CST Twente richt oog op toekomst

GEESTEREN - Het 'nieuwe' CSI Twente beleeft van 22 tot en met 26 juni diverse primeurs. Voor het eerst in de geschiedenis van het evenement worden de internationale rubrieken tijdens de 37ste editie afgewerkt op een allweather-bodem. Aan het programma is een vijfde dag toegevoegd. Op woensdag springen vierjarige paarden in het kader van de strijd om de Vion Cup, is er een rubriek voor vijfjarige paarden en zijn er dressuurwedstrijden om de Pavo Cup.

De komende vijf jaren heeft tevens de Centrale Keuring van de afdeling Overijssel van het KWPN plaats in Geesteren.

Het inspringterrein van de hoofdring krijgt dezelfde soort bodem als de belangrijkste wedstrijdarena. Op terrein 2 op gras gereden en ingesprongen. Ook komt er een grote inspringtent. Het nieuwe strodorp heeft met vijftig punttenten het karakter van een Summer Fair en tussen de twee springpistes komt een restaurant met terrassen die aan beide zijden zicht bieden op een van de wedstrijdringen.

Met de diverse vernieuwingen speelt de organisatie in op de verhuizing van het evenement naar hoger gelegen percelen in de nabijheid van het vorige hoofdterrein dat, ondanks de doorstart van Stal Maathuis, na 36 jaar wordt verlaten. Volgens de organisatie een noodzakelijk vertrek omdat inmiddels bindende afspraken met andere grondeigenaren waren gemaakt. Voorzitter Gerard Maathuis: “We hebben ondertussen overeenkomsten afgesloten met eigenaren van omliggende terreinen en daarvoor investeringen gedaan. Omdat uitspraken van de curator en de bank lang uitbleven, hebben we maatregelen genomen om het doorgaan van ons evenement niet in gevaar te brengen. Wat geweest is, ligt achter ons. We gaan onze blik nu helemaal op de toekomst richten en op de nieuwe plek gewoon weer een mooi concours neerzetten.”

Dat gebeurt onder meer met een clinic van drievoudig wereldkampioen dressuur Edward Gal en een demonstratie van Anne Krüger. De uit Duitsland afkomstige ‘Schäferin’ maakte eerder tijdens topconcoursen als die in Stuttgart en Zürich al grote indruk met haar optreden.
(Dit is geactualiseerde versie van eerder bericht.)

Meer Springen

»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)
»
Ze waren alle drie nog maar twee jaar jong, toen ze voor het eerst op een pony werden gezet. Zeven jaar later deden ze stuk voor stuk al ervaring op... (14-04-2025)
»
Jennifer Munsterhuis kende een geslaagd weekend bij het CSI1* in het Italaanse Busto Arsizio. Met haar negenjarige vosmerrie Pebble Beach (v. Arezzo... (13-04-2025)
»
Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij liefhebbers van de paardensport ... (13-04-2025)
»
Alweer vijf jaar is Hessel Hoekstra de topruiter van Stal Wiefferink in Wierden. Een samenwerking die al resulteerde in mooie successen. Tijdens het... (12-04-2025)
»
Het succes van haar paard Imagine met Kim Emmen in 2024 galmt voor Conny Viscaal ook het jaar erop nog behoorlijk na. In Den Bosch werd de door haar... (11-04-2025)
»
KRONENBERG - Hessel Hoekstra is het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg goed begonnen. De ruiter van Stal Wiefferink legde in de eerste kwalificatie... (10-04-2025)
»
Met Michael Greeve, Willem Greve, Hessel Hoekstra, Marc Houtzager en Gerco Schröder als kartrekkers mag het concours van Het Twentse Ros zich in de... (10-04-2025)
»
HAAKSBERGEN – Steven Veldhuis liet zich woensdag van zijn sterkste kant zien tijdens de tweede editie van het midweekse Sectolin Springen bij de... (10-04-2025)
»
Voorzitter Jos Brinkman kijkt uit naar een opnieuw succesvolle editie van het concours van Het Twentse Ros uit Albergen. Het evenement wordt van... (09-04-2025)
»
BASEL - Willem Greve eindigde zondag in zijn  eerste finale van de strijd om de Wereldbeker springen op een heel mooie zevende plaats. De nationaal... (06-04-2025)
»
BASEL - Hoewel Willem Greve en Kim Emmen in het basisparcours van het tweede onderdeel van de wereldbekerfinale in Basel een springfout kregen... (04-04-2025)