Josta van Straaten klopt A-kader

WIERDEN - Josta van Straaten was zaterdag tijdens springwedstrijden voor pony's in De Vossenbos twee leden van het nationale A-kader royaal de baas. Met Fury troefde de amazone uit Den Ham in de klasse ZZ zowel Amke Bekhuis als Leontine Bruin af. Met precies drie seconden achtersatand op Van Straaten eindigde Bekhuis als tweede met Temptation, met Matchello leverde ze zelfs 5,6 seconde in ten opzichte van de glorieuze winnares. Bruin finishte als vierde met Scapa Sb.

Ook in de klasse Z moest Amke Bekhuis zich gewonnen geven. Met Caharel was ze 0,25 seconde te langzaam om Sam van Ooyen met Abbey-Road van de eerste plek af te houden. Micky Morssinkhof verzekerde zich met Osborne van de derde plek.

Ties Rothstegge was de sterkste in de gecombineerde klasse M/Z (C). Met Quickstar liet de nationaal kampioen alle tegenstanders achter zich. Coen Kerbert met Snow Lips en Rianne Dijkers met Berkhof's Fly gaven nog het best partij.

In categorie van de klasse M was Jesse Seiger niet te stuiten. Met Pitch Pine snelde hij naaste belager Vera van Winkoop met James Bont bijna vier seconden vooruit. Wout Kuiphuis werd derde met Veronique.

Eva Oude Wolcherink bleef met Valentina in de klasse L (DE) Koen Wiefferink met Van Gogh net voor. De derde plek was hier voor Jolien Wichers Schreur met Maxime. Jet Klein Breteler pakte de winst in categorie C met Daya door als enige foutloos te blijven. Bas Haarhuis met Leon en Rosa Voortman met Balou volgden als nummers twee en drie. Tessa Beverdam stuurde Sjouke onbedreigd naar de toppositie in categorie AB. Ook Myrthe IJland met Jawah en Mart IJland met Cupido liepen seconden achterstand op.

Anke Booyink besliste de strijd in de klasse B (DE) in haar voordeel. Met Zodianne verdiende ze 54 stijlpunten, twee meer dan Eva Oude Wolcherink met Casper en drie meer dan Dewi Gorter met Elmo. Bram Borghuis zette categorie C naar zijn hand met Mauru (50,5). Jessie Wiefferink werd met White Diamond tweede (50) en met Sugar Pine derde (49,5). Matt IJland boekte een dubbele zege in de klasse B (AB). Met Freddy en Sissy werd hij beloond met 51 en 50 punten. Hij had het meest te duchten van Esmé Ekkelkamp, die met Never Knows Sandy tot 48,5 punt kwam.

Meer Springen

»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)
»
Ze waren alle drie nog maar twee jaar jong, toen ze voor het eerst op een pony werden gezet. Zeven jaar later deden ze stuk voor stuk al ervaring op... (14-04-2025)
»
Jennifer Munsterhuis kende een geslaagd weekend bij het CSI1* in het Italaanse Busto Arsizio. Met haar negenjarige vosmerrie Pebble Beach (v. Arezzo... (13-04-2025)
»
Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij liefhebbers van de paardensport ... (13-04-2025)
»
Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij paardensportliefhebbers in de... (13-04-2025)
»
Alweer vijf jaar is Hessel Hoekstra de topruiter van Stal Wiefferink in Wierden. Een samenwerking die al resulteerde in mooie successen. Tijdens het... (12-04-2025)
»
Het succes van haar paard Imagine met Kim Emmen in 2024 galmt voor Conny Viscaal ook het jaar erop nog behoorlijk na. In Den Bosch werd de door haar... (11-04-2025)
»
KRONENBERG - Hessel Hoekstra is het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg goed begonnen. De ruiter van Stal Wiefferink legde in de eerste kwalificatie... (10-04-2025)
»
Met Michael Greeve, Willem Greve, Hessel Hoekstra, Marc Houtzager en Gerco Schröder als kartrekkers mag het concours van Het Twentse Ros zich in de... (10-04-2025)
»
HAAKSBERGEN – Steven Veldhuis liet zich woensdag van zijn sterkste kant zien tijdens de tweede editie van het midweekse Sectolin Springen bij de... (10-04-2025)
»
Voorzitter Jos Brinkman kijkt uit naar een opnieuw succesvolle editie van het concours van Het Twentse Ros uit Albergen. Het evenement wordt van... (09-04-2025)
»
BASEL - Willem Greve eindigde zondag in zijn  eerste finale van de strijd om de Wereldbeker springen op een heel mooie zevende plaats. De nationaal... (06-04-2025)
»
BASEL - Hoewel Willem Greve en Kim Emmen in het basisparcours van het tweede onderdeel van de wereldbekerfinale in Basel een springfout kregen... (04-04-2025)
»
ERMELO –De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft springpaard Imagine vastgelegd. De twaalfjarige ruin (v. Cassini Gold) van de eigenaren Conny... (04-04-2025)
»
BASEL - Willem Greve begon zijn eerste wereldbekerfinale donderdag met de vijftiende plaats in het eerste onderdeel, een wedstrijd op snelheid en... (03-04-2025)
»
BASEL – Willem Greve bijt donderdagavond in Basel tijdens zijn eerste deelname aan de finale voor de Wereldbeker springen het spits af voor Nederland... (03-04-2025)