Zilver Dijks en Schuttert met junioren

HAGEN - Demi Dijks en Frank Schuttert (foto) hebben vrijdag zilver veroverd in de landenwedstrrijd voor junioren bij het jeugdruiterfestival in Hagen. Schuttert, ook in Wierden al ijzersterk, was de beste man bij Oranje met twee foutloze ritten op Colorado S. Dijks maakte in beide omlopen een springfout met Tobias. Dennis van den Brink maakte met Royal Dream een fout in de eerste manche. Tom van de Oetelaar wierp daarin met Vitis vier balken af, maar hield de lei in de tweede ronde knap schoon.

Oranje moest de tweede plek delen met de Britten, die echter als team iets meer tijd gebruikten. De overwinning was voor de Duitse junioren, die de schade over beide omlopen beperkt hielden tot slechts één springfout.

Kirsten Rikkert is vrijdag in Hagen tweede geworden in een rubriek over twee fasen voor junioren en young riders. De amazone uit Enter reed met Sorrento RAG 0,25 te langzaam op het tweede deel van het parcours om Maurice Tebbel van de zege te kunnen afhouden. Rikkert bleef wel Dennis van den Brink voor, die met Royal Queen derde werd. Hendrik Jan Schuttert reed Up to Date op zijn gemak zonder een fout te begaan naar de 25ste plaats.

De Nederlandse ponyequipe eindigde met een behoorlijke foutenlast als vierde in de landenwedstrijd. Na twee manches telde Oranje 26 strafpunten. De ploeg van bondscoach Sven Harmsen werd gevormd door Leontine Bruin met Scapa SB (23 en 4 strafpunten), Amber Fijen met Winning Mood R (10 en 19), Willem John van der Mheen met Little Ben Bs (8 en elim) en Megan Laseur met Ensilla (4 en 1). 

Meer Springen

»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)