sharon Bijen bleek met Tatum het best bestand tegen het Duitse geweld van Hendrik Zürich in de klasse M over twee fasen. De oosterbuur won met Umelus op superieure wijze. Met een tijd van 34,09 seconde was hij onnavolgbaar in de beslissende tweede fase. Bijen kwam uit op 36,26 seconde en bleef daarmee op haar beurt Robert Vos met Zarco (37,19), Tom Brinkman met Webster (37,35) en Chantal Regter met Zamora (37,68) ruim voor. 

Hunterclass prooi voor Frank Buitenhuis 
De hunterclass werd een prooi voor Frank Buitenhuis metClochard. Hij kreeg van de jury 172 stijlpunten. De ruiter uit Holten was daarmee duidelijk te sterk voor de rest van het veld. Liza Tiebot werd met PST Amadore als tweede opgeroepen voor de prijsuitreiking (154) en Maureen Bonder met Cayman als derde (152).

Meer Springen

RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)