Promotie voor Jos Brinkman

ALBERGEN – Parcoursbouwer Jos Brinkman uit Albergen is aan de ‘Aachen school of Course Design’ gepromoveerd tot internationaal parcoursbouwer voor de Fédération Equestre Internationale (FEI) op niveau 3. Brinkman doorliep de cursus samen met zijn landgenoot Henk Linders, waardoor nu acht Nederlanders als parcoursbouwer mogen optreden bij internationale springevenementen die vallen onder verantwoordelijkheid van de FEI. 

“Hier ben ik erg blij mee”, aldus een enthousiaste Jos Brinkman. “Dit is altijd mijn doel geweest, sinds ik wat serieuzer met de parcoursbouw ben bezig gegaan. Vorig jaar had ik al naar de cursus gekund in Calgary, maar dat zou een heel kostbare onderneming worden. Nu in Aken kon ik er met de auto naar toe, dat viel te doen.”

De cursus was pittig, vindt Brinkman, die in de regio alleen Wierdenaar Marinus Vos op gelijke hoogte weet. “Vooral omdat alles in het Engels ging. Ik begrijp die taal wel redelijk en kan me ook behoorlijk verstaanbaar maken, maar het vergt wel enorm veel concentratie. Bovendien is het echte tekenen in Duitsland heilig en ook dat was even wennen omdat we hier altijd alles op de computer doen. Maar het is gelukt, heerlijk.”

De ‘Aachen school of Course Design’ werd in 2004 opgezet door de internationaal vermaarde Duitse parcoursbouwers Prof. Arno Gego en Olaf Pedersen en Leopoldo Palacios uit Venezuela, Honorary Vice-President van de FEI.

Brinkman die docent is bij de opleiding paardenhouderij van AOC Oost in Enschede, doorliep de cursus in Aken gedurende zes lange dagen waarbij theorie, het tekenen van parcoursen en het daadwerkelijk bouwen in de praktijk de hoofdmoot vormden. Vooral de uitleg over keuzes voor bepaalde lijnen in het parcours en de afstanden van de hindernissen onderling waren daarbij van belang.

Brinkman geniet als parcoursbouwer al grote bekendheid in Oost-Nederland en is bijvoorbeeld sinds jaar en dag verantwoordelijk voor de ontwerpen van tal van regionale springconcoursen, waar hij meestal assistenten onder zijn hoede heeft. Zo is Jos Brinkman verantwoordelijk voor de parcoursschetsen van Jumping De Driehoek in Stegeren, de Almelose Ruiterdagen, de Twentse Ruiterdagen in Saasveld, van de rubrieken voor de jeugd tijdens Indoor Twente in Enschede (voorheen Hippisch Hengelo) en bij concoursen als in zijn woonplaats Albergen, Hardenberg, Zuidbroek, Ambt-Delden en (als assistent) bij Indoor Wierden.

Ook bouwt hij al vele jaren tijdens het CSI Twente, waar hij ook al samenwerkte met de vermaarde Olaf Pedersen.

 

Zien we Jos Brinkman nu in de toekomst ook terug als hoofdparcoursbouwer van het CSI Twente in zijn eigen gemeente?

“Het zou natuurlijk geweldig zijn als me die eer over een paar jaar gegund zou worden. Er is niks mooier dan op zo’n niveau mogen bouwen in je eigen omgeving.”

Met de FEI-promotie van Brinkman wordt de kwaliteit van de hippische springsport in Oost-Nederland nog maar eens onderstreept. Brinkman mag nu op alle internationale hippische evenementen bouwen tot en met het niveau van vijf sterren. Alleen de Olympische Spelen zijn voor Brinkman nog een brug te ver. Daarvoor heeft hij niveau 4 van de FEI nodig, ook wel de O-status genoemd. Dat is in ons land vooralsnog alleen Henk-Jan Drabbe, Louis Konickx en Rob Jansen (onder meer CSI Twente) gegeven.

Foto Jos Brinkman van Alexander Kamp

Meer Springen

»
HAAKSBERGEN – Een noodlottige misstap in de wei heeft plotseling een einde gemaakt aan het leven van de 21-jarige tophengst Carambole (v. Cassini I x... (07-07-2025)
»
AKEN –Het EK springen in La Coruna gaat alsnog aan de neus van Hessel Hoekstra voorbij. De reservecombinatie Michael Greeve en Denver schuift door... (06-07-2025)
»
AKEN – Hessel Hoekstra is zijn eerste CHIO Aken begonnen met een vorstelijk optreden. De ruiter uit Enter opende het toernooi dinsdag met een keurige... (02-07-2025)
»
OMMEN - Zoveel inschrijvingen van deelnemers dat het toezeggen van de ruiters bijna een grotere opgave is dan het organiseren van het internationaal... (01-07-2025)
»
ERMELO – Bondscoach Wout-Jan van der Schans heeft Willem Greve en Hessel Hoekstra aangewezen als deelnemers aan het Europees kampioenschap springen,... (30-06-2025)
»
KRONENBERG – Jeroen Dubbeldam hoefde zondag in de strijd om de Grote Prijs De Peelbergen over 1,45 meter met zijn tienjarige bruine ruin Kentucky N (... (30-06-2025)
»
HEETEN – Jarno Hesselink was zaterdag niet te kloppen in de rubriek over 1,30/1,35 meter met twee fasen tijdens het concours hippique in Heeten. Met... (30-06-2025)
»
BOEDAPEST - Met de derde plaats in de halve finale in Boedapest plaatsten de springruiters van TeamNL met Gert-Jan Bruggink in de gelederen, zich... (27-06-2025)
»
ENTER – Hessel Hoekstra voelt zich vereerd dat hij net als nationaal kampioen Willem Greve deel mag uitmaken van het team, dat Nederland van dinsdag... (27-06-2025)
»
ALMELO – De strijd om de Grote Prijs van de Almelose Ruiterdagen eindigde zaterdag in een fraaie zege voor Kim Bekhuis. Met haar elfjarige bruine... (21-06-2025)
»
ROTTERDAM - De springruiters van TeamNL boekten een fantastische overwinning in de derde wedstrijd van de FEI Longines League of Nations van dit... (20-06-2025)
»
ALMELO – Hessel Hoekstra sloeg tijdens de Almelose Ruiterdagen meteen twee keer toe op de eerste dag van de wedstrijden voor paarden. Met Kratos won... (17-06-2025)
»
VRAGENDER – De eerste drie dagen van Outdoor Gelderland leverden evenveel Twentse zeges op. Joanne Wes won woensdag de rubriek over 1,35 meter voor... (13-06-2025)
»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)