Strijd der Provinciën voor ponyruiters

GEESTEREN - Wat is er nu mooier voor een ponyruiter dan meedoen in een echte regiobattle? Met een team knokken voor de overwinning? Tijdens het CSI Twente, het internationale concours hippique te Geesteren (Ov), wordt het op zondag 7 juli mogelijk. Tijdens de finaledag van dit prestigieuze evenement kunnen ponyruiters uit de hoogste klassen proeven van de spanning die een teamwedstrijd met zich mee brengt.

De Groene Welle draagt de paardensport een warm hart toe. Toen Rutger Gieske, docent hippische opleidingen van De Groene Welle, dan ook het idee van een provinciestrijd opperde, werd dit al snel meegenomen naar de Hippische Sportbond, de KNHS. Die reageerde enthousiast, evenals het CSI Twente dat graag vernieuwend bezig is.
 
De wedstrijd wordt verreden in het format van een heuse landenwedstrijd, waarbij de provincies de teams selecteren voor de strijd. De regiobesturen van de KNHS nodigen ponyruiters uit, die met een grote maat pony (D/E) op Z/ZZ niveau rijden. De wedstrijd biedt de geselecteerde ponycombinaties uit het hele land de mogelijkheid om in een internationale setting de spanning te beleven, die het presteren in teamverband met zich meebrengt.
 
De wedstrijd bestaat uit twee manches. Slechts de beste zes teams gaan van start in de tweede manche. De wedstrijd zal worden verreden op zondag 7 juli op de nieuw aangelegde all-weather piste. Voor aanvang van de Grote Prijs van Twente zal er een parade met prijsuitreiking in de hoofdring zijn voor alle deelnemers! De Groene Welle treedt op als sponsor van deze eerste Strijd der Provinciën.

Meer Springen

DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)