Makkinga tweede in GP Drachten

DRACHTEN - Anne-Liza Makkinga moest zondagmiddag tijdens de Grote Prijs van Drachten met Waikiki (foto) alleen buigen voor de Duitser Joachim Heyer met Poggy. De Ommense had 34,06 seconde nodig voor de barrage, waarin Heyer na 33,80 seconde door de finish kwam. Bjorn Egberink eindigde met Zidane als vijfde na een springfout in de extra omloop.

Parcoursbouwer Jos Brinkman had een pittig traject uitgestippeld, waarbij de toegestane tijd nogal eens werd overschreden. De Grote Prijs ging voortvarend van start, want de nummers één en twee op de startlijst reden meteen nul, maar uiteindelijk bleek dat lastiger dan in eerste instantie leek. In de barrage zette Bjorn Egberink, in dienst van Peter Geerink, een schitterende rit neer met Zidane (v. Cavalier), maar helaas viel de balk op de laatste hindernis en werd hij vijfde.

Anne-Liza Makkinga nam al gauw de leiding over met Waikiki (v. Lovis Corinth), maar werd op het laatst geklopt door Joachim Heyer met Poggy (v. Passion). “Balen, als het uiteindelijk om slechts een paar tienden van een seconde verschil gaat! Maar ik ben toch super blij. Vorige week won ik hier de GMB-finale en gisteren won mijn vriend Mark Bunting hier de Small Tour. Het jaar begint dus heel goed en dat had ik wel even nodig.”

De amazone uit Ommen had vorig jaar een heel goed zomerseizoen, totdat twee paarden een peesblessure kregen en de hengst Montreux overleed. “Montreux kon dan niet meer het allerhoogste niveau aan, we stonden wel altijd vooraan in het 1,40 meter. Hij hield mij in vorm. Momenteel heb ik alleen nog maar Waikiki voor dit werk. Het is best zwaar voor haar, omdat zij in haar eentje nu de kar moet trekken, dus ook alle kwalificatieproeven moet lopen.”

De vorm is ook even weggeweest bij Waikiki, vertelt Anne-Liza Makkinga. “Toen Fred Lodewijks namens ICNN Drachten me belde of ik mee wilde doen in de CSI3*, heb ik hem zelfs bedankt. Ik zei tegen hem: ‘Ik ben niet zo in vorm en heb niet veel paarden, terwijl ik normaal vecht voor zo’n startplaats! Ik koos dus voor de CSI2*-wedstrijden dit weekend. Waikiki bokte weer op het voorterrein. Ze voelt zich weer goed, we zijn op de goede weg terug. Ik had me voorgenomen dat dit de laatste internationale wedstrijd van het indoorseizoen zou zijn, maar na vandaag kriebelt het weer. Ik ga toch weer op de kalender kijken wat er nog te doen is”, lacht de amazone.

UITSLAG GROTE PRIJS DRACHTEN

Meer Springen

»
ZUIDWOLDE – Twentse combinaties beleefden vrijdag een topdag tijdens het CH De Wolden. Liefst vier rubrieken leverden een zege op voor ruiters uit... (19-07-2025)
»
LA CORUNA – Kim Emmen en Willem Greve rukten vrijdag tijdens het EK in La Coruna op naar de posities veertien en vijftien in het individuele... (18-07-2025)
»
LA CORUNA – Mede door foutloze ritten van Willem Greve met Pretty Woman van ’t Paradijs en Kim Emmen met Imagine NOP steeg het springteam van... (17-07-2025)
»
BENTELO – Het concours van De Hagmolenruiters in Bentelo is komende weekend het decor van de eerste wedstrijd voor de Twentse grascompetitie. Het... (17-07-2025)
»
LA CORUNA – De Nederlandse springruiters zijn het EK in  het Spaanse La Coruna bescheiden begonnen. In de eerste kwalificatie van de titelstrijd... (17-07-2025)
»
RIESENBECK – De pas vijftienjarige Faye Louise Vos veroverde afgelopen weekend zilver met het nationaal juniorenteam tijdens het EK in Riesenbeck.... (14-07-2025)
»
RAALTE – Jarno Hesselink, eerder dit jaar al de beste indoor, zegevierde afgelopen weekend met No Mercy ook outdoor in de strijd om de regiotitel van... (14-07-2025)
»
OMMEN - Nog altijd revaliderend van zijn gebroken heup heeft Frank Schuttert het thuisfeest op CSI Ommen op zondagmiddag laten exploderen. Negen jaar... (13-07-2025)
Annelies Vorselmans met C. Kulottie W Z tijdens de prijsuitreiking en in actie. Foto's © Fototrailer
»
OMMEN – Annelies Vorsselmans duldde zaterdag tijdens CSI Ommen niemand in haar buurt in de finale van de Medium Tour over1,45 met winning round. Met... (12-07-2025)
»
OMMEN – Het missen van het EK springen vanwege een blessure van zijn toppaard Comthago VDL heeft vooralsnog geen negatieve invloed op de prestaties... (11-07-2025)
»
OMMEN – Tot en met zondag is Het Overijsselse Ommen 430 internationale springpaarden rijker. Alle deelnemende ruiters uit binnen- en buitenland zijn... (09-07-2025)
»
HAAKSBERGEN – Een noodlottige misstap in de wei heeft plotseling een einde gemaakt aan het leven van de 21-jarige tophengst Carambole (v. Cassini I x... (07-07-2025)
»
AKEN –Het EK springen in La Coruna gaat alsnog aan de neus van Hessel Hoekstra voorbij. De reservecombinatie Michael Greeve en Denver schuift door... (06-07-2025)
»
AKEN – Hessel Hoekstra is zijn eerste CHIO Aken begonnen met een vorstelijk optreden. De ruiter uit Enter opende het toernooi dinsdag met een keurige... (02-07-2025)
»
OMMEN - Zoveel inschrijvingen van deelnemers dat het toezeggen van de ruiters bijna een grotere opgave is dan het organiseren van het internationaal... (01-07-2025)
»
ERMELO – Bondscoach Wout-Jan van der Schans heeft Willem Greve en Hessel Hoekstra aangewezen als deelnemers aan het Europees kampioenschap springen,... (30-06-2025)
»
KRONENBERG – Jeroen Dubbeldam hoefde zondag in de strijd om de Grote Prijs De Peelbergen over 1,45 meter met zijn tienjarige bruine ruin Kentucky N (... (30-06-2025)
»
HEETEN – Jarno Hesselink was zaterdag niet te kloppen in de rubriek over 1,30/1,35 meter met twee fasen tijdens het concours hippique in Heeten. Met... (30-06-2025)
»
BOEDAPEST - Met de derde plaats in de halve finale in Boedapest plaatsten de springruiters van TeamNL met Gert-Jan Bruggink in de gelederen, zich... (27-06-2025)
»
ENTER – Hessel Hoekstra voelt zich vereerd dat hij net als nationaal kampioen Willem Greve deel mag uitmaken van het team, dat Nederland van dinsdag... (27-06-2025)