Bjorn Egberink verder bij Peter Geerink

BORNE/DIEPENHEIM - Bjorn Egberink (links op de foto) zet zijn loopbaan als springruiter voort op stal bij Peter Geerink (rechts) in Diepenheim. De ruiter uit Holten begint officieel per 1 januari fulltime voor zijn nieuwe werkgever, maar rijdt al zondag enkele paarden voor Geerink tijdens het indoorconcours in Ambt-Delden. Egberink is sinds april 2009 actief voor Stoeterij De Hemmelhorst van de familie Boomkamp in Borne.

Bjorn Egberink: "Voor mijn ontwikkeling is het denk ik goed deze stap te maken. Het is de bedoeling dat ik geregeld naar internationale wedstrijden ga en diverse twee sterrenconcoursen rijdt. Bij Peter speelt zich veel handel af en ik zal dus ook veel verschillende paarden onder het zadel krijgen. Daar kan ik weer het nodige van leren. Dat heb ik eerst drie jaar bij Ben Schröder gedaan en vervolgens bijna vier jaar bij Boomkamp. Ook in Borne heb ik een prima periode beleefd en het erg naar de zin gehad. Het was aanvankelijk bedoeling dat ik thuis nog wat meer ging doen, maar dat is ook allemaal niet zo gemakkelijk. Ik krijg nu deze kans en die moet ik maar grijpen, vind ik. We gaan er het beste van maken."

Peter Geerink is blij met de komst van Bjorn Egberink. De geboren Harbrinkhoeker kan zich daardoor meer met de gang van zaken op stal en de handel bemoeien. "Of ik zelf nog veel op concours ga, weet ik nog niet. Dat hangt ervan af hoe alles gaat lopen. We bekijken dat in alle rust."

Joost Boomkamp van Stoeterij Hemmelhorst deelt mee dat de andere stalruiter Harrie Wiering een groot gedeelte van de (concours)paarden van Bjorn Egberink overneemt. Voor het opleiden van een selectie van de jongste (3-jarige) paarden wordt nog een parttime ruiter gezocht.

© Willem Pfeiffer/Hippisch Twente

Meer Springen

»
Vorig jaar was ze er vanwege vakantie niet bij, maar bij de komende editie van Hippisch Geesteren hanteert ze weer enthousiast haar camera. Els ten... (21-08-2025)
»
TUBBERGEN – Albert Nijhof sloeg woensdag een dubbelslag in de toprubriek van Hippisch Geesteren, dat voor het eerst wordt gehouden bij de BWG Stables... (20-08-2025)
»
Al sinds 1 januari 1973 is Rudy Maathuis een trouw lid van Sint Joris. Hij is zo aan de vereniging verknocht, dat er nooit vergeefs een beroep op hem... (20-08-2025)
»
In navolging van de Almelose Ruiterdagen, de Schröder Masterclass én de KNHS omarmt ook Hippisch Geesteren het razendsnel in populariteit groeiende... (19-08-2025)
»
Al tientallen jaren is Marian Boerman een zeer gewaardeerde verschijning bij concoursen binnen de gemeente Tubbergen. Dat is ze nog steeds, ook nu ze... (18-08-2025)
»
Hippisch Geesteren brengt van woensdag 20 tot en met zondag 24 augustus vijf dagen lang vanaf 8.00 uur springsport op alle niveaus. Dit keer dus voor... (17-08-2025)
»
Bij het momenteel ontbreken van een voorzitter verdeelt Rob Scherphof de taken van preses van PSV Sint Joris samen met de andere bestuursleden Robert... (16-08-2025)
»
STEGEREN – Steven en zoon Stef Veldhuis heersten vrijdag in de hoogste rubrieken tijdens het concours van de Heideruiters op de terreinen van de... (16-08-2025)
»
TUBBERGEN – De Schröder Masterclass is een garantie voor spektakel. De 24ste editie van het evenement op het Tubbergse stadhuisplein voor de... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het plein voor de Pancratius Basiliek in Tubbergen was op de maandag tijdens de Schröder Masterclass gebruikelijk het domein voor de... (12-08-2025)
»
HOUTEN – Amke Bekhuis presteerde zondag uitstekend met de tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* in Houten. Met haar tienjarige... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het venijn in de strijd om de Ladies Cup tijdens de 24ste editie van de Schröder Materclass zat zaterdag weer eens in de... (10-08-2025)
»
Organisaties van sportieve evenementen drijven doorgaans in hoge mate op de inzet van vrijwilligers. Ze vormen vaak het cement van het bouwwerk, dat... (09-08-2025)
»
HOUTEN – Gerco Schröder is aardig op dreef bij het CSI in Houten. Met zijn negenjarige vosruin Chactula PS (v. Exelero 2) bezette hij vrijdag de... (08-08-2025)
»
DUBLIN – Willem Greve won vrijdag met de foutloos gebleven springruiters van TeamNL met overmacht en overtuiging de landenwedstrijd van het... (08-08-2025)
»
Hij moest er aardig wat jaren op wachten, maar in 2024 mocht Bas van der Aa zich als winnaar laten huldigen van de Schröder Masterclass, waar hij al... (08-08-2025)
»
Terwijl de ruitertop zich opmaakt voor spectaculaire sport is er op dinsdagmiddag (12 augustus bij de Schröder Masterclass volop ruimte voor jonge... (07-08-2025)
»
HAAKSBERGEN – Eric ten Cate liet er woensdag geen misverstand over bestaat wie de sterkste was in de hoogste klassen tijdens het Sectolin springen in... (07-08-2025)
»
Legendarisch. Zo mag het traditionele ruiterbal inmiddels wel worden genoemd. Elk jaar barst het feest los, na afloop van de Grote Prijs van... (06-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)