Corbeek en Olthof maken dienst uit

SAASVELD - Jeanette Corbeek en Peter Olthof maakten maandagavond de dienst uit tijdens de kampioenschappen van Kring Twente voor de klassen Z en ZZ. Het duo bezette de eerste vijf plaatsen in het klassement van de gecombineerde wedstrijd. Corbeek pakte met de tienjarige Warina de kringtitel in de ZZ en was ook de snelste van de totale rubriek. Olthof werd met Aloubet kampioen in de Z. 

Een grieperige Jeanette Corbeek had het maar druk maandagavond. Ze startte liefst vier paarden en mocht met drie daarvan terugkomen voor de barrage. Met behulp van Gonnie Velstra en Diane Smienk, eigenaresse van Bugatti, hield ze het tempo bij de wisseling van haar paarden er aardig in. Om vervolgens opgetogen vast te stellen dat ze een bijzonder geslaagde avond had gehad. "De paarden sprongen ook in Veendam allemaal al goed. Dit zijn voor mij mooie trainingsrondjes, ik kon lekker oefenen. En het leek erop dat ze nog steeds in vorm waren, niet? Een nieuw jaar, een nieuwe ronde en nieuwe kansen. Winnen is altijd leuk."

Olthof pakte in de wedstrijd met de eerder door Steven Veldhuis gereden Agossi ook de derde plek, Corbeek met Landjonker de vierde en met Bugatti de vijfde. Bugatti gaf ze niet echt de sporen. "Dat is een beestje van zeven in opleiding, die heb ik niet plat gelegd. Maar het is er wel eentje die straks een tandje hoger kan. Landjonker en Warina (beide eigendom van Van de Vorm, red) zijn al wat meer routiniers. Toch had ik niet verwacht dat het zo goed zou gaan. Maar vooral met Warina liep elk bochtje gewoon direct. Die had eerst een hackamore, maar rijdt nu met een ander bitje en dat voelt super. Landjonker heeft altijd wat meer tijd nodig. Die hangt wat langer in de lucht. Warina is na een hindernis zo weg."

Peter Olthof zette in Saasveld zijn goede start van het nieuwe jaar voort. "Tot nu toe loopt het geweldig. Maar het wordt ook wel een keer weer minder. Dus geniet ik hier maar even van."

Op de foto Jeanette Corbeek met Landjonker

Uitslagen kampioenschappen Kring Twente

Meer Springen

»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)
»
Thijmen Vos was goed in vorm tijdens het CSI in Riesenbeck. De ruiter uit Wierden boekte donderdag een fraaie zege over 1,40 meter op tijd met zijn... (25-05-2025)
»
MARTOFTE – Mart IJland boekte donderdag een mooie zege tijdens het concours in het Deense Martofte. Met de tienjarige bruine ruin Phenix van de... (25-05-2025)
»
ERMELO - De springruiters van TeamNL met Willem Greve en Hessel Hoekstra in de gelederen eindigden vrijdag in de prestigieuze wedstrijd voor de... (23-05-2025)
»
HAAKSBERGEN – Steven en Stef Veldhuis stalen afgelopen weekend de show tijdens Sectolin Jumping Haaksbergen met samen liefst vijf zeges. Vader Steven... (20-05-2025)
»
KESSEL – Bas van der Aa schreef zaterdag tijdens het CSI3* Jumping Peel & Maas International in het Limburgse Kessel op fraaie wijze de... (19-05-2025)
»
KESSEL – Amke Bekhuis reed op de eerste dagen van Jumping Peel & Maas International in Kessel goed vooraan mee. In beide rubrieken over 1,40... (17-05-2025)
»
WIERDEN – Jennifer Munsterhuis vertolkte na donderdag ook zaterdag een hoofdrol tijdens het meiconcours van De Eschruiters in Wierden. Met opnieuw... (11-05-2025)
»
WIERDEN – Hessel Hoekstra en Wesley ter Harmsel van Stal Wiefferink sprongen er donderdag uit in de hoofdrubriek over 1,40 meter op de eerste dag van... (09-05-2025)