Schuttert boekt mooiste triomf ooit

HICKSTEAD - Eén van de absolute klassiekers in de springsport is de Grote Prijs van Hickstead, die bekend staat onder de naam King George V Gold Cup. In de Britse springsport wordt er een vergelijkbare waarde aan toegekend als in de volbloedwereld aan het winnen van de Derby. Deze wedstrijd, met 66.000 euro voor de winnaar, werd een prooi voor Hendrik Jan Schuttert (Stegeren) met de schimmelmerrie Cerona HS (foto).

Alle grote namen uit de geschiedenis van de mondiale springsport komen voor op de lijst van winnaars, zoals David Broom, Harvey Smith en John Whitaker.
Negen combinaties plaatsten zich vandaag voor de barrage, onder wie de Duitsers Ludger Beerbaum met Chiara, Philipp Weishaupt met Catoki en de Française Marie Hecart met Myself de Breve. In de barrage ging Hendrik-Jan Schuttert als één na laatste van start en realiseerde hij de snelste tijd. Na hem kwam nog Ludger Beerbaum, maar op de eindstreep kwam de Duitser bijna viertiende seconde te kort.

"Dit is een schitterende overwinning en met afstand de mooiste ooit. Ik ben pas 22 jaar, sta aan het begin van mijn carrière en dan nu al een echte klassieker op mijn naam schrijven is echt ongelooflijk! Bovenal ben ik trots op mijn schimmel Cerona, een dochter van Celano, die werkelijk enorm haar best deed en niet alleen voluit durfde te gaan, maar ook nog eens met de hoogte van de hindernissen speelde. Echt, dit is een droom die waarheid is geworden, het winnen van de Grote Prijs van Hickstead", aldus een beduusde Hendrik Jan, die eerder dit jaar met Cerona ook al de Grote Prijs van Kopenhagen op zijn naam schreef.

Hij vervolgt: "In de landenwedstrijd liet ik in de eerste ronde zelf een steekje vallen. In de tweede manche was er niets aan de hand en vandaag sprong ze helemaal fantastisch. Ze is geweldig in vorm en ook na alle zware wedstrijden van de laatste weken blijft ze super springen. Het gaat nog net zo gemakkelijk als weken geleden. Ze heeft ongelooflijk veel energie, heel apart. Natuurlijk ben ik nog niet overal geweest, maar eerlijk gezegd ben ik tot nu toe nog geen parcours tegengekomen waar ze niet overheen kan."

Op zondagochtend legde Albert Zoer (Echten) met Sam beslag op de tweede plaats in een internationaal springparcours met joker, terwijl op zaterdag Albert Voorn (Evertsoord) met Eurocommerce Lexington na barrage vierde werd in een rubriek met hindernissen met een hoogte van 1,50 meter (Aangevuld bericht van KNHS).  

Meer Springen

HELLENDOORN – Amazones domineerden vrijdag in de strijd om de Grote Prijs van Jumping Outdoorn Hellendoorn. Slechts twee mannelijke deelnemers... (11-09-2026)
HELLENDOORN – Steven Veldhuis ontpopte zich donderdag tot de grote man op de tweede dag van Jumping Outdoor Hellendoorn. De Haaksbergenaar veroverde... (11-09-2026)
RIJSSEN – De laatste editie van de TCN Jumping Tour van dit jaar leverde dinsdag een unieke ontknoping op. De toprubriek om de ‘kleine’ Grote Prijs... (09-09-2026)
HOEVELAKEN  - Hessel Hoekstra en Jessie Wiefferink waren zaterdag zeer succesvol tijdens het concours van de rijvereniging De Laak in Hoevelaken. (08-09-2026)
AVENCHES – Thijmen Vos leverde zaterdag een puike prestatie in het Zwitserse Avenches. In de rubriek over 1,50 meter met barrage reed de Wierdenaar,... (07-09-2026)
LANGEVEEN – Het kon zondag niet op voor Mayke Leusink. Het misschien wel grootste talent uit deze contreien reed twee keer naar de eindzege in de... (07-09-2026)
LANGEVEEN – Lars Schröder bevestigde vrijdag zijn goede vorm door met zijn 12-jarige vosruin EIC Ambiance du Signeur de zege op te eisen in de... (05-09-2026)
VEENINGEN – Hessel Hoekstra lijkt dit jaar een abonnement te hebben op het winnen van een Grote Prijs. Zondag deed hij het voor de derde jaar op rij... (30-08-2026)
ERMELO - Steven Veldhuis veroverde vrijdag met Pardi de nationale titel bij de zesjarige sportpaarden. In de finale van de strijd om de Van Santvoort... (29-08-2026)
ERMELO – De KNHS heeft besloten het contract met bondscoach Wout-Jan van der Schans dat eind dit jaar afloopt, stop te zetten.  (28-08-2026)
LATTROP - Jan Roelink uit Lattrop, tientallen jaren een zeer gewaardeerd nationaal jurylid bij hippische evenementen, is maandagochtend op 84-jarige... (25-08-2026)
VRIEZENVEEN – Het voor dinsdagavond 25 augustus geplande masterspringen bij Horse Centre Twente in Vriezenveen gaat niet door. In verband met... (24-08-2026)
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voelt zich prima thuis in Tubbergen. Met zijn VDL Mindset ES zegevierde de ruiter uit Enter zondag in de strijd om de... (23-08-2026)
Lars Schröder met Orlando.
TUBBERGEN – Lars Schröder eiste zaterdag de zege op in de ‘kleine’ Grote Prijs tijdens Hippisch Geesteren. Op het parcours over 1,35 meter met... (22-08-2026)
ERMELO – Wesley Mulder was zaterdag dicht bij de zege in de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* Ermelo. Met C-Livia RV Z eindigde hij als tweede... (22-08-2026)
TUBBERGEN – Drie weken nadat ze in Lattrop al veel indruk maakte, imponeerde Mayke Leusink met haar tienjarige topmerrie Galobke Z (v. Guidam Sohn)... (21-08-2026)
AKEN – Voor Willem Greve zit het WK springen in Aken er op. In de tweede ronde van de landenwedstrijd maakte Greve al op de eerste hindernis een... (21-08-2026)
AKEN - De springruiters van TeamNL zijn er bij het WK in Aken niet in geslaagd om een Olympisch ticket voor de Spelen van Los Angeles te bemachtigen. (20-08-2026)
TUBBERGEN – Het tempo dat Isabel Starke donderdag met haar tienjarige bruine merrie Lellebel (v. Eldorado van de Zeshoek) hanteerde in de rubriek... (20-08-2026)
ERMELO – Jessie Wiefferink leverde woensdag een puike prestatie tijdens het CSI2* in Ermelo. Met de achtjarige voshengst New Pleasure VDL zegevierde... (20-08-2026)