Beau Vos kan nog genieten

EIBERGEN - Zes jaar lang heeft Beau Vos mogen genieten van haar Enjoy It, de elfjarige en geheel NRPS-gefokte nakomeling van Bachelor (x Ed King Hill). Enkele weken geleden verkocht ze de elfjarige bruine ruin aan de momenteel meest talentvolle Duitse amazone onder 21 jaar. De 23-jarige Eibergse: "Ik wilde hem helemaal niet kwijt, maar er werd zoveel geld geboden dat ik wel moest. Als je een eigen handelsstal hebt zoals ik, dan moet je zo'n beslissing soms wel nemen."  

En dus ontbrak de combinatie Beau Vos-Enjoy It recent in Hengelo in de finale van de strijd om de Twente Cup, waarvoor ze zich al in de openingsrubriek in Lonneker (zie foto) had geplaatst. "Ook heel jammer", vindt de uitbaatster van Skyline Horses nog steeds, "maar het is niet anders. Enjoy It liep de laatste tijd heel goed in de ZZ en er waren meer mensen die echt belangstelling voor hem hadden. Als je net voor jezelf begonnen bent, blijf je nog een beetje de ponyruiter en de junior die zijn paard nooit wil verkopen. Maar langzaam word je vanzelf duidelijk dat je voor jezelf werkt en soms wel moet."

Voor Beau Vos was Enjoy It het eerste paard na haar ponytijd. "Hij kon nog niet zoveel toen ik hem als vijfjarige kreeg. Ik heb hem zelf opgeleid. En toen Topas kreupel raakte, werd hij mijn eerste paard." Eind 2010 startte het duo in het Hengelose Expo Center voor het eerst samen in een Grote Prijs. Het leverde meteen een knappe tweede plaats op, nadat in het slotdeel van het barragetraject een balkje viel.

In Hengelo reed ze onlangs onder meer met de achtjarige Wonderchild, die ze in eigendom heeft met Hank Melse en die ze eveneens zelf opleidde. Bovendien kan ze inmiddels weer beschikken over Popas (v. Topas) die na een kleine twee jaar blessureleed helemaal terug is. Beau Vos: "In 2009 won hij de ZZ in Hengelo, maar daarna verstapte hij zich. De volgende dag had hij een dik been. Daarna liep het gewoon niet goed meer, maar niemand wist wat hij precies had. Nadat hij een jaartje in de B en de L had gelopen, snapte hij blijkbaar dat hij weer moest."

Ook heeft ze redelijke verwachtingen van de zevenjarige Robby's Z Ulisina, het paard van haar vriend Robert de Groot die een groothandel bestiert voor zijn eigen ruitersportmerk Robby's. Het heeft er dus alle schijn van dat Beau Vos ook na het vertrek van Enjoy It volop van de paardensport kan blijven genieten.

Meer Springen

»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)
»
Thijmen Vos was goed in vorm tijdens het CSI in Riesenbeck. De ruiter uit Wierden boekte donderdag een fraaie zege over 1,40 meter op tijd met zijn... (25-05-2025)
»
MARTOFTE – Mart IJland boekte donderdag een mooie zege tijdens het concours in het Deense Martofte. Met de tienjarige bruine ruin Phenix van de... (25-05-2025)