Geen Twents succes in GP Wenen

WENEN - De drie deelnemers met Twentse roots in de Grote Prijs van Wenen zijn er maandagavond niet in geslaagd de barrage te bereiken. Jeroen Dubbeldam en BMC Quality Time Tn eindigden met een springfout als veertiende, Gerco Schröder tikte met Eurocommerce London eveneens een balk af en finishte als zeventiende. Jos Lansink kwam met Casper van Spieveld met een balk en een tijdfoutje uit op de twintigste positie.    

De Grote Prijs van Wenen werd gewonnen door de Zwitser Beat Mändli met Louis, voor zijn landgenoot Pius Schwizer met Calina en de Duitse Meredith Michaels-Beerbaum met Checkmate. Marc Houtzager was met Sterrehof's Voltaire de beste Nederlander op de vijfde plaats.

Gerco Schröder bezette eerder op de dag de tiende plek in het progressief springen met joker (1,45 meter). Met de achtjarige Holsteiner schimmel Eurocommerce Singapore (v. Acorado x Cantus) gebruikte hij bijna elf seconden meer dan de Zwitserse winnaar Pius Schwizer met Ulysse om met de maximale puntenbuit (65) aan de finish te komen. Jeroen Dubbeldam moest tevreden zijn met 25 punten en de 26ste plek op BMC Zenith Sfn.

Jeroen Dubbeldam legde zondagavond met BMC Quality Time Tn (Quantum x Cantus) beslag op de zevende plaats in het Championat van Wenen. In de barrage van het tot 1,55 meter hoge parcours maakte de nationaal kampioen uit Weerselo twee springfouten. Jos Lansink met Prestige de Lannay (twaalfde) en Gerco Schröder met Eurocommerce California (zeventiende) maakten een sprinfgfout in de eerste ronde. De zege was voor de Braziliaan Alvaro Miranda met AD Ashley Drossel Dan.

Jeroen Dubbeldam werd eerder op de zondag met BMC Wizzerd Tn negende in een wedstrijd over 1,45 meter voor de Small Tour. Net als Jos Lansink met Wiseguy (twaalfde) en Gerco Schroder met Eurocommerce London (dertiende) bleef hij foutloos.

Foto Jeroen Dubbeldam met BMC Quality Time Tn van www.fototrailer.nl

Meer Springen

AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)