Goud Ties, zilver Job Rothstegge

ERMELO - Sanne Thijssen (Baarlo) leek er met haar pony Ryan met de overwinning vandoor te gaan in de klasse Z cat. C. Maar Ties Rothstegge (Weerselo) wist zijn pony Quickstar nog net een fractie sneller rond te sturen. In een tijd van 30,51 seconden pakte hij de overwinning. De derde prijs ging naar Hessel Hoekstra (Lelystad) met Casper. (bron:KNHS)

"We kwamen in zowel het basisparcours als in de barrage wat langzaam op gang, maar uiteindelijk kregen we beide malen wel het goede ritme te pakken. Ik vond het basisparcours knap lastig door de moeilijke afstanden", vertelde Ties Rothstegge na afloop van de winnende rit. Het was niet de eerste maal dat Ties in Ermelo op de hoogste trede van het ereschavot mocht plaatsnemen, want afgelopen zomer zegevierde hij in deze klasse op de Hippiade. Ties reed met de zevenjarige Quickstar een zeer snelle barrageronde. "Ik wist dat ik met vier barrageruiters op zeker in de prijzen zat, dus besloot ik voluit de gaan rijden. Dat lukte in het begin van het parcours moeilijk, maar ineens leek het alsof het vanzelf ging en konden we iedere wending heel kort rijden. Het was echt voor mij alles of niets", vertelde Ties, die extra gemotiveerd van start ging om kampioen te worden omdat zijn broer Job eerder die dag reeds tweede was geworden. "Dat heeft me toch wel een extra stimulans gegeven", aldus de 13-jarige scholier aan het Twents Carmel College in Oldenzaal, die in plaatsgenoot Jeroen Dubbeldam zijn idool ziet.

Job Rothstegge (Weerselo) kwam met Twinsy net te kort op winnaar Raymond Redder uit Staphorst met de 16-jarige pony Black Magic en werd tweede, voor Tatum Scheich (Harkstede) met Esprit.

Aniek Wolfkamp (Zuna) haalde met Pitchoun De Civry het brons op in de klasse L (categorie D/E). Uiteindelijk bleek Cris Tonies (Oss) met de bonte Tick Tock Two Tone de snelste en kon zich laten huldigen tot KNHS-kampioen in deze klasse. Mel Thijssen (Baarlo), dochter van international Leon Thijssen, had met Rody bijna een volle seconde langer werk en werd tweede. (Bron KHNS)

Meer Springen

SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)