'Aken mooiste plek afscheid Cumano'

AKEN – Op de plek waar hij vijf jaar geleden het grootste succes uit zijn imposante loopbaan boekte, genoot Jos Lansink zaterdagavond van het stijlvolle afscheid van Cavalor Cumano. De Holsteiner schimmelhengst (v. Cassini I) kreeg in het Reitstadion van Aken voor een schare van 40.000 toeschouwers het adieu van de wedstrijdsport dat hij verdiende. “Het was indrukwekkend”, kijkt Jos Lansink met een voldaan gevoel terug op het huldeblijk aan zijn inmiddels achttienjarige springer van buitengewone klasse.

De combinatie veroverde in 2006 in het Mekka van de paardensport de wereldtitel in de strijd tussen de eerste vier van het klassement. Het was het hoogtepunt uit de carrière van geboren Lemseloër Lansink, voor wie zelfs de Olympische teamtitel in 1992 in Barcelona minder allure had. “Omdat dit een individuele prestatie was”, vindt de al jaren in België woonachtige Tukker. In 2004 won Lansink met Cumano ook al de prestigieuze Grote Prote Prijs van Calgary en in 2007 greep hij zilver met hem tijdens de Europese kampioenschappen in Manheim. Bij de Olympische Spelen in Athene (2004) en Hongkong (2008) vertegenwoordigde Jos Lansink met Cumano België.

Voor Jos Lansink past Cumano in het illustere rijtje met Libero en Egano. “Hij kon alles heel goed af. Al op het voorterrein merkte je bij een belangrijke wedstrijd aan hem dat hij vond dat er iets moest gebeuren. Het was ongelooflijk hoeveel macht, kracht en intelligentie hij in de ring bracht. Cumano hoefde ook nooit in het rood te gaan. Daarom heeft hij het ook zo lang volgehouden.”

Bijna op de kop af twee jaar geleden werd Jos Lansink in het Zweedse Falsterbo nog derde in de Grote Prijs. Het was de laatste officiële wedstrijd van Cumano, die niet voor het eerst te kampen kreeg met blessures. “Na Calgary heeft hij ook al eens drie maanden in het gips gestaan. Als ze de vijftien zijn gepasseerd is het niet zo gemakkelijk ze nog terug te brengen. Ik heb me daarom ook goed op dit moment kunnen voorbereiden. Al aan het begin van dit jaar wist ik dat hij rond deze tijd afscheid zou nemen en al een paar maanden dat het in Aken zou gebeuren. Een mooiere plek was daarvoor ook niet denkbaar geweest.”

Jos Lansink zal het in de toekomst definitief zonder Cumano moeten doen. Nieuwe toppers als Valentina van ’t Heike, King Kolibri en Calistro moeten de fakkel overnemen. “Valentina sprong afgelopen week eigenlijk heel goed. Tot het mis ging op een grote sloot en ze behoorlijk van slag raakte. Ze is een sensibele merrie die hoog in het bloed staat. Het leek me niet verstandig haar op zondag nog een keer aan een nog zwaardere proef als de Grote Prijs te wagen. En in Aken heb je nu eenmaal geen kleine proeven. Voor King Kolibri vond ik de Grote Prijs nog te vroeg. Hij is nog maar negen, maar heeft woensdag en zaterdag wel nul gelopen in zware proeven. Dat geeft echt hoop voor de toekomst. Voor Calistro geldt hetzelfde. Die is tien en dus een jaartje verder. Alleen heeft hij momenteel last van een soort mok, waardoor wondjes elke keer openspringen. Hopelijk is dat snel achter de rug. Verder heb ik nog een paar goede zevenjarigen achter de hand.”

En Cumano? Die genoot zaterdag zichtbaar van het volle stadion in Aken, zoals hij dat zo vaak eerder had gedaan. Samen met onder anderen zijn fokker Willy Leurs uit Schleswig-Holstein. Op weg naar zijn nieuwe toekomst in de fokkerij, als verwekker van nieuwe Cumano’s.

Foto Jos Lansink met Cumano van Jet Bonvanie

Meer Springen

»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)
»
Thijmen Vos was goed in vorm tijdens het CSI in Riesenbeck. De ruiter uit Wierden boekte donderdag een fraaie zege over 1,40 meter op tijd met zijn... (25-05-2025)
»
MARTOFTE – Mart IJland boekte donderdag een mooie zege tijdens het concours in het Deense Martofte. Met de tienjarige bruine ruin Phenix van de... (25-05-2025)