Hoofdprijs Marienheem voor Makkinga

MARIENHEEM - De hoofdrubriek van de Sallandse Ruiterdagen is donderdagavond gewonnen door Anne-Liza Makkinga met Boeve's Montreux. De Ommense bleek niet te stuiten in de gecombineerde finale voor de klassen Z en ZZ om de Gouden Aar. Met een tijd van 33,16 seconde in de barrage wees ze Gerco Schröder met Eurocommerce VDL Groep Zagreb (33,87) terug naar de tweede plaats. Rob Scherphof werd derde met Lauristan (34,14) en bleef Joukje Laarman met Horsefriends Whoopie (34,20) en Pauline Rutten met Zacha (35,34) voor. 

Schröder had twee troeven in de Z/ZZ-finale. Met het paard Eurocommerce Singapore zette hij de snelste barragetijd neer, maar er viel onderweg een balkje. Met zijn andere troef, Eurocommerce VDL Groep Zagreb, bleef Gerco wel foutloos in 33,87. Op dat moment was die chrono goed voor een eerste plaats. Maar als laatste kwam Anne-Liza Makkinga met haar paard Boeve’s Montreux nog aan de start. Anne-Liza staat erom bekend dat ze altijd voor de winst gaat en dat was ook nu het geval. Ze haalde alles uit de kast en dit resulteerde in een foutloze rit in 33,16. Snel genoeg om deze rubriek te winnen.

Jack Ansems, met liefst vier zeges de grote man van de slotdag in Marienheem, won de finale van de klasse M om de Gouden Aar met Zelena in 29,42 seconde. Jack Broer eindigde met Zam als tweede (30,94), Anne-Liza Makkinga werd dit keer derde met Zazzle (32,66). Dominique Roelofsen met Suze HL (32,93) en Joost Siemerink met VMB's Warriena (33,93) volgden als nummers vier en vijf.

Voorafgaande aan de finales was Ansems ook al veruit de sterkste in de rubriek ZZ-klassiek. Met Wilkina washij al na 32,63 seconde door de finish. Hans van der Kolk werd in 36,27 tweede met Jans's Up and Coming en in 37,08 derde met True Colour. Anne-Liaza Makkinga met Boeve's Montreux (37,71) en Niels Nanning met Vitos (38,02) belandden net buiten de topdrie.

Harrie Wiering kwam met Hemmelhorst World Wide het dichtst in de buurt van Ansems met Watina Z in het jachtspringen voor de klasse ZZ. Ansems haalde met Wilkina ook de derde prijs op.

De zeges in de klasse Z gingen naar Gert-Jan Bruggink en Judith Vetker. Bruggink was met Primeval Dejavu de beste in het klassiek met barrage (34,32) en verwees Barbara Wolf met Society's Voila (34,67) naar de tweede plaats. Dennis Peters bezette met Utopia de derde plek (35,64) en Harrie Wiering werd vierde met Zojasper (35,68).

Achter Vetker met Vickweis noteerde Wiering met Hemmelhorst Vivid de tweede positie in de jacht. Roel Meeuwes werd derde met VDO Vienna.

Jarno Hesselink greep met Zorro in 34,42 seconde de hoofdprijs in het M-klassiek met barrage. Patrick Amsink werd tweede met Wadecki NL (34,86) en Pim Mulder derde met Amigo (35,02).

De vierde overtuigende zege van Jack Ansems was die met Zelena in het jachtspringen voor de klasse M. Manon Penthum haalde met Hibra's Wuidam ondanks een springfout de tweede prijs op, voor Patrick Amsink restte met Zolander de derde plaats.

Voor uitslagen zie www.ruiterdagen.nl

 

Meer Springen

DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)