Josta van Straaten: Roelofsen Trophy

ROTTERDAM - Josta van Straaten uit Den Ham heeft zaterdagochtend met Hazelhorst's Fury (v. Sulaatik’s Fireball) de competitie om de lichte tour van de KNHS-Roelofsen Raalte Trophy gewonnen. De finale werd verreden tijdens het CHIO in Rotterdam.  In de zware tour ging de eindzege naar Teddy van de Rijt (Nuenen) met Erbee’s Pico.

Door het selectieve parcours moesten veel ruiters in de lichte tour het parcours vroegtijdig verlaten. Slechts drie combinaties haalden in de lichte en zware tour de barrage. Voor Josta van Straaten (Den Ham) met Fury, vormde het parcours geen probleem. Zij bleef in het basisparcours en in de barrage foutloos. Met dit resultaat schreef zij de KNHS - Roelofsen Raalte Trophy in de lichte tour op haar naam. Tweede werd Teddy de Rijt (Nuenen) met Kosmo van Orchid’s (v. Kanshebber). De derde plaats in de competitie werd behaald door Ken Willemsen ( Nijverdal) met Smart Girl (v. Kierow van Klaverbor).

Voor Teddy van de Rijt was het een succesvolle dag in Rotterdam. Waar zij in de lichte tour nog tweede werd, eindigde zij in de zware tour van de KNHS- Roelofsen Raalte Trophy als eerste met Eerbee’s Pico (v. Onbekend). Zij bleef in beide omlopen foutloos. Tweede werd Sherin Hogenkamp (Doetinchem) met Kamaro van Orchid’s (v. Kanshebber), derde werd Kelly Jochems met Dark Spirit (v. Up Chiqui).

Dennis van den Brink (Nijkerk) liet in Rotterdam zien over stalen zenuwen te beschikken. Hij veroverde met zijn paarden Royal Queen (Nassau) en Royal Dream (Indoctro) een eerste en tweede plaats in de eindstand van de junioren in de KNHS - vdB Cup. Alleen Alexander Vincentius (Heesch) gaf Dennis met zijn Zadarijke (San Remo) nog tegengas, hij werd tweede in het selectieparcours, en behaalde in het overall klassement de derde plaats.

Bij de young riders was het de dag van Robin van de Wetering (De Mortel) met Untoucheble (v. Baloubet du Rouet). Robin reed een foutloos basisparcours, maar maakte het in de barrage nog even spannend door een balk af te werpen op de laatste hindernis. Door zijn voorsprong in de tussenstand van de KNHS- vdB Cup kon Robin zich deze fout veroorloven en de dagoverwinning aan Charlotte Verhagen (Schoorl) met Willemijn H (Numero Uno) overlaten. Fred van Straaten eindigde als zesde met Zachelle S.
Robin van de Wetering won de competitie bij de young riders voor Charlotte Verhagen.

Op de foto van www.digishots.nl: Dominique Roelofsen (rechts) overhandigt de Roelofsen Raalte Trophy voor de lichte tour aan Josta van Straaten met Fury.

Meer Springen

»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)
»
Vorig jaar was ze er vanwege vakantie niet bij, maar bij de komende editie van Hippisch Geesteren hanteert ze weer enthousiast haar camera. Els ten... (21-08-2025)