Don Willemsen maakt de dienst uit

ALMELO - Don Willemsen was zaterdag met Satchmo de sterkste in beide rubrieken voor de klasse M tijdens de eerste outdoorwedstrijd van het jaar in Almelo. In het klassiek op tijd bleef de Nijverdaller Tamara Zonnebeld met Wonderboy D 0,8 seconde voor en eindigde Jacques Wilmink met Bujwawies op grote afstand als derde. Willemsen versloeg in de wedstrijd over twee fasen Lieselot Boll met Zoë met precies eenhonderdste seconde verschil. Dit keer pakte Susan Bevelsborg met Rose de derde positie op 0,42 seconde van Willemsen.

In de klasse L kopieerde Colin Reinders het succes van Willemsen. Met Boeing R triomfeerde Reinders in beide rubrieken voor Lieselot Boll met Clever. De derde plaatsen waren voor Vincent Geerink met Cees in het klassiek en voor Rob Scherphof met Annebel in het twee fasenspringen.

De belangstelling in de klasse L was een dag later zo groot, dat de organiserende Looleeruiters dubbele prijzen moest verdelen. Yo-Ann Kuipers was met HOK's Red Bull de rapste van allemaal in de klassieke rubriek, waarin ook Caily Oude Groeniger met Queen Wg een eerste prijs mocht afhalen. De tweede posities waren voor Lindy Stuivenberg met Tivoli en Iris Oude Ophuis met Bas. Joost Luttikhuis met Bo en Bas van der Aa met Carbid grepen de derde plekken.
Dirja Veneberg verraste met Aqua Solid Bernesse de concurrentie met de snelste rit in de klasse L over twee fasen. Ze was ook sneller dan Gert-Jan Bruggink met Rosanna, die desondanks eveneens een eerste prijs ontving. Anne Smit met Watson en nogmaals Bruggink met Umeunig vormden het tweede duo, Stefan Oude Weernink met Blue Curaqao en Marjolein de Vries met Umbroso nestelden zich op de derde posities.

In de klasse B streden twee groepen om de prijzen op zowel een klassiek als een progressief parcours. In de eerste groep was Anouk Westerd superieur in het klassiek en eindigden Hans Wulferink met Crescendo en Chantal Willighuis als tweede en derde. In de tweede groep scoorde Bertine Laarman met Chantoburga het hoogst, gevolgd door Marjolijn Stam met Always Gold en Mirjam Nijhof met Royal Dutch. 

Hilde Heesink stuurde Compagnon naar een afgetekende zege in het twee fasenspringen voor de eerste groep, waarin haar clubgenote Anne-Lotte Tijhuis van de Molenruiters nog het best tegenstand bood. Karin Haarkamp was met Unforgettable goed voor plek drie. Richelle Gaalman en Sheetan beslisten de tweede groep in hun voordeel met Linda Klaassen met Babich en Lauren van den Berg op de volgende ereplaatsen.  

Foto Don Willemsen met Satchmo van www.fototrailer.nl 

Meer Springen

VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)
Voor Emma Sophia Spanko ging in het tweede weekend van mei een droom in vervulling. Nog young rider mocht ze in het Belgische Lier voor Tsjechië in... (28-05-2026)
DENEKAMP – Jesse Berkers bleef zaterdag met Qornets Pleasure de complete concurrentie voor in de eerste Grote Prijs van Outdoor Denekamp over 1,30 en... (27-05-2026)
Na zijn twee oudere broers, de tweeling Ben en Wim, houdt ook Gerco Schröder zich steeds meer bezig met de begeleiding van vooral veelbelovende jonge... (27-05-2026)
DENEKAMP – Stijn Roelink met Diamond in de klasse over 1,35 meter en Merle Bodde met Just Kharley over 1,30 meter mochten zich afgelopen weekend in... (27-05-2026)